Jak zavěsit řetězová světla pro venkovní svatbu: 3 způsoby

Pokud chcete vědět, jak zavěsit provázková světla pro venkovní svatbu, doporučujeme vyzkoušet tři způsoby použití pohádkových světel, řetězových světel nebo lanových světel. Plánování toho, jak osvětlit váš dvorek, zahradu nebo venkovní svatbu, nemusí být složité, zvláště s ohledem na to, jak univerzální je provázkové světlo.

Ale kromě nápadů, jak zavěsit světla, možná budete chtít znát další techniky zdobení pro DIY venkovní svatební místa. Přečtěte si, jak proměnit váš dvorek ve svatební místo, kde najdete další nápady.

Jak zavěsit provázková světla pro venkovní svatbu: Nápady na venkovní provázková světla

Nejprve se prosím seznamte s venkovním svatebním místem. Například, která místa v místě mají snadný přístup k zásuvkám, které by hostům nebránily ve výhledu, nebo jaké části by byly bezpečné pro řetězová světla a závěsné osvětlovací systémy?

Používejte nástěnné osvětlení

Většina svateb na dvorku, zahradě nebo jiné venkovní svatbě má zeď nebo pozadí. Tu můžete použít na provázková svítidla a osvětlení navíc umocní estetiku této stěny.

Například typické místo pro zeď na venkovní svatbě je za hlavním stolem nebo dortovým stolem. Na pozadí můžete zavěsit nebo přesněji zavěsit provázková světla, aby byla oblast viditelnější a zlepšila se její viditelnost.

Kulisu můžete také umístit za oblast obřadu, pokud máte venkovní svatební obřad večer. Zeď by byla dostatečně bezpečná na to, aby unesla světla, a jejich kabeláž můžete zavěsit za zeď, když je připojíte ke zdroji energie.

Pokud ještě žádnou nemáte, můžete si přečíst, jak vytvořit kulisu pro svatební hostinu. Zahrnuli jsme také nápady na použití předmětů pro domácnost jako pozadí.

Zavěste řetězová světla nad stoly a ohniska

Fantastickým závěsným osvětlením pro venkovní svatební hostinu je použití jako dekorace v jídelně. Řetězová světla umístíte nad stoly, takže prostírání bude pro hosty pohodlnější.

Protože však nad stoly svatební hostiny zavěsíte řetězová světla, musíte vybrat barvu, která odpovídá požadované atmosféře. Nemělo by být příliš tmavé nebo světlé, aby jídlo vypadalo nechutně nebo aby se hosté cítili obtěžováni intenzitou světla.

Pokud ale na venkovní svatbě není místo přímo nad stoly, můžete zkusit jiná ohniska pro zavěšení provázkových světel. Možná máte sloupy nebo samotný oblouk, kam můžete zavěsit různé délky nebo na ně navinout řetězová světla.

Experimentujte s jiným osvětlením svatební hostiny

Třetí možností, kterou můžete udělat pro závěsná řetězová světla na vaší svatbě, je použít další možnosti osvětlení v místě pro nápady. Máte například v okolí místa konání lucerny nebo zednické nádoby se světly?

Řetězová svítidla s nimi můžete spárovat kamkoli je na místě svatby umístíte. Například lucerny možná visí na stromě, takže na některé větve můžete také zavěsit provázková světla.

Můžete také zavěšovat žárovky přes místo konání, tak proč nepřidat provázková světla do tohoto vyrobeného světelného „závěsu“ přes celé místo? Pamatujte, že kamkoli umístíte více světel, bude to v místě svatby výrazně zdůrazněno.

Jaký je nejjednodušší způsob zavěšení venkovních světel na svatbu?

 • Vytvořte náčrt svatebního místa a naplánujte si, jak zavěsíte provázková světla
 • Určete, kolik řetězových světel budete potřebovat a v případě potřeby umístění prodlužovacího kabelu
 • U stromů můžete provázková světla zavěsit přes větve nebo použít podpůrné kabely, pokud chcete, aby světla překlenula značnou vzdálenost od jednoho stromu ke druhému
 • Můžete mít také sloupy nebo tyče kolem venkovního svatebního místa a můžete je použít jako místa pro připevnění řetězových světel; tyče si také můžete sami vyrobit a použít PVC trubky a elektrické vedení
 • Při venkovní svatbě na zahradě můžete použít květináče pro tyče, pokud je nemůžete přilepit na zem
 • Můžete použít struktury jako paluby pro zavěšení světel na svatbě pod širým nebem; svítidla nainstalujete na zábradlí každého sloupku pomocí háčků
 • Jaká světla se používají na svatbě?

  LED řetězová světla jsou nejlepším druhem řetězových světel, které můžete na svatbu použít kvůli jejich odolnosti a bezpečnosti. Zkontrolujte, zda mají světla nažloutlé nebo oranžové podtóny podobné světlu svíček, aby odpovídaly svatební atmosféře.

  Jak používáte venkovní svítidla na svatbu?

  • Zavěste řetězová světla na stromy
  • Přehoďte provázková světla přes zeď
  • Zavěste řetězová světla na altán
  • Natáhněte řetězová světla napříč z jednoho místa na druhé
  • Zakryjte sloupy a sloupky řetězovými světly
  • Zakryjte zábradlí a podobné konstrukce řetězovými světly

  Kromě provázkových světel se vaše svatební téma může hodit i pro lucerny. Zde je návod, jak ozdobit lucernu na svatbu.

  Závěr

  A to je vše! Právě jste zjistili, jak zavěsit řetězová světla pro venkovní svatbu jejich použitím na zeď, nad recepční stoly, ohniska nebo jejich smícháním s jinými systémy svatebního osvětlení.

  Doufáme, že jste se také dozvěděli o instalaci řetězových světel venku kvůli bezpečnosti a estetice. Neváhejte a projděte si náš blog, kde najdete další tipy na zdobení svateb.