Jak zavěsit průsvitné závěsy

Průsvitné záclony a závěsy jsou dva různé typy okenních závěsů, které rozhodně zaujmou, i když stojí samy o sobě. Jen si představte, jak dobře by vypadalo spojení dvou nádherných látek dohromady. Brzy se to dozvíte, jakmile se vypořádáme s tím, jak zavěsit průhledné záclony se závěsy.

Nejobecnější odpovědí na to je vrstvení dvou plátků látky. Vrstvení závěsů bylo vždy fantastickou návrhářskou technikou, která sahá po staletí. To bylo prominentní při mnoha královských příležitostech, jako jsou večeře a elegantní večírky, v období renesance.

Jaký je rozdíl?

Ve většině případů se záclony a závěsy používají zaměnitelně. Ačkoli jsou v podstatě stejné, materiál je obvykle odlišuje. Záclony jsou látkové panely, které se obvykle dodávají ze střední až lehké látky.

Průsvitné závěsy se přiklánějí k lehčím materiálům, jako je šifon, voál a mnoho dalších. Že je materiál tenký, poznáte podle světla, které do místnosti propouští. Průsvitné závěsy obvykle filtrují místo toho, aby úplně blokovaly sluneční světlo.

Na druhou stranu závěsy obsahují látku dostatečně silnou nebo silnou, aby v poledne zanechávaly v místnosti tmu. Silnější závěsy se dodávají ze sametu, damašku, hedvábí a mnoha dalších těžkých látek. Stejně jako záclony se také dodávají v párech v různých barvách, vzorech a designech.

Spárování průsvitné záclony se závěsy vám pomůže dosáhnout světlé a relativně přirozeně osvětlené místnosti a zároveň získat nádech elegance a sofistikovanosti, kterou závěsy přinášejí na stůl. Poskytuje vašemu domovu více soukromí smíchané se stylem. Nyní, když to máme pokryto, pojďme se naučit, jak zavěsit průhledné záclony se závěsy.

Krok 1: Výběr páru

Některé způsoby, jak začlenit dva různé kusy látky, se mohou pohybovat od pevných přes průsvitné nebo průsvitné přes plné až po střídavé, šátkové a mnoho dalších. To, jak se rozhodnete sestavit závěs, vám může pomoci při rozhodování, jakou kombinaci látek použít.

Například, pokud chcete střídat průhledné a závěsy dohromady, můžete se rozhodnout pro doplňující nebo monochromatické barevné schéma. Umístění plného nebo úplného přes plné však nemusí přesně fungovat s monochromatickými barvami. Místo toho můžete zkusit barvy doplnit nebo je spárovat se světlými průhlednými a tmavšími závěsy.

Vrstvení jedné záclony na druhou ponechává prostor pro variace. Průsvitnou záclonu můžete nechat zataženou a zároveň rozevřít závěsy, aby dovnitř proniklo značné množství slunečního světla, aniž byste místnost zcela odkryli zvenčí. Pokud chcete temnou místnost, zatáhněte závěsy a získáte zcela jinou úroveň soukromí.

Krok 2: Nainstalujte hardware.

Jakmile jsme se rozhodli pro pár, je čas pořídit si spoustu závěsového kování na zavěšení závěsů. Pokud již máte nainstalovanou jednu tyč pro běžné záclony a chcete vrstvené závěsy, pak si raději pořiďte další pár držáků a další tyč.

Všimněte si, že nový držák by měl přesahovat dále než ten, který jste měli původně. Pokud například původní držák přesahuje 4 palce od stěny, váš druhý držák by měl sahat alespoň šest nebo sedm palců od stěny. Umístěte jej do vyšší polohy a nainstalujte jej jako obvykle.

Pro rychlejší alternativy si kupte dvojité držáky a nainstalujte je jako obvykle. Před zajištěním držáků na místě nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou vyrovnány. Poslední věc, kterou chcete, jsou křivě zavěšené závěsy, které mohou zničit celkový vzhled.

Krok 3: Zavěste závěsy

Vezměte si průhledné závěsy a vklouzněte na tyč. Můžete použít kapsy na pruty, poutka nebo závěsy, jako jsou klipsy, háčky na závěsy a mnoho dalších. Dvojitý držák má dva sloty. Tyč s průsvitným závěsem jde na štěrbinu blíže ke zdi.

(Poznámka: Chcete-li průsvitné více než pevné, nahraďte průsvitné závěsy v tomto kroku.

Zavěste průsvitné závěsy jako obvykle a podle toho je upravte. Nasuňte závěsy na druhou záclonovou tyč a zavěste ji na štěrbinu držáku dále od stěny. Roztáhněte závěsy a upevněte je, dokud nebudete spokojeni.

Krok 4: Styl

Vzhled vašich okenních úprav můžete dále vylepšit pomocí poutek a dalších dekorativních předmětů. Pohrajte si s různými vizuálními prvky, jako jsou světla, látkové ozdoby a mnoho dalších.

Dalším způsobem, jak pověsit závěsy se závěsy, je použití průsvitné látky jako okenního lupu nebo šátku. Omotejte průsvitný závěs kolem tyče, abyste vytvořili efekt šátku. Volanty, lupy a podobné úpravy oken jsou skvělým způsobem, jak dodat vašim záclonám texturu a charakter.

Střídání průsvitného a splývavého dodávají vaší kombinaci pevný a ohromující vzhled. Doplňující variace mezi texturami a průhledností dává vašemu pokoji charakter a rozměr.

Shrnutí

Průsvitné závěsy v kombinaci s hustými a svěžími závěsy jsou pravděpodobně jednou z nejlepších kombinací, které můžete použít ke stylizaci okna. Je to jednoduchý dekorační hack, který okamžitě změní vzhled. Nemluvě o tom, že plní i praktické funkce.

Celkově, pokud chcete zkrášlit prostor, získat extra izolaci a zvýšit soukromí, měli byste se určitě naučit, jak zavěsit průhledné závěsy. Každý má jiné osobní preference, pokud jde o styl. Netlačte na sebe, abyste dodržovali konkrétní metodu, pokud se vám nezdá obzvlášť příjemná.