Jak zastínit klimatizaci? 2 nejlepší metody!

Jak zastínit klimatizaci? Zajímá vás, proč se náklady na vaše účty za rok drasticky zvýšily, než tomu bylo dříve? Důvodů, proč se to děje, je mnoho. Jedním z nich je umístění klimatizační jednotky.

Tento faktor je zásadní zejména pro centrální klimatizační systém, protože má tendenci spotřebovávat více energie, pokud je vystaven slunci.

Jednou z metod, které můžete zkusit, je umístit spotřebič do stínu stromů, aby byla jednotka chladná a chráněna před přímým slunečním zářením. Díky tomu bude jednotka schopna bez námahy produkovat chladnější vzduch, pokud je ve stínu, protože je také obklopena chladným vzduchem. Bez ohledu na to se při dalším čtení dozvíte více.

Metody zastínění klimatizace

Díky kreativitě různých lidí při vytváření vlastních v mnohem jednodušších formách je nyní lidé najdou po celém internetu a založí na něm. Ačkoli budou těžko hledat ten, který jim bude nejvíce vyhovovat, proto abychom vám s tím pomohli, vybrali jsme metody, o kterých si myslíme, že mohou někomu pomoci.

Vybrali jsme však také metody, o kterých si myslíme, že mohou být velmi účinné a zároveň dostatečně levné pro ty, kteří nemají rozpočet na své střídavé jednotky. Tímto způsobem můžeme každému pomoci překonat tyto problémy a snadno si odpočinout po velmi dlouhém a únavném dni pracovního vytížení.

Mějte na paměti, že je to také pro vaše dobro, protože stínování může pomoci snížit náklady na vaše účty za elektřinu za rok a může pomoci zvýšit účinnost vašeho spotřebiče. Bez ohledu na to zde jsou metody zastínění klimatizace:

Metoda č. 1. Instalace spotřebiče na severní stranu vašeho domu

Jak všichni víme, severní strana každého domova je nejlepší a nejpohodovější poloha, kam něco umístit a vyhnout se teplu, aby zasáhlo tuto konkrétní oblast. Díky tomu je ideální místo pro instalaci vaší klimatizační jednotky. Stále můžete nechat svůj AC stínovat v jiných částech domu, i když je to nejlepší volba.

Díky tomu, že zůstává nejchladnější po celý den, nemusíte se bát, že by na něj dopadlo slunce a snížila jeho účinnost. Bez ohledu na to je vaše jednotka na domech severně od domu; budete muset jít víc, než jen dát malý odstín, abyste byli dostatečně úspěšní. Důvodem je, že vzduch, který obklopuje oblast, ovlivňuje účinnost vaší klimatizace.

Metoda č. 2. Výsadba stromů

S největší pravděpodobností budete muset maximalizovat účinnost své jednotky výsadbou stromů kolem oblasti, kde je umístěna. Poskytuje stín vašemu spotřebiči, i když bude nějakou dobu trvat, než začne být implicitní. Když je klimatizační jednotka umístěna na jižní straně vašich domů.

Měli byste si vybrat vzrostlé stromy a mít široké koruny s dostatkem volna se nachází na západní, východní nebo jižní straně, nevyžadovali bychom, abyste na jižní stranu dávali příliš mnoho stromů, jako jsou ty velké. Místo toho, jako alternativu k tomu, jděte na nižší úroveň rostoucích stromů na zem, protože to nebude vyžadovat, abyste zakryli oblasti pomocí některých stromů.

Tyto metody jsou užitečné, pokud plánujete vysadit kolem dvou až tří stromů kolem oblasti, kde je umístěna klimatizační jednotka. Samozřejmě to znamená maximalizovat jeho účinnost a snížit účty po dobu jednoho roku; proč? Teplo způsobí, že vaše jednotka bude více využívat svůj výkon, což někdy vede k jejímu přehřátí. A posunout její limity, aby to fungovalo tvrději; s tím vás to bude stát více než rok.

Kolik můžete ušetřit zastíněním klimatizační jednotky?

Podle našeho výzkumu může zastínění vašeho spotřebiče fungovat efektivněji s menším potřebným výkonem o deset procent. Ale to není jediná výhoda, kterou přináší. Zhruba do roku by vaše účty mohly být odříznuty o sto a více dolarů.

Chcete -li začít stínit svůj spotřebič nebo okna, doporučujeme vám začít sázet keře, stromy a rostliny, abyste měli uvolněnější prostředí. V tomto článku to najdete, pokud si chcete ověřit, co vám může stínování prospět.

Závěr

To je vše pro „jak zastínit klimatizaci?“ Chladný odstín hraje významnou roli při snižování vašich ročních nákladů i při použití klimatizační jednotky, a proto doufáme, že je použijete i v budoucnu. Výsadba stromů je opět jen jedním ze způsobů, jak zakrýt kondicionér a zchladit prostředí.

Doufám, že jste to pochopili, takže to můžete použít pro budoucí použití při stínování. Ale pokud to všechno nefunguje, zavolejte místo toho profesionála. Chcete -li si přečíst další užitečné články, podívejte se, jak přidat Freon do okenní klimatizace.