Jak zastavit plísně v mobilním domě v 7 snadných krocích

Nájemníkům mobilních domů náchylných k růstu plísní hrozí mírné až vážné zdravotní problémy. Postup, jak zastavit plíseň v mobilním domě, se dozvíte v tomto článku.

Zaplavení nebo poškozené vodovodní potrubí jsou nejčastějšími příčinami poškození vodou. Nejlepší by bylo, kdybyste se po odvodnění vlhkosti vypořádali s plísněmi a plísněmi, které váš mobilní dům kontaminovaly.

Plísně představují větší riziko pro děti a citlivé osoby. Alergie na plísně může způsobit kýchání, kašel, podráždění očí a nosu a slzení očí.

Může také způsobit bolest na hrudi, bolest hlavy, kýchání a dušnost u lidí s astmatem. Plísním se daří ve vlhkém a vlhkém prostředí.

Existuje několik míst, kde se plísním daří, včetně potravin a povrchů, jako je papír, koberce a stěny. I když plíseň z mobilního domu odstranit nemůžete, můžete použít několik metod, jak její růst minimalizovat.

Jak zabít plísně v mobilním domě

Krok č. 1. Zabraňte růstu plísní ve vašem přenosném domě

Opravte děravé kohoutky do 24 až 48 hodin, ukliďte rozlitou vodu a osušte vlhká místa nebo předměty. Abyste zabránili růstu plísní na vašem oblečení, ujistěte se, že nezvlhne.

Krok č. 2. Ujistěte se, že úroveň vlhkosti je nízká

K určení relativní vlhkosti lze použít vlhkoměr, který můžete zakoupit ve většině železářství.

Pomohlo by to vybavit koupelny a další spotřebiče produkující vlhkost, jako jsou sušáky textilu nebo kamna, průduchy. Vnitřní vlhkost můžete snížit pomocí odvlhčovače.

Pro další průvodce, zde je návod, jak můžete získat bezplatnou kontrolu formy.

Krok č. 3. Ujistěte se, že váš mobilní dům není náchylný ke kondenzaci

Jednou ze strategií, jak se vyhnout vlhkosti, je kontrolovat úrovně vlhkosti, jak je uvedeno v předchozím kroku. Otevřete dveře a okna, když jsou k dispozici, aby byl uvnitř mobilní dům čerstvý vzduch.

Vzhledem k tomu, že mobilní domy jsou často malé a mají nízké stropy, není zde mnoho prostoru pro cirkulaci vzduchu. Větrání zajišťované odsávacími ventilátory s nízkým výkonem může být neúčinné.

Krok č. 4. Zvyšte teplotu

Chcete-li udržet vlhkost ve vzduchu a zabránit jejímu hromadění na površích, jako jsou okna, zvyšte teplo v místnostech, které používají klimatizaci nebo topení, a otevřete okna.

Krok č. 5. Zkontrolujte izolační stěny

Pokud je ve stěnách nadměrná vlhkost, měli byste zkontrolovat izolaci stěn mobilního domu. Na izolaci stěn se mohou v důsledku stlačení tvořit studené skvrny.

Zařízení ve vnitřní stěně tlačí na izolaci, což způsobuje tvorbu vzduchových kapes.

Spíše než odebírat izolaci, abyste vytvořili místo pro nástěnnou zásuvkovou krabici, můžete ji přitlačit k izolaci samotné. Využijte služeb dodavatele k odstranění staré izolace a její výměně za nový, přiměřeně nařezaný materiál.

Krok #6. Zabraňte hromadění vlhkosti vespod

Vlhkost může prosakovat do obytného prostoru, pokud je tato oblast ponechána bez dozoru, což vytváří ideální podmínky pro růst plísní.

Použijte otvory na soklu, aby se voda nehromadila. Chraňte svůj trávník před vlhkostí půdy položením plastového krytu půdy.

Krok č. 7. Odstraňte přebytečnou vlhkost instalací odvlhčovač

Když zapnete odvlhčovač, stáhne vlhkost ze vzduchu a uloží ji do nádoby. Rozměry vaší oblasti a úrovně vlhkosti ve vašem domě určují druh odvlhčovače, který potřebujete.

Pokud žijete v oblasti s vysokou vlhkostí, budete potřebovat odvlhčovač, který dokáže odstranit 30-40 litrů vlhkosti ze vzduchu za den.

Co mohu udělat, aby můj mobilní dům zůstal suchý a bez plísní?

Voda ze střešních netěsností není jediným zdrojem obav z vlhkosti. Podlahy, stěny a stropy mobilního domu jsou citlivé na vlhkost ze země.

Chvíli trvá, než se voda usadí na savých površích, jako je izolace a sádrokarton. Činnosti v domácnosti, jako je vaření a koupání, mohou přispívat k hromadění vlhkosti.

Nákladnější je opravit škody způsobené vodou poté, co již byly poškozeny, jako je růst plísní pod okenním parapetem nebo měkká skvrna v podlaze od hniloby dřeva, takže nečekejte, až bude příliš pozdě. Můžete použít jak renovační iniciativy, tak změny životního stylu, abyste snížili množství vlhkého vzduchu vytvořeného v domácnosti, abyste zabránili plísním a plísním.

Co nosit při odstraňování plísní?

Lidé, kteří přijdou do styku s plísní nebo jejich sporami, jsou vystaveni riziku vzniku zdravotních problémů. Ujistěte se, že máte potřebný ochranný oděv, abyste zabránili napadení plísní.

Odstranění plísní vyžaduje použití respirátoru N-95, ochranné brýle bez větracích otvorů, ochranné rukavice, košile s dlouhým rukávem, kalhoty a pracovní obuv. Zde je další průvodce, jaký typ respirátoru potřebujete k odstranění plísní.

Závěr

Nyní, když víte, jak zastavit plíseň v mobilním domě, nezapomeňte postupovat opatrně. Otevřete všechny dveře a okna svého mobilního domu, včetně těch ve skříních a šatnách, abyste zajistili správné proudění a cirkulaci vzduchu.