Jak zarámovat svatební šaty: Stojí to za to?

Pokud se učíte, jak zarámovat svatební šaty, je lepší to nechat udělat profesionálem. Důvodem, proč to není DIY praxe doma, je to, že nechcete náhodou zničit své šaty.

Probereme, co můžete očekávat, když si necháte profesionálně zarámovat svatební šaty, a jaké jsou náklady na jejich pořízení. Pokud vám také docházejí možnosti, co dělat se starými svatebními šaty, neváhejte a přečtěte si návrhy.

Kompletní průvodce, jak zarámovat svatební šaty

Zeptejte se profesionála

Budete muset najít společnosti specializující se na konzervaci svatebních šatů ve vašem okolí. Ujistěte se, že provedete průzkum, abyste zjistili, která má nejlepší recenze od zákazníků.

Výhodou profesionálního rámování svatebních šatů je, že budou chráněny před poškozením, které může časem způsobit vyblednutí nebo poškození materiálů. A v závislosti na službách, které rámovací společnost nabízí, si můžete pohodlně vybrat, zda chcete šaty zarámovat do polovičního nebo plného rámu.

Profesionálové si s vámi naplánují konzultaci, abyste se o procesu dozvěděli více, a vy jim můžete říci, jak chcete, aby byly svatební šaty vystaveny. Můžete například chtít šaty nasadit a položit pod určitým úhlem.

Co očekávat

Poté, co najdete společnost, která vám zarámuje svatební šaty, vyčlení si nějaký čas na to, aby s vámi úzce spolupracovala a nechala si je zarámovat podle vašich představ. Potom přinesete svatební šaty do obchodu a oni vám předvedou maketu toho, jak budou vypadat v rámu.

Vyberete si typ rámu, včetně jeho velikosti, hloubky a umístění šatů uvnitř. Poté vám bude předložena nabídka služby.

Jakmile dáte signál, společnost bude pracovat na vašich svatebních šatech a dokončení může trvat až šest týdnů. Některé společnosti dokonce umožní zákazníkovi několik týdnů čekací doby po předložení nabídky, aby zjistily, zda stále chtějí projít procesem konzervace a rámování.

Jak zavěsíte svatební šaty do stínové krabice?

Co je stínový box?

Stínový box je v podstatě způsob, jak uchovat svatební šaty. Svatební šaty nemůžete jen tak zarámovat, protože by měly nejprve projít několika postupy, aby se zajistilo, že se při dlouhodobém skladování v rámu nepoškodí.

Profesionálové vědí, co dělat, aby chránili šaty před zažloutnutím nebo zničením vlhkostí a prachem. Rámovací obchod obvykle provádí stínový box, ale můžete si také koupit sady pro pohodlí.

Vlastní obchod s rámováním vs poštovní sada

Místo návštěvy obchodu můžete ušetřit čas a námahu tím, že si pořídíte sadu. Použijete jej k bezpečnému odeslání vašich šatů na loď a oni vám je poté vrátí zpět, připravené k vystavení.

Při stínovém boxu lze svatební šaty vystavit tak, že je vidět pouze živůtek, ale můžete se rozhodnout i pro vystavení po celé délce. Můžete si také přečíst o tom, kde si nechat vyčistit svatební šaty, protože obchody, které čisté šaty obvykle nabízejí služby stínového boxu.

Lze svatební šaty zarámovat?

Svatební šaty lze zarámovat a je to dokonce nejoblíbenější způsob, jak uchovat a vystavit tuto důležitou svatební památku. Mezi výhody profesionálního rámování svatebních šatů patří ochrana před prachem, vlhkostí a UV zářením, které je jinak snadno naruší, pokud je necháte zabalené na půdě.

Před zarámováním svatebních šatů budou také vyčištěny a ošetřeny, aby nedošlo k jejich zabarvení. Potom, protože jej chcete vystavit, měli byste najít správné sklo nebo lištu, abyste dali spravedlnosti jeho kráse.

Po zarámování svatebních šatů je nezapomeňte uložit na vhodné místo. Stále chcete, aby zarámované šaty byly na chladném a suchém místě bez přímého slunečního záření, abyste zajistili, že vydrží po mnoho let.

Kolik stojí zabalení svatebních šatů?

Náklady na zabalení svatebních šatů se mohou pohybovat od 200 do více než 1 000 USD. Ceny se budou lišit podle vybraného obchodu a způsobu, jakým chcete svatební šaty po konzervaci vystavit.

Počítejte s tím, že velikost a typ šatů ovlivní i náklady na jejich uchování. Nicméně je to hodná investice, zvláště pokud pro vás mají šaty sentimentální hodnotu.

Můžete si po letech uchovat svatební šaty?

Svatební šaty je stále možné uchovat i o rok později, i když nejlepší čas to udělat je co nejdříve. Tím zabráníte žloutnutí a odstranění skvrn bude mnohem snazší.

Stojí za zmínku, že specialisté na restaurování dokážou svatební šaty vyčistit a uchovat v nejlepším tvaru i po letech. Bohužel počítejte s tím, že mohou zůstat nějaké skvrny a zabarvení, zvláště pokud jsou šaty staré.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak zarámovat svatební šaty, a zjistili jsme, že nejlepší je nechat si je udělat profesionálně.

Šaty nemůžete jen tak vložit do jakéhokoli rámu, protože je třeba s nimi zacházet a správně je nastavit. Vyhnete se tak poškození a vystavení UV paprskům, vlhkosti a prachu, které jej mohou zničit.

Doufáme, že vám to pomohlo rozhodnout se, zda je stínový box pro vás; zanechte nám otázku, zda jste již dříve tuto metodu konzervace svatebních šatů vyzkoušeli.