Jak zapojit 220V garážové topení? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak zapojit garážové topení na 220V? Není divu, protože jste na správném místě, jsme tu, abychom vám pomohli. Zapojení 220V garážového topení zahrnuje několik kroků, které se naučíte, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Než budete moci ohřívač používat v garáži, musíte jej nejprve nainstalovat. Instalace garážového topení je jednoduchá, ale mnoho jednotlivců se domnívá, že postup zapojení je poměrně obtížný, protože neznají tento přístup.

Elektroinstalaci a instalaci můžete dokončit bez cizí pomoci, pokud dodržíte pravidla. Ukážeme vám, jak jednoduše zapojit a nainstalovat garážové topení, také si projít některá preventivní opatření, která vám pomohou minimalizovat nebezpečí. Až to pochopíte, měli byste být schopni zapojit své 220V garážové topení sami. Takže, bez dalších řečí, pojďme začít!

Postup připojení 220V garážového topení

Budete potřebovat obvod 220 V k zapojení garážového topení a jeho instalaci. Provoz s 220 volty je na druhou stranu trochu riskantní. Můžete také mluvit s elektrikářem o získání vhodného napájení. Níže uvedené postupy vás naučí, jak zapojit 220V garážové topení.

Krok č. 1. Odpojte napájení jističe

Před zahájením jakékoli elektrické práce se ujistěte, že jste vypnuli panel jističe, na kterém pracujete. Pokud pracujete na hlavní elektřině vašeho domova, je lepší odpojit energii v celém domě. Mějte na paměti, že pro zapojení vašeho garážového topení musíte mít 220V jisticí panel.

Krok č. 2. Připojte panel k vedení

V tomto kroku potřebujete vrták k vytvoření malého otvoru v panelu. Odtok pak musí být napojen na skutečný úsek obklopující strop nebo exteriér konstrukce. Záleží však na umístění vašeho panelu a úrovni přístupu. Každý dům má odlišnou konstrukci. V důsledku toho musíte dokonale rozumět tomu, jak provozovat vedení, to je velmi důležité. Kabeláž Romex lze použít do jisté míry jako vedení při provozu ve stropech. To je vhodnější pro vypnutí jakékoli energie proudící z vnějších povrchů stěn.

Dále lze použít trubku 1/2′′ EMT, která zahrnuje koleno, tvarovku a konektor. Je k dostání i v železářství. K řezání potrubí potřebujete řezačku trubek a používejte ji opatrně. Dále, pro zavěšení ohřívače v garáži, musíte vybrat vhodné místo. Vrata vaší garáže tak nebudou překážet. K omezení nebezpečí požáru však musíte mít citlivé garážové topení. Možná vás také bude zajímat, co je ovládací panel topení.

Krok č. 3. Proces zapojení

Můžete použít konvenční zelenou, černou a červenou v 10 gauge. Černé a červené vodiče se naopak zahřejí odlišně. Zeleně zbarvený vodič zároveň slouží jako zem. Bílé neutrální kabely nejsou nutné, protože obvod je 220 voltů. Pro dokončení instalace musí být z vedení v panelu vyvedeny tři vodiče. Terminál, přerušení a zemnící vodič spojí černý a červený vodič s uzemňovací lištou panelu. Ohřívač spotřebuje v průměru asi 21 ampérů.

Možností je rybí páska. Dále veďte jeho pásku ze spojovací krabice ve stropě do spojovací krabice v suterénu. Pak je čas zajistit kabeláž pomocí tohoto kohoutu, který jej omotáte. Je však přelepená a připevněná k nim. Cívky kabelů v domě můžete namontovat přímo pomocí dalšího kusu vedení. Cívky se uvolní, když jsou taženy zpět pomocí páru rybích pásků a části potrubí; v důsledku toho se důrazně doporučuje uzemňovací pigtail. Každé spojovací krabici bude přidělen jedinečný kód.

Krok č. 4. Připojte kabeláž

Vodiče 220V garážového topení mohou být připojeny na stropě k rozvodné krabici pomocí flexibilního biče. Na druhou stranu sousedský železářství to může mít. Nakonec použijte hadici k vedení drátu. Pro připojení ohřívače a propojovací krabice použijte dodané příslušenství. Dále použijte drátěné matice pro připojení kabelů. Poté vypněte garážová topení a přivažte barevný drát ke svorce drátěného uzlu. Utěsněte spojovací krabice a poté znovu připojte všechny kabely.

Krok č. 5. Zapnutí napájení

Zapojení vašeho ohřívače 220 V je nyní téměř hotové. Po zapnutí vašeho garážového topení zkontrolujte jistič. Na druhou stranu, vaše garáž se může začít topit za méně než dvě minuty. Je na něm také tlačítko pro regulaci teploty. Můžete to použít ke snížení a zvýšení teploty. Navíc, pokud chcete, můžete klikat. Nepochybně dokáže přemístit přebytečné teplo. Váš ohřívač je nyní připraven k použití. Díky tomu se můžete uvolnit a vychutnávat horký vzduch. S nachlazením si však můžete poradit efektivně. Zapněte tedy topení a zbavte se studeného vzduchu.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, jak zapojit garážové topení na 220V. Výše popsané kroky jsou velmi jednoduché na pochopení a jistě vám pomohou. Můžete si také přečíst o tom, jakou velikost garážového topení potřebuji a jak nainstalovat garážové topení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!