Jak zapnout ohřívač vody? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak zapnout ohřívač vody? Nebojte se; dorazili jste na správné místo. Ohřívač vody s elektrickými funkcemi zahrnuje zapnutí jističe, což je jedním z nejdůležitějších opatření, zda je váš ohřívač vody kompletní s vodou před jeho zapnutím. Poté musíte zkontrolovat otevřený ventil a kohoutky a vypnout je.

Pokud jste používali plynový ohřívač vody, musíte zapálit zapalovací svíčku s možností nízkého nebo vysokého ohřevu; musíte podržet pilotní tlačítko po dobu 15 až 20 sekund, aby bylo funkční.

Pokud se však v tuto chvíli nespustí, měli byste stisknout generátor jisker na 5 sekund poté, co nastavíte, že pilot ohřívače otevře studenou vodu pro přidání a začne ohřívat vodu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Postup zapnutí ohřívače vody

Ohřívače vody jsou mnoha druhů, jako je elektrický ohřívač vody, plynový ohřívač vody a ohřívače vody bez nádrže. Pokud jste v ohřívači vody noví a cítíte se zmatení, jak zapnout ohřívač vody, musíte si přečíst všechny níže uvedené kroky, jak ohřívač vody zapnout.

Krok č. 1. Zavřete otevřené ventily a kohoutky

Zkontrolujte nekontrolované větrací otvory nebo ventily vašeho elektrického ohřívače vody. Pokud zjistíte, že se některý kohoutek ventil otevírá, vypněte je, aby nedošlo k nějakému neštěstí. Každý, na koho narazíte s otevřenými dveřmi, by měl být okamžitě zavřený. Totéž, co musíte udělat, pokud je váš ohřívač plynový, úplně první věc, kterou byste měli udělat před zapnutím ohřívače vody, je uzavřít všechny otevírací ventily. Při zapnutí elektřiny dvakrát zkontrolujte, zda je nádrž plná vody. Nechcete, aby ohřívač ohříval prakticky prázdnou nádrž. To může vést k poruše vaší vodní nádrže a ohřívače.

Krok č. 2. Zapněte vypínač topení

Vypínač pro váš ohřívač je vhodné a bezpečné zapnout právě teď. Ohřívač by měl v tuto chvíli začít ohřívat proud. Některé typy elektrických ohřívačů nemusí indikovat zapnutí spotřebiče. Nízké zvuky by na druhé straně signalizovaly, že ohřívač vody nyní funguje. Pokud používáte plynový ohřívač a chcete, aby se vaše teplá sprcha vrátila do původního stavu, měli byste znovu rozsvítit kontrolku na ohřívači. To je skutečně nezbytné, aby se předešlo jakýmkoli incidentům souvisejícím s plynem.

Krok č. 3. Zapněte plynový ventil

Pokud je faucet nastaven na „pilot“, uživatelé neprojdou fází pilotního světla. Jediné, co musíte udělat, je zapnout plynový ventil. Váš ohřívač však již může ohřívat vodu a během této fáze musíte zapnout plamen. Pokud tomu tak není u ohřívače, uživatelé se možná budou muset vrátit ke kroku pilotního zapálení.

Při zapínání ohřívače vody pamatujte na tyto bezpečnostní pokyny

Zkontrolujte, zda vaše odtokové potrubí netěsní. Teplota je příliš vysoká; musíte to rychle snížit. Při používání plynového ohřívače vody, který se delší dobu nepoužívá, dávejte pozor na další unikající pachy plynu. Benzín strašně páchne jen kvůli něčemu, takže pokud nechápete, jak to zapáchá, někteří lidé to přirovnávají k zápachu silného zápachu, když zapálíte pilot.

Není nutné restartovat, pokud je cítit zápach jako palivo, plyn, parafín nebo jakýkoli jiný propanový kanystr. Pokud jste ohřívačem relativně nedávno, možná ho nebudete moci zapálit. Pokud musíte zapnout topení, protože kontrolka zhasla, podívejte se na problém. Pokud jste problém nevyřešili, nepokoušejte se topení znovu zapnout.

Vyzkoušejte, zda lze ohřívač znovu zapálit a zda je ventilační otvor funkční. Pokud používáte elektrický ohřívač, hledejte holé dráty nebo nečistoty. Pokud ano, nemusíte ohřívač restartovat, dokud problém důkladně nevyřešíte. Pokud se ohřívač stále vypíná a ne, bez ohledu na to, jak často pojistky mění uživatelé nebo kolikrát nastavujete okruh, musíte jej změnit. Nejprve určete vzdálenost od otvoru při zapalování kontrolky nebo zapínání plynového ventilu. Celé vaše tělo, zejména oči, musí být v bezpečí. Když nejste pozorní, můžete se vážně popálit a ke zpoždění zapálení dochází kvůli špinavému hořáku nebo možná vyřazenému pilotu.

Po zapálení zapalovacího hořáku zkontrolujte, zda váš ohřívač neobsahuje nečistoty, korozi nebo nečistoty. Plamen by se neměl zapálit, pokud je pokrytý sazemi, korozí nebo špínou. Před zapálením budete muset vyčistit hořáky nebo je nechat vyčistit. Než zapnete plynový ventil, vnější a vnitřní kryty jsou bezpečně upevněny dvakrát tolik.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, kdy vyměnit ohřívač vody.

Je to obal!

Doufáme, že vám tento článek pomůže zjistit, jak zapnout ohřívač vody. Pokud však máte pocit, že si nejste dobře vědomi toho, že ohřívač vody zapíná proces, přečtěte si tento článek až do konce a musíte si přečíst výše uvedené bezpečnostní pokyny, abyste se vyhnuli zavádějícím informacím. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali! Možná budete chtít zjistit, jak vypnout ohřívač vody a nějaký kontrolní seznam ohřívačů vody.