Jak zapnout ohřívač bazénu? 3 nejlepší způsoby!

Zajímá vás, jak zapnout ohřívač bazénu? Přestaňte se škrábat na hlavě při pohledu na ovládací panel vašeho bazénového ohřívače! Závislost na ohřívači bazénu je ta nejjednodušší věc než kterákoli jiná věc, kterou jste ve svém životě udělali, protože stačí stisknout některá tlačítka na panelu digitálního displeje.

Máme dva hlavní typy ohřívačů jako jakýkoli ohřívač prostoru nebo ohřívač vody. V domě můžete mít nainstalovaný plynový nebo elektrický ohřívač.

Tento článek vám řekne o různých ohřívačích bazénu a jejich typech. Pochopíte také mechanismus fungování ohřívačů, které obdarují vaši teplou vodu v chladných mrazivých dnech zimy. Je čas začít s naším průvodcem a přidat jakýkoli druh chmýří.

Typy bazénových ohřívačů

Zde uvádíme stručný písemný přehled obou typů ohřívačů.

#1. Plynový ohřívač

Ohřívač bazénu, který funguje na plyn, používá k ohřevu vody propan nebo zemní plyn. Studená voda jde do ohřívače po průchodu filtrem čerpadla a vrací se jako horká voda do bazénu. Dmychadlo se otevře a plyn nebo propan proudí, aby zapálil plameny a ohříval vodu.

#2. Elektrický ohřívač/tepelné čerpadlo

Elektrický ohřívač se také nazývá tepelné čerpadlo. Primární funkcí tohoto ohřívače je nasávání horkého vzduchu z okolí, když je teplota asi 45-50 stupňů Fahrenheita. Pak ještě více zahřejte atmosféru pomocí spirály vzduchového výparníku. Horký vzduch se pak používá ke zvýšení teploty studené vody.

Způsoby zapnutí ohřívače bazénu

Tuto část jsme přiřadili k popisu toho, jak zapnout různé značky bazénových ohřívačů. Určitě si to užijete. Zvažte následující modely, jak zapnout ohřívač bazénu:

#1. Hayward ohřívač bazén

Zapnutí ohřívače Hayward je ze všech nejjednodušší. Stačí otevřít víko ovládacího panelu a uvidíte, že v pohotovostním/spánkovém režimu svítí jasně žluté světlo. Musíte stisknout tlačítko režimu umístěné na pravé straně panelu. Stisknutím tlačítka vyberte režim lázně a dvakrát vyberte režim bazénu. Stisknutím tlačítka plus/minus snížíte nebo zvýšíte teplotu vody podle svých preferencí. Zelené světlo rozsvítí ikonu ohně na levé straně panelu, což znamená, že ohřívač pracuje pro zvýšení teploty vody. Stiskněte režim, dokud se po skončení plavání nerozsvítí ikona pohotovostního režimu, abyste ohřívač vypnuli.

Zapnutí ohřívače Hayward je ze všech nejjednodušší. Stačí otevřít víko ovládacího panelu a uvidíte, že v pohotovostním/spánkovém režimu svítí jasně žluté světlo. Musíte stisknout tlačítko režimu umístěné na pravé straně panelu. Stisknutím tlačítka vyberte režim lázně a dvakrát vyberte režim bazénu. Stisknutím tlačítka plus/minus snížíte nebo zvýšíte teplotu vody podle svých preferencí.

Zelené světlo rozsvítí ikonu ohně na levé straně panelu, což znamená, že ohřívač pracuje pro zvýšení teploty vody. Stiskněte režim, dokud se po skončení plavání nerozsvítí ikona pohotovostního režimu, abyste ohřívač vypnuli.

#2. Snadno dotykový panel

Otočení ohřívače Pentair se neliší od Haywarda. Stiskněte nabídku a stisknutím šipky směřující dolů vyberte možnost ohřevu. Poté stiskněte výběrový režim a vyberte si z možností lázně a bazénu. Stisknutím tlačítka pro výběr nastavte teplotu. Stisknutím šipky nahoru vypnete nastavení z vypnuto na ohřívač a ohřívač se spustí. Upravte teplotu stisknutím šipky nahoru, dokud se na displeji nezobrazí požadovaný limit.

#3. Hlavní teplota

Tento ohřívač má zapnutou vířivku a bazény na tlačítkách nebo přepínači a stačí si vybrat svůj oblíbený – červené šipky a šipky foukání používané k nastavení teploty. Držte stisknutý červený indikátor nebo šipku nahoru, dokud teplota nedosáhne požadované hranice, a poté ji opusťte. Ohřívač tedy bude fungovat, dokud jej nevypnete. Vypnutí ohřívače není žádný velký problém, stejně jako jeho zapnutí. Stačí najít tlačítko vypnutí topení a stisknout ho.

Co zkontrolovat, když se topení nezapne?

Pomůžeme vám s topením, které netopí. Musíte vědět, jak řešit problémy s ohřívačem bazénu. Pojďme zkontrolovat, co je s vaším ohřívačem špatně! Zkontrolujte a vyměňte následující díly, abyste resetovali systém vytápění bazénu. Nejprve sejměte přední panel pomocí šroubováku.

Vypínač

Někdy může být základní příčinou problému, který neumožňuje zapálení ohřívače, jednoduchý přepínač. Vyjměte tlačítko stisknutím dvou zajišťovacích jazýčků na jeho zadní části a vyjmutím z konektorů. Držte a zatlačte na konektory navzájem a zjistěte, zda je oheň. Vyměňte spínač.

Tlakový spínač

Tlak přeruší tok energie do ohřívače, když je ohřívač vypnutý. Vytáhněte konektory ze spínače a dotkněte se dvou sond multimetru dvěma svorkami, abyste zkontrolovali, zda se ozve zvukový signál. Pípnutí je indukce kontinuity uvnitř spínače. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat ohřívač bazénu.

Tipy a triky

Zde je několik tipů a triků, jak zapnout ohřívač bazénu:

  • Po vyjmutí konektorů drátěným kartáčem vyčistěte motor topení, abyste odstranili prach.
  • Pokud je teplota vody nízká, zvyšte teplotu.
  • Solární přikrývka zadržuje teplo v bazénu a tím šetří energii.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se vám tento návod líbil, jak zapnout ohřívač bazénu. Je to stejně jednoduché jako zapnutí ventilátoru nebo světla. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu a proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.