Jak zapálit prskavky na svatbě ve 2 krocích bezpečně

Stačí udělat dva kroky, abyste se naučili zapalovat prskavky na svatbě. Tento článek bude také sdílet tipy, jak bezpečně zapálit prskavky na svatbě, abyste si mohli s jistotou vychutnat tyto nádherné ruční ohňostroje.

Kromě prskavek by však mělo být strategicky osvětleno i samotné místo svatby, aby bylo možné ovládat atmosféru a celkový dojem z místa. Po tomto článku vám doporučíme, co je na svatbě povzbuzující pro další tipy na osvětlení vašeho velkého dne.

Jak bezpečně zapálit prskavky na svatbě

Krok 1. Před zapálením prskavky na svatbě proveďte bezpečnostní opatření

 • Před čímkoli jiným se ujistěte, že jdete na místo v otevřeném prostoru, kde nefouká vítr
 • Připravte si butanové zapalovače nebo zapalovače, které mají plamen daleko od vaší ruky, jako jsou zapalovače propanové; nikdy nepoužívejte zápalky, papír nebo dřevěné tyčinky, protože mohou hořet příliš rychle, zatímco samotné prskavce trvá déle, než se rozsvítí
 • Zkontrolujte své okolí ještě jednou, abyste se ujistili, že se nic nemůže potenciálně vznítit nebo že na svatbě nejsou žádná domácí zvířata nebo děti, které by se mohly pokusit získat prskavky

Krok 2. Začněte s jednou prskavkou

 • Nikdy se nepokoušejte zapálit více prskavek najednou, protože jejich výboj může být nepředvídatelný
 • Začněte zapalovat jednu prskavku, kterou bude jeden člověk držet, aby zahájil distribuci
 • Když zapálíte svou prskavku, držte ji špičkou mírně skloněnou dolů, abyste podpořili plamen
 • Svatebčany, kteří také drží prskavky, dejte do řady a zapalte si navzájem; to je také ideální pro svatbu, protože tam budou nepřetržitě fungovat prskavky
 • Při zapalování každé prskavky dbejte na dostatečnou vzdálenost rukou od sebe
 • Zaměřte špičku a při zapalování prskavky jiné osoby mějte plamen daleko od drátěné rukojeti prskavky f

Čím zapalujete prskavky?

Na zapálení svatební prskavky je nejlepší butanový zapalovač. Můžete také použít propanovou svítilnu nebo zapalovač grilu, pokud svítí plamenem mimo ruku.

Nikdy nepoužívejte zápalky, protože rychle hoří a riskujete poranění ruky. Kromě toho můžete skončit se dvěma zapálenými předměty, což může být nebezpečné.

Kromě toho chcete stálý plamen, protože prskavce může chvíli trvat, než se rozběhne. Pomocí zapalovače můžete oheň okamžitě vypnout, spíše než zápalkou, kde jej musíte uhasit.

Další tipy při zapalování prskavek na svatbě

 • Zapalte horní konec prskavky a poté nakloňte špičku dolů, abyste prskavce pomohli začít, pokud zjistíte, že to trvá příliš dlouho
 • Po použití prskavky správně zlikvidujte tak, že je ponoříte do kbelíku s vodou
 • Při manipulaci s prskavkami buďte opatrní, po použití budou horké
 • Použité prskavky nechte přes noc nasáknout a poté je ještě vlhké srolujte do plastového sáčku
 • Srolované jiskry bezpečně vyhoďte do koše

Kolik prskavek potřebujete pro 100 hostů?

Počet prskavek, které budete potřebovat pro sto hostů, je jen na vás. Na většině svateb můžete mít pro každého hosta jednu prskavku, ale pamatujte, že někteří hosté ji možná nebudou chtít držet, nebo někteří mohou odejít dříve, než je svatební východ, kde se prskavky obvykle používají.

Velikost prskavek také určí, kolik budete potřebovat. Například na svatbě pro 100 hostů získejte 300 prskavek, pokud používáte malou nebo 10palcovou prskavku, 200 prskavek, pokud použijete 20palcovou prskavku, a 100 prskavek, pokud používáte něco velkého, např. 36palcová prskavka.

Dalším způsobem, jak vypočítat, je získat počet hostů a snížit ho na 50. Nejprve si však rozmyslete, kdy prskavky použijete, protože některé páry je chtějí i při prvním tanci, nejen při odchodu.

Jaké velikosti prskavek jsou nejlepší na svatbu?

Podobně jako při rozhodování o počtu prskavek, které budete na svatbu potřebovat, záleží také na velikosti prskavek, které si pořídíte. Může to však ovlivnit několik faktorů, jako je váš rozpočet, způsob, jakým je plánujete použít, a zda má místo požadavky na velikost prskavek.

Pro svatbu pro 100 hostů by měly být vhodné 20palcové svatební prskavky, protože velikost je uprostřed a hoří dvě minuty. Ale pokud máte více hostů, budete chtít 36palcovou svatební prskavku, protože bude hořet déle, ideální pro focení.

Jsou prskavky na svatbě bezpečné?

Prskavky, stejně jako jakýkoli jiný ohňostroj, by měly být používány opatrně. Jejich bezpečnost závisí na uživatelích, ale není důvod je nemít, pokud je skutečně chcete na svou svatbu.

Jen vzdělávejte ty, kteří chtějí držet prskavky. Poté procvičte zdravý rozum od jejich osvětlení až po jejich likvidaci.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, jak zapálit prskavky na svatbě, kde musíte použít zapalovač s barelem, abyste je bezpečně zapálili.

Vyberte otevřené místo bez větru a poté začněte s jednou prskavkou. Lidé, kteří je drží, si pak mohou vzájemně zapálit.

Doporučujeme také přečíst si, jak spustit svatební zkoušku, abyste si procvičili průběh svatby. Tímto způsobem budete vědět, že pár odchází tam, kde jsou obvykle zapáleny prskavky.