Jak zálohovat vodou poškozený telefon: 4 co dělat a nedělat

Zálohování telefonu může být jednoduché a snadné. Pokud chcete vědět, „jak zálohovat vodou poškozený telefon“, v tomto článku najdete rychlé a užitečné kroky, které můžete udělat.

Důležitost zálohování telefonu

Chytré telefony se v dnešní době staly nedílnou součástí životů mnoha lidí po celém světě a staly se také jedním z nástrojů k uchovávání nebo ukládání informací. Proto je zálohování telefonu, ať už se systémem Android, iPhone nebo jakéhokoli jiného běžného telefonu, životně důležité, protože nikdy nebudete vědět, jaká škoda se může vašemu zařízení stát.

Důvody, proč je potřeba zálohovat telefon

 • Vnitřní nebo vnější poškození
 • Krádež
 • Selhání hardwaru telefonu
 • Škodlivé útoky
 • Omylem došlo ke ztrátě dat
 • Rychlé doby zotavení

Co dělat a co nedělat, když vám telefon omylem spadne do vody

Úkol:

 • Okamžitě vyjměte zařízení z vody – Měli byste telefon okamžitě vyjmout z vody, ať už v umyvadle, na toaletě nebo v bazénu.
 • Vypněte telefon – I když vypadá dobře nebo v pořádku, musíte telefon vypnout, aby nedošlo ke zkratu uvnitř zařízení.
 • Vytáhněte všechny potřebné části pro vyjmutí – Pokud je baterie vyjímatelná, vyjměte ji z telefonu společně se SIM kartami a kartami micro SD. Umístěte je na hedvábný papír, aby byly bezpečné a suché.
 • Osušte telefon – Pomocí čistého a suchého hadříku jemně otřete vodu z telefonu. Pořiďte si sáček se silikagelem a telefon tam mějte alespoň 24–48 hodin.
 • Nedělat:

 • Nezapínejte telefon, dokud nebude úplně suchý – Nezapínejte telefon, dokud voda nevyschne a nezůstane na něm žádná vlhkost, aby nedošlo k vážnému poškození telefonu zkrat.
 • Zabraňte „metodě zahřívání“, aby se telefon vysušil – Nepoužívejte fén, protože nadměrné teplo může také poškodit váš telefon.
 • Vyhněte se otřesům a vyfukování zařízení – Třesání a foukání telefonu nepomůže dostat vodu ven. Místo toho může způsobit zatékání vody do hlubších oblastí telefonu.
 • Nepřipojujte telefon – Nepřipojujte telefon k nabíječce hned. Počkejte 48 hodin, a pokud bude váš telefon po zapnutí v pořádku, připojte nabíječku.
 • Postup zálohování nebo obnovení dat z telefonu poškozeného vodou (pouze Android)

  Existují dvě možné situace, kterým budete čelit při pokusu o zálohování nebo obnovu dat z telefonu poškozeného vodou: (Tip: Pokud jste uživatelem iPhone, klikněte na tuto.)

  Metoda č. 1. Váš telefon se nezapíná

  Když k tomu dojde, můžete zkusit použít „rozbitou extrakci dat Android“ k obnovení dat mobilního telefonu. Tento výkonný nástroj vám může pomoci odhalit váš vodou poškozený telefon a opravit jej do normálu a vy můžete přistupovat k datům z poškozeného telefonu a ukládat soubory do vašeho PC.

  Krok č. 1. Připojte telefon k počítači

  Nejprve nastavte a vyberte poškozený software pro extrakci dat Android na vašem PC. Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB.

  Krok č. 2. Vyberte název zařízení a potvrďte informace

  Poté zvolte režim fixace a klikněte na „start“. Po výběru názvu a modelu vašeho telefonu klikněte na „potvrdit“.

  Krok č. 3. Klikněte na vstup do režimu stahování

  Postupujte podle podrobností na obrazovce a přepněte svůj mokrý telefon do „režimu stahování“. Tento program detekuje telefon a okamžitě naskenuje data.

  Krok č. 4. Náhled poté obnoví data

  Nakonec si nyní můžete prohlédnout a vybrat data, která chcete obnovit, kliknutím na tlačítko „obnovit“, přičemž soubory telefonu zůstanou v počítači. U fotografií existují tři kroky, které můžete zkontrolovat prostřednictvím tohoto průvodce „jak přenést fotografie z telefonu poškozeného vodou“.

  Metoda č. 2. Telefon je zapnutý, ale data jsou ztracena

  Tato druhá situace je možná, ale v této situaci můžete zkusit použít „obnovu dat pro Android“.

  Krok č. 1. Připojte telefon k počítači

  Nejprve spusťte program na svém PC a na panelu nástrojů vyberte „Obnova dat pro Android“. Pomocí kabelu USB připojte telefon k počítači a podle pokynů povolte ladění USB v telefonu.

  Krok č. 2. Vyberte a naskenujte typy dat

  Ihned po úspěšném připojení uvidíte podporované typy souborů softwaru pro obnovu dat pro Android. Vyberte a klikněte na tlačítko „další“ pro zahájení skenování souborů, které chcete obnovit.

  Můžete také rootovat telefon, abyste viděli ostatní soubory, a poté zvolit „režim hlubokého skenování“.

  Krok č. 3. Zobrazení a obnovení ztracených dat

  Po dokončení skenování si můžete prohlédnout ztracená data, zkontrolovat je, poté kliknout na tlačítko „obnovit“ a uložit soubory do počítače. Pokud jde o doplňky, zde jsou čtyři skvělé způsoby, které vám pomohou vědět, jak chránit elektroniku před poškozením vodou; Koukni na tohle.

  Závěr

  Když budete vědět, jak zálohovat vodou poškozený telefon, nebudete se už bát o svá data. Postupujte podle kroků rychlého a snadného průvodce zde a mějte své soubory v bezpečí.