Jak zajistit, aby svíčka vydržela déle

Představte si, že si sednete na křeslo, čtete dobrou knihu a pak si v pokoji užíváte vůni levandule. To musí být sen, že? Vonné svíčky však mohou být drahé, jak tedy zajistit, aby svíčka vydržela déle?

Místo toho, abyste utráceli příliš mnoho peněz za svíčky, můžete ušetřit více, pokud víte, jak prodloužit životnost svíčky. Dnes pečlivě posoudíme takové dotazy týkající se životnosti svíčky a toho, jak ji prodloužit. Ale předtím se nejprve seznámíme se základy.

Existuje správná technika zapálení svíčky. A existují způsoby, jak je prodloužit. Avšak základním pravidlem požitku ze svíčky je nikdy nenechávat zapálenou svíčku samotnou; to je základní bezpečnost.

Způsoby, jak zajistit, aby svíčka vydržela déle

Nezapalujte novou svíčku jen na pár minut.

Nechte nádobu svíčky vyvinout celou kaluž roztaveného vosku po povrchu její nádoby, od okraje k okraji. Tak to udělejte při prvním spálení. Je to proto, že vosk má paměť.

Kromě toho se budoucí osvětlení bude snažit rozšířit za obvod prvního popálení. Od té doby by svíčka s největší pravděpodobností tunelovala dolů do vosku. Knot se zaboří hlouběji do svíčky a vosk na stranách se nikdy nespálí, čímž se zkrátí životnost svíčky.

Mějte zastřižené knoty.

Dobře zastřižený knot poskytne zářivý plamen. Pokřivený nebo dlouhý knot může způsobit nerovnoměrné hoření, což vede k výbuchům intenzivních plamenů nebo kouře. Pro optimální hoření by knoty měly být vysoké asi jednu čtvrtinu palce; nesnižujte je níže.

Počkejte, dokud svíčku úplně nevychladne, než ji otočíte dnem vzhůru. Poté odstraňte spálenou část papírovým kapesníčkem a váš knot bude připraven k zapálení. Knot je také nezbytnou součástí vaší svíčky, kterou musíte udržovat, abyste prodloužili její životnost.

Dodržujte bezpečnou vzdálenost od zdrojů tepla.

Ať už jsou vaše svíčky zapálené nebo ne, mějte na paměti, že vosk se může a roztaví při vysokých teplotách. Vyvarujte se proto skladování svíček v blízkosti jiných zdrojů tepla, jako jsou kuchyňská kamna, krbová římsa nebo půda. Místo toho byste měli svíčky uchovávat uvnitř a mimo přímé sluneční světlo.

Po každém použití použijte navlhčený vatový tampon a teplou mýdlovou vodu. Vyčistí centrální voskovou nádrž knotu od všech sazí nebo spálených nečistot. Nakonec zavřete víko, aby se na povrchu nehromadil prach, a odložte jej, aby vychladl, dokud jej nebude možné znovu zapálit.

Udržujte hořící svíčky mimo větrací otvory, ventilátory a průvan.

Proudění vzduchu může způsobit, že svíčky hoří nerovnoměrně nebo mohou vytvářet příliš mnoho kouře nebo sazí a zanechávají na nádobě ošklivé černé skvrny. Navíc malé množství nespálených uhlíkových částic může uniknout, pokud knot naroste příliš dlouhý. Je to také v případě, že proud vzduchu naruší kapkovitou formu plamene.

Uchovávejte všechny nečistoty mimo voskovou nádrž.

Nekontaminujte bazén se svíčkami odříznutými nebo spálenými knoty nebo použitými zápalkami. Přítomnost nečistot ve vosku naruší chemii svíčky a může způsobit její nerovnoměrné hoření. Kromě toho může blokovat knot a bránit mu v nasávání a rozptylování vonného oleje.

Do vosku přidejte špetku soli.

Pokud chcete prodloužit životnost své oblíbené svíčky, přidejte do rozpuštěného vosku posypku soli. Udělejte to poté, co ji vyfouknete, a poté ji promíchejte párátkem nebo hůlkami. Poté, když jej znovu zapálíte, sůl zpomalí dobu hoření.

Než svíčku znovu zapálíte, nechte ji úplně vychladnout.

Úplné vychladnutí svíčky v nádobě trvá zhruba dvě hodiny. Zastřihování knotu po ztuhnutí voskového bazénu je podstatně bezpečnější. Pokud se ponoříte do horké louže roztaveného vosku dříve, než vychladne a ztvrdne, riskujete popálení konečků prstů.

Je zmrazování svíček v lednici za účelem prodloužení životnosti mýtus?

Předpokladem je, že umístěním svíčky do lednice nebo mrazáku prodloužíte dobu hoření. Tato situace však nemusí být. Svíčka není nic jiného než dobře řízený oheň.

Vosk je určen k hoření při stanovené teplotě. Knot je zvolen tak, aby spaloval vosk v optimálním poměru. Takže, co by se mohlo pokazit?

  • Pokud svíčku umístíte do mrazáku, s největší pravděpodobností praskne.
  • Pokud je svíčka navoněná, může aroma spíše migrovat k okrajům a vršku, než aby se rovnoměrně rozptýlilo po vosku.

Takže teď, když jste to riskli, že se zlomíte a ztratíte aroma, a nevadí vám to, stojí to ještě za pokus? Bohužel ne. Svíčky obecně hoří pomalu.

Jediná část svíčky, na které záleží, je nejblíže knotu hořícímu nahoře. Když se vosk kolem knotu zapálí, rychle se vrátí na průměrnou pokojovou teplotu. Jak svíčka dohoří, spálená část vosku se zahřeje na svou počáteční teplotu před eony.

Teplo z plamene trvá jen několik sekund, než zmrzlá svíčka rozmrazí na pokojovou teplotu. Takže těch pár minut trvání hoření navíc, které byste mohli získat umístěním svíčky do lednice, není mnoho. Navíc to nestojí za námahu.

Je tedy čas vrátit se k základům! Pokud své svíčky milujete a staráte se o ně, vydrží déle. Ustřihněte jim tedy knoty, chraňte je před průvanem, řádně je uhaste a na vhodnou dobu je spalte.

Závěr

Jak tedy zajistit, aby svíčka vydržela déle? Zde je sedm různých způsobů, které můžete vyzkoušet u vás doma. Pokud nyní víte, jak prodloužit životnost svíčky, můžete si svou oblíbenou svíčku užívat po dlouhou dobu jako obvykle.