Jak zajistit, aby sušička voněla lépe? 5 nejlepších způsobů!

Přemýšlíte, jak docílit toho, aby sušička lépe voněla? Existují způsoby, jak zlepšit její vůni: vyčistěte lapač a filtr na vlákna, použijte mýdlovou vodu, použijte trochu octa, použijte jedlou sodu, použijte esenciální olej a další.

I když je vaše sušička spotřebičem, který jste chtěli provozovat roky, stále nebudete souhlasit s tím, že má zatuchlý zápach. Nikdy není efektivní, když necháte své oblečení vhodně vysušit. Naučte se tedy, jak získat vůni v sušičce pomocí domácích nástrojů a přísad.

Zápach může pocházet ze špinavého bubnu sušičky, těsnění, větracího otvoru sušičky a lapače vláken. Hromadu čistého a čerstvě vypraného prádla hoďte do zapáchající sušičky a dříve nebo později také ošklivě zapáchá. Nejlepší je vyčistit sušičku, abyste zbavili oblečení nepříjemných pachů a plísní. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Způsoby, jak zlepšit vůni sušičky

Níže jsou uvedeny způsoby, jak zajistit lepší vůni sušičky:

#1. Vyčistěte lapač a filtr na vlákna

Zkontrolujte lapač a filtr na vlákna a odstraňte zápach vycházející ze sušičky. Sušička odstraní vlhká vlákna v oblečení, která se hromadí uvnitř, což má za následek zatuchlý zápach. Přesuňte clonu mimo past a odstraňte vlákna ze sítě. Použijte nástavec na hadici vysavače nebo kartáč, který odstraní nečistoty a vlákna v síti. Poté naplňte vodu do dřezu, zatímco budete po kapkách stříkat mýdlo.

Dejte do obrazovky trochu mýdlové vody a poté ji namočte. Při uvolňování a odstraňování zbytků vláken použijte kartáč a opláchněte jej úplně přímo pod kohoutkem; nechte důkladně vyschnout na vzduchu. Nahraďte jej lapačem vláken a nikdy do sušičky nevkládejte vlhké síto, protože by to způsobilo růst plísní.

#2. Vyčistěte sušičku mýdlovou vodou

Mýdlová voda postačí, když chcete vyčistit sušičku od slabého zápachu, protože snadno odstraňuje zápach, který z ní vychází. Umístěte horkou vodu do rozprašovače na láhve, abyste po kapkách přidali tekutý prací prostředek. Jemně protřepejte, aby se roztok spojil a vytvořil mýdlovou pěnu. Poté postříkejte vnitřek bubnu mýdlovou vodou a starými ručníky nebo hadry.

Poté nastříkejte vnitřek dvířek sušičky včetně těsnění pomocí čističe a setřete všechny zbytky. Opláchněte oblečení studenou vodou, otřete vnitřní povrch; nezůstane tedy pozadu žádné mýdlo. Pokud jsou uvnitř bubnu zbytky gumy nebo skvrna, odstraňte gumu vodou a mýdlem. Pokud to stále problém nevyřeší, použijte malé množství octa, alkoholu nebo ledu.

#3. Dostaňte zápach ze sušičky pomocí octa

Ocet je perfektním řešením při rozhodování o čištění povrchů. Pomáhá rozbít mastné zbytky a zabíjet plísně a plísně. Je to také zvláště výhodné, když chcete odstranit usazeniny tvrdé vody. Naplňte ocet na rozprašovač lahví, zatímco stříkáte strany pomocí starých ručníků.

Ujistěte se, že jsou ručníky vlhké, než je hodíte do sušičky a dokud neuschnou. Tato složka zabíjí plísně a plísně, zatímco látka propadá vnitřkem bubnu. Po přidání octa na hromádky prádla prádlo vyperte, čímž odstraníte různé typy pachů.

#4. Odstraňte pachy pomocí jedlé sody

Ocet a bělidlo vytvářejí dokonalou přetrvávající vůni poté, co vyčistíte sušičku. Jedlá soda je ideálním alkalickým práškem, který absorbuje pachy v barvivu, jako je zápach pocházející z čisticích prostředků. Uchopte ručník a vysypte ho do vody, zatímco na povrch posypete malým množstvím jedlé sody. Utěrku pokládejte na sušičku, když ji sušíte na nejnižší stupeň sušení, odstraňuje zbytky a pachy. Odstraňte zápach z oblečení pomocí jedlé sody, která je posypaná. Nechte jej uležet a kartáčujte a přidejte je na několik minut do sušičky.

Možná vás také bude zajímat informace o výhodách přidání jedlé sody do vašeho praní.

#5. Osvěžte sušičku pomocí esenciálního oleje

Esenciální olej je jedním z vynikajících způsobů, jak dát sušičce jedinečnou vůni mezi pravidelným čištěním. Tento olej osvěží sušičku a zanechá vaše oblečení co nejvoňavější. Vymačkejte pár kapek na bavlněnou a čistou žínku a vhoďte je do čistého prádla v sušičce. Nastavte stroj do cyklu načechraní, který osvěží zásobník na vlákna, oblečení a buben. Citrusová vůně je slibná ve své svěží a čisté vůni, nebo chcete-li levanduli, protože přináší relaxační vůni.

Několik tipů, jak předcházet zápachu ze sušičky

Níže uvádíme několik tipů, které pomáhají předcházet zápachu ze sušičky.

  • Po použití sušičky odstraňte nečistoty z podnosu na vlákna, abyste zabránili hromadění vlhkých vláken na obrazovce
  • Nenechávejte mokré oblečení uvnitř sušičky nebo pračky
  • Vyhněte se sušení a praní velkého prádla, protože přetížená sušička zabere sušení příliš dlouho
  • Spusťte sušičku v obvyklém pracím cyklu s jedlou sodou v půl šálku, odstraňte nepříjemné pachy
  • Pomocí vysavače odstraňte staré vlákna z větracího otvoru, podnosů a síta na vlákna.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak sušičku lépe vonět, vyčistit lapač a filtr na vlákna, používat mýdlovou vodu, ocet, jedlou sodu atd. Kromě toho se řiďte několika radami, pokud chcete zabránit zápachu sušičky, například nenechávat vlhké oblečení uvnitř sušička, provoz sušičky v normálním pracím cyklu atd. Sdílejte prosím tyto informace také se svými přáteli, aby věděli, co s tímto problémem dělat! Můžete si také přečíst o tom, co je trvalý tlak na sušičku a komu zavolat, aby sušičku plynu odpojil.