Jak zahrnout zesnulého rodiče do svatby: 3 způsoby

Můžete se naučit, jak zahrnout zesnulého rodiče do svatby, když zvážíte tři načasování. Můžete si vybrat, zda uctíte svou matku nebo otce, kteří zemřeli ve všech třech časech během vaší svatby, nebo si vyberte jeden z těchto způsobů, jak udržet jejich ducha naživu ve váš svatební den.

Provedeme vás také uvedením zesnulé matky nebo zesnulého otce nevěsty nebo ženicha na svatební oznámení. Na tomto významném milníku vašeho života je vždy sentimentální, když jsou vaši rodiče poctěni, ať jsou kdekoli.

A pokud se připravujete na svatbu, zde jsou hlavní otázky, které byste si měli položit při plánování svatby, abyste mohli začít.

Jak uctít zesnulého rodiče na svatbě: 3 krásné způsoby

Zahrnout zesnulého rodiče do svatebního programu

Jedním z nejlepších způsobů, jak vzdát hold zesnulému rodiči, je oslovit je ve svatebním programu. I když je svatební program krátký, protože má pouze informovat a nasměrovat hosty ohledně svatby, je tradiční také zahrnovat oblast zasvěcení.

Na konci svatebního programu použijte stránku k uctění památky svého rodiče, který zemřel. Může to být krátká, ale milá srdečná zpráva jako „V tento zvláštní den vzpomínáme na ty, kteří nemohli být s námi“ a zmínit svého rodiče.

Oslovte také tuto stránku odpovídajícím způsobem uvedením nadpisu „In memoriam“ nebo „Děkuji“. A alternativně nebo dodatečně můžete stále uvést svého zesnulého rodiče jako součást svatební hostiny s žijícím rodičem jako první.

Poté použijte frázi „zesnulý [celé jméno rodiče], abyste je lépe poznali.

Zahrňte zesnulého blízkého do svatebního obřadu

Své zesnulé rodiče můžete zahrnout do svatebního programu, ale také je můžete uctít při svatebním obřadu. Začlenit část svatby věnovanou jim, jako je obřad zapálení svíček na jejich počest.

Úředník může něco číst nebo mluvit o vašem drahém rodiči, který zemřel. To také umožní ostatním svatebčanům připomenout si zesnulou osobu.

Ale pokud jste na obřadu omezeni časem, můžete zvážit rezervaci místa vpředu pro zesnulou maminku nebo tatínka ženicha nebo nevěsty. Dejte si cedulku s jejich jménem nebo květinové aranžmá či fotografii zesnulého rodiče, abyste měli srdečný symbol jejich přítomnosti během obřadu.

Využijte svatební hostinu k uctění památky zesnulého rodiče

Kromě využití obřadu k uctění památky zesnulého rodiče mohou být také součástí svatební hostiny. Opět můžete věnovat místo nebo oblast a oslovit je jako „Pozdní…“, nebo nechat jejich nejlepší fotografii zahrnout do svatební prezentace na recepci.

Můžete je také zmínit během svatebního přípitku nebo jakéhokoli jiného projevu, který na svatbě pronesete. Je to vždy skutečný okamžik mluvit o důležitých lidech v jejich životě, když pro ně pozvedneme sklenici.

Připomeňte si s nimi své nejlepší vzpomínky a chvíle, zvláště pokud také trávili čas s vaším partnerem. Stačí se seznámit s tím, jak dlouhý by měl být svatební přípitek.

Jak napíšete zesnulým rodičům svatební pozvánku?

Pokud nevěstin rodič zemřel

Pan paní. [celé jméno žijícího rodiče nevěsty] a zesnulý pan/paní. [celé jméno zesnulého rodiče] požádat o čest vaší přítomnosti na svatbě své dcery [celé jméno nevěsty] s [celé jméno ženicha] dne [datum, čas a místo svatby]

Pokud rodič ženicha zemřel

Mr. and Mrs. [celé jméno nevěstina otce] a Mr./Mrs. [celé jméno žijícího rodiče ženicha] a zesnulý pan/paní. [celé jméno zesnulého rodiče] požádat o čest vaší přítomnosti na svatbě jejich dětí [celé jméno nevěsty] a [celé jméno ženicha] dne [datum, čas a místo svatby]

Jak napsat pozvánku na svatbu, když jeden rodič zemřel

Pokud chcete zahrnout pouze žijícího rodiče

Pan paní. [celé jméno žijícího rodiče nevěsty nebo ženicha] žádá o čest vaší přítomnosti na svatbě jejich dcery/syna [celé jméno nevěsty/ženicha] s [celé jméno nevěsty/ženicha] v [datum, čas a místo svatby]

Pokud se žijící rodič znovu oženil

[Křestní jméno žijícího rodiče a celé jméno nevlastního rodiče, pokud otec zemřel, nebo křestní jméno nevlastního rodiče a celé jméno žijícího rodiče, pokud matka zemřela] požádat o čest vaší přítomnosti u svatby jejich dcery/ syn [celé jméno nevěsty/ženicha] [celé jméno nevěsty/ženicha] dne [datum, čas a místo svatby]

[Křestní jméno žijícího rodiče a celé jméno nevlastního rodiče, pokud otec zemřel, nebo křestní jméno nevlastního rodiče a celé jméno žijícího rodiče, pokud matka zemřela] požádejte o čest vaší přítomnosti na svatbě její/ jeho a zesnulého [celé jméno zesnulého rodiče] dcera/syn [celé jméno nevěsty/ženicha] dne [datum, čas a místo svatby]

Bonusový tip: jak správně napsat čas na svatební pozvánky.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak zahrnout zesnulé rodiče do svatby tím, že jim věnujeme část programu nebo obřadu, přidělíme jim místo k sezení nebo dokonce vystavíme jejich fotografii nebo květinové aranžmá na jejich počest.

Můžete je dokonce zmínit v pozvánkách. Jen si pamatujte naše příklady formulací, zvláště pokud se žijící rodič znovu oženil.