Jak zadní steh na šicím stroji: 2 způsoby

Existují dva způsoby, jak se naučit zadní steh na šicím stroji. Obě metody zahrnují použití zpětného tlačítka, ale pamatujte, že každý model se bude lišit v tom, jak na stroji vyšíváte zpětným stehem.

Tento článek také pojednává o tom, co můžete dělat, pokud vaše jednotka tuto funkci nemá. A nakonec se podrobněji naučíte význam zadního stehu.

Jak vyšíváte zadní steh na šicím stroji?

Metoda 1. Stiskněte jednou tlačítko zadního stehu

Jak jsme se naučili v tom, jak obrátit steh na šicím stroji Singer, nemusíte držet tlačítko zpětného chodu, abyste vytvořili zesilovací stehy. Místo toho na svém modelu najděte tlačítko zpětného chodu nebo si prostudujte příručku Singer, protože obsahuje schéma anatomie šicího stroje.

Poté stačí po provedení počátečních stehů stisknout tlačítko zpětného chodu pouze jednou a znovu jej stisknout pro návrat k nastavení, které šije dopředu. Pokud si nejste jisti, vždy se podívejte do své příručky a zjistěte pokyny pro zpětné šití.

Metoda 2. Podržte tlačítko zadního stehu

Některé značky šicích strojů vyžadují, abyste při šití obráceně drželi tlačítko zadního stehu. Například ti, kteří vědí, jak vyšívat na šicím stroji Brother, podrží tlačítko zpětného chodu, když sešlápnete pedál, abyste provedli zpětné stehy.

Opět můžete podle manuálu určit, která metoda je vhodná pro zpětné šití na vaší jednotce. V opačném případě se vám může stát, že neuděláte správné stehy, abyste posílili ty původní.

Je také důležité, abyste si při prvním zpětném šití nejprve procvičili na kusu odpadní látky. Tímto způsobem budete znát nezbytné úpravy, než začnete na svém projektu pracovat.

Jak vyšívat na šicím stroji bez tlačítka zpětného šití

Na šicím stroji můžete stále vyšívat zpětným stehem i bez tlačítka zpětného chodu. Váš model může být starý, protože toto nastavení je vždy společné pro moderní modely.

 • Manipulace s tkaninou

Jak tedy můžete šít obráceně bez funkce zpětného stehu na šicím stroji? Místo toho budete s látkou sami manipulovat a obracet ji.

Odtud můžete pokračovat v šití dopředu a stehy budou stále v opačném směru. Před šitím přes předchozí stehy můžete také zastavit na konci šicí linie, zvednout přítlačnou patku a upravit látku asi o tři palce dozadu.

 • Ruční stehování

Tento způsob zadního šití je ideální, pokud je šev skrytý, protože stehy mohou vypadat nepřitažlivě. Pokud se však tato metoda na projekt nevztahuje, můžete zadní steh ručně prošívat tak, že po šití na stroji necháte konce nití volné.

 • Alternativy zpětného sešívání

Zadní šití je ideální způsob, jak dokončit švy, protože zpevní vaši práci. Ale pokud projekt stejně nebude vystaven stresu, můžete zavázat uzel, abyste zajistili nit.

Přečtěte si, jak uzavřít šev, kde najdete další tipy.

Jaké tlačítko stisknete, abyste udělali zadní steh na šicím stroji?

Vždy se podívejte do manuálu, protože bude obsahovat pokyny pro zadní šití. Ukáže také, jak vypadá tlačítko zpětného stehu, často tlačítko se šipkou ve tvaru písmene U, která označuje obrácený chod.

Poté stačí šít dopředu pouze pro tři stehy, stisknout tlačítko a ušit tři stehy a vrátit se k šití dopředu. Ale jak jsme již diskutovali dříve, všimněte si, zda šicí stroj vyžaduje, abyste drželi tlačítko zpětného chodu nebo zda jej můžete uvolnit při zpětném šití.

Tlačítko zadního stehu vs. páka zpětného stehu

Pokud má vaše jednotka funkci zadního stehu, ale nemá tlačítko zpětného chodu, může místo toho používat páku zpětného chodu. Stlačíte páku a necháte ji tam, abyste mohli vytvářet zadní stehy, a poté ji zvednete zpět, abyste mohli šít dopředu.

Jaký je účel zpětného sešívání?

Zpětné nebo zadní šití je klíčovou součástí šití, protože zajišťuje vaše stehy, a proto se také nazývá vázané stehy. To zajistí, že části projektu, jako jsou švy, zůstanou odolné a nebudou se rozpadat.

Použití zadního stehu

 • Pro zajištění začátku a konce švů
 • Další stehy uprostřed švu, když některé stehy roztrhnete
 • Pro zafixování zvrásnění látky při šití na obloucích jako další zabezpečení stehů

Je zpětné sešívání nutné?

Zpětné šití zajišťuje předchozí stehy, ale neplatí pro všechny projekty. Vzhledem k tomu, že navíc stehy mohou způsobit, že tato část bude objemná, není vhodné vyšívat zadní stehy na jemné látky.

Co dělat místo toho:

 • Zkraťte délku stehu na 1 mm
 • Zapracujte krátké stehy půl palce na začátku a na konci švu
 • Při práci uprostřed švu se vraťte k normální délce stehu
 • V některých projektech postačí k dokončení šití pouhé zavázání konců nití.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme diskutovali o zpětném stehu na šicím stroji, který je stejně rychlý jako stisknutí tlačítka zpětného chodu.

  Každý šicí stroj se bude lišit pouze v tom, zda stisknete tlačítko zadního stehu jednou, nebo jej podržíte při sešlápnutí pedálu pro šití. V některých případech však potřebujete k zajištění stehů alternativu k zadnímu stehu.

  Doufáme, že to bylo užitečné. Zanechte nám komentář, pokud nějaký máte.