Jak začít podnikat v boji proti škůdcům v Gruzii: Nejlepší tipy

Gruzínec, který se zajímá o hubení škůdců, může chtít vědět, jak začít podnikat v oblasti hubení škůdců v Gruzii. Budete muset složit zkoušku a požádat o licence, abyste mohli začít podnikat v oblasti hubení škůdců, takže si pojďme projít věci, které stojí za to vědět.

Jak získám licenci na hubení škůdců v Gruzii?

Nejprve musíte získat řádnou certifikaci. Vyšetření vám může pomoci získat licenci pro komerční praxi deratizace.

Podle gruzínského ministerstva zemědělství budete muset složit zkoušku komerčního aplikátoru, kterou poskytuje Georgia Technical College. Můžete se zeptat na webových stránkách školy, kde najdete testovací centrum a termín, který vám vyhovuje.

Zkouška komerčního aplikátora je rozdělena do dvou částí: zkouška obecných norem a zkouška alespoň jedné hlavní kategorie. K úspěšnému zvládnutí budete potřebovat výsledek alespoň 70 %.

U zkoušek hlavních kategorií je zde seznam kategorií, které můžete absolvovat a které se týkají druhu praxe, kterou chcete absolvovat:

 • Kontrola škůdců zemědělských rostlin
 • Kontrola škůdců v živočišné výrobě
 • hubení lesních škůdců
 • Okrasné a trávníkové škůdce
 • Ošetření semen
 • Kontrola vodních škůdců
 • Kontrola škůdců zprava
 • Kontrola škůdců v oblasti veřejného zdraví
 • Regulační kontrola škůdců
 • Demonstrace a výzkum hubení škůdců
 • Oprávnění k leteckému zařízení
 • Průmyslová, institucionální, strukturální a zdravotní ochrana proti škůdcům
 • Ošetření dřeva
 • Kontrola mikrobiálních škůdců
 • fumigace zemědělských komodit
 • Nátěry proti znečištění
 • Normy ochrany pracovníků
 • Ovládání komárů

Za každou zkoušku budou vyžadovat testovací poplatek 45 USD, který můžete zaplatit šekem, kreditní kartou nebo peněžní poukázkou.

Předpokládejme, že neuspějete u jedné zkoušky, jako jsou obecné standardy, ale složíte například hlavní kategorii.

V takovém případě budou uchovávat záznamy o vašem úspěšném složení po dobu jednoho roku a vy stačí znovu absolvovat část, kterou jste neuspěli. Pokud překročíte jeden rok, budete muset opakovat obě zkoušky.

Po absolvování musíte ministerstvu zemědělství Georgie zaplatit licenční poplatek ve výši 90 USD. Když to uděláte a odešlete požadované dokumenty, do dvou týdnů vám zašlou licenci poštou.

Jak bylo uvedeno výše, druh licence, kterou získáte, bude záviset na kategorii, kterou jste vybrali ze seznamu. Licence bude platná po dobu pěti let.

Pokud potřebujete nějaké nápady, co si připravit po získání licence, máme pro vás užitečného průvodce, kolik stojí zahájení podnikání v oblasti hubení škůdců.

Když jste již založili svou firmu na hubení škůdců, jednou z možností, kterou byste se mohli podívat, je získání licence na strukturální hubení škůdců. Tato licence vám umožní kontrolovat a likvidovat škůdce v různých strukturách, jak název napovídá.

Potrvá dva roky a přichází s poplatkem 100 USD s přidaným poplatkem za výzkum ve výši 70 USD.

Co byste měli dělat po získání licence?

Když máte oficiální licenci, budete muset specifikovat, jakou škálu služeb ochrany proti škůdcům bude vaše firma poskytovat. Kategorie vaší licence vám může pomoci to zjistit.

Pak budete potřebovat investice ve výši až 10 000 až 50 000 USD, abyste pokryli zásoby, které budete potřebovat. Studium na zkoušky vám samozřejmě poskytne obecnou představu o tom, co koupit.

Pokud stále potřebujete pomoc při zjišťování, jaké typy pesticidů nebo chemikálií chcete používat, máme pro vás užitečného průvodce, co společnosti na hubení škůdců používají.

Musíte mít také dostatečně velké vozidlo na zásoby. Kupte si nákladní automobil nebo dodávku, která bude sloužit tomuto účelu.

Abyste zajistili úspěšný start, budete vkládat své investice také do reklamních materiálů. Podívejte se na umístění značení vozidel, tisk vizitek, spuštění webové stránky nebo jiné propagační materiály, jako je tisk nebo online reklama.

Při přípravě na zabezpečení klientů budete muset vypilovat své síťové schopnosti. Tato praxe může vybudovat silné vztahy s potenciálními obchodními nebo rezidentními zákazníky a dodavateli.

V neposlední řadě je klíčové žádat o pojištění pro bezpečnostní a havarijní účely. Jak už možná víte, pojištění může pokrýt všechny nákladné nevýhody na cestě.

Jak ziskové je podnikání v oblasti hubení škůdců?

V tuto chvíli se pravděpodobně ptáte, kolik můžete shrabat ze svého start-upu v oblasti hubení škůdců. Jakmile se vaše podnikání v oblasti hubení škůdců rozběhne, můžete očekávat, že tento podnik vydělá až 75 000 USD ročně.

Pokud nastavíte své ceny správně a začnete budovat vztahy s klienty, budete schopni získat tento očekávaný roční příjem a žít pohodlně. Podle zprávy Bureau of Labor Statistics může poptávka po deratizátorech zůstat konzistentní od roku 2014 do roku 2024. Díky tomu je jistota zaměstnání zaručena jako jistota.

Závěr

Založení vlastního podnikání v oblasti hubení škůdců bude bezpochyby spojeno s problémy. Studium na požadované zkoušky a následná příprava všeho od zásob až po propagační materiály bude vyžadovat hodně nasazení.

To znamená, že nyní víte, jak začít podnikat v boji proti škůdcům v Gruzii a co přijde poté. Můžete se tak připravit na cokoli, co na vás život v tomto úsilí postaví.

Tak na co čekáš? Připravte se na tato vyšetření a investice a začněte podnikat v gruzínském hubení škůdců na výbornou!