Jak začít podnikat se svatbou bez zkušeností

Ti, kteří chtějí vědět, jak zahájit svatební podnikání, mohou zvážit sedm odvětví. Samozřejmě, než začnete podnikat, musíte se ujistit, že budete mít rozpočet na první roky a čas na prostudování konkrétního podniku.

A pro ty, kteří již mají prostor, který mohou využít pro svatební podnikání, proč nespravovat místo? Zde je například návod, jak zahájit svatební místo.

Jak začít podnikat na svatbě: Nejlepší nápady na svatební odvětví, které můžete vyzkoušet

Svatební plánovač

Prvním odvětvím svateb, které můžete vzít v úvahu při zahájení svatebního podnikání, je stát se svatebním plánovačem nebo koordinátorem. Tento obchodní podnik je ideální pro lidi s mnoha prodejci, které mohou kontaktovat, a mají talent na vedení a dohled nad lidmi.

Ale samozřejmě se musíte naučit všechny role a očekávání jako svatební plánovač, zvláště pokud nemáte v oboru žádné zkušenosti. Pro další návod si také můžete přečíst, jak se stát svatebním koordinátorem, protože tyto dvě svatební role se často překrývají.

Místo konání svatby

Druhým typem svatebního podnikání, který můžete začít, je místo konání. Opět je to dobrá investice, zvláště pokud již vlastníte dobré místo, které potřebuje pouze renovaci.

Ale pokud otevíráte svatební místo bez místa, budete muset mít dostatek rozpočtu na jeho koupi nebo pronájem. Svatební místa navíc potřebují značný kapitál, aby se udržela a neustále znovu objevovala, aby se odlišila od konkurence.

Svatební catering

Podnikání svatebních míst může zahrnovat i catering, takže vaše svatební podnikání bude mít širší záběr. Pokud ale milujete jídlo a myslíte si, že zvládnete požadavky tohoto podniku, pak zvažte catering na akce.

Pro začátek nemusíte okamžitě přijímat velké objednávky. Jakmile získáte zkušenosti, můžete dokonce vytvořit konkrétní nastavení jídel a rozšířit svou nabídku.

Můžete si přečíst, jaké je nejlevnější jídlo podávat na svatbě a být známý tím, že nabízí cenově dostupná, ale kvalitní jídla.

Svatební květinářství

Ti, kteří vědí, kde získat květiny, mohou zvážit spuštění květinářství pro svatby. Samozřejmě to bude vyžadovat určité znalosti v aranžování květin, ale existují různé semináře a kurzy, do kterých se můžete přihlásit.

Můžete také začít podnikat v oblasti svatební dekorace a být květinářkou, aby váš klient nemusel shánět jiného prodejce. Jen se ujistěte, že můžete získat květiny, zejména proto, že některé jsou sezónní.

Svatební potřeby a laskavosti

Pokud vás baví řemesla a dokážete si udržet čas na důslednou výrobu kvalitních produktů, zkuste se pustit do podnikání se svatebním papírnictvím nebo být poskytovatelem svatebních laskavostí. První z nich nevyžaduje, abyste zdrojové materiály, protože pro ně můžete použít software.

Investicí by byl tisk a znalost standardů pro každé papírnictví. Můžete si přečíst, co je svatební papírnictví, abyste se dozvěděli více.

Svatební DJ

Pokud milujete večírky nebo již máte vybavení pro poskytování zvuků a hudby, proč nezkusit podnikání svatebních DJů? Některá místa dokonce vybavení pronajímají, takže si je můžete nejprve pronajmout, než si je koupíte jako startér.

Bylo by také praktičtější zahrnout služby, jako jsou světla a další představení, aby byla recepce živá. Přečtěte si, kolik vydělávají svatební DJs, abyste věděli, co očekávat.

Svatební fotografování nebo natáčení videí

Máte talent na focení a filmování? Pak zvažte, zda se ponoříte do fotografického nebo video oboru, který se specializuje na svatby.

Existují semináře a přednášky, kterých se můžete zúčastnit, nebo se můžete zúčastnit mentoringu zkušených profesionálů. Přečtěte si, jak se stát svatebním kameramanem, pokud vás to zajímá.

Jak založím svou vlastní svatební značku?

Svatební firma potřebuje značku, která vás oddělí od ostatních prodejců. Zde je jednoduchý postup krok za krokem, ale samozřejmě byste měli provést průzkum konkrétního podnikání, které chcete.

 • Znejte svůj rozpočet a nastavte zákonnost a papírování konkrétního obchodního podniku, do kterého vstoupíte
 • Investujte nejprve do mentorů, seminářů nebo se připojte k větším firmám, abyste získali zkušenosti
 • Mějte záložní plán týkající se vašich financí
 • Pojmenujte svatební firmu a zaregistrujte ji ve své zemi a státě
 • Zaměřte se na jednu specializaci v oboru
 • Poznejte své konkurenty
 • Zjistěte, co je trendy, a požádejte o zpětnou vazbu
 • Mějte marketingovou strategii a maximalizujte sociální média a kontakty
 • Najděte dodavatele a také je použijte jako kontakty jako někdo, kdo začíná ve svatebním průmyslu
 • Požádejte klienty, aby vás po vaší službě doporučili
 • Připojte se k organizacím a dalším skupinám ve vaší komunitě specifickým pro vaše odvětví
 • Jak se dostat do svatebního podnikání?

 • Rozhodněte se pro odvětví, kterému se chcete věnovat, a ujistěte se, že je to něco, co vás baví
 • Vytvořte si realistický plán na základě svých finančních možností
 • Najděte odborníka v oboru a pracujte pod ním, abyste získali zkušenosti
 • Vytvořte značku
 • Znáte trendy v oboru a sledujte změny za pochodu
 • Závěr

  Byl tento průvodce užitečný? Chcete-li si shrnout, jak začít podnikat v oblasti svatby, uvědomte si roli, která vás nejvíce zajímá.

  Slavná svatební odvětví zahrnují svatební místo, catering, fotografování, květiny a plánování, abychom jmenovali alespoň některé. Poté prozkoumejte trendy a konkurenty v tomto oboru a vytvořte efektivní obchodní model.