Jak zachránit svíčku v rozbitém knotu

Knoty svíček se mohou zlomit. Ne každý však ví, jak zachránit svíčku ve zlomeném knotu. Naštěstí pro vás tento článek naučí, jak zachránit svíčku ve zlomeném knotu!

Věci, které budete potřebovat

– Svíčka (nejlépe s neporušeným knotem)

– Sporák nebo mikrovlnná trouba (vyberte si jeden)

První krok

Pokud je knot již příliš krátký na to, abyste jej zapálili, přejděte rovnou ke druhému kroku. Pokud ne, popadněte zapalovač a přejíždějte plamenem přes konec knotu, dokud se nerozsvítí. Plamen rychle sfoukněte, aby se výpary nespálily/explodovaly.

Krok 2

Umístěte svíčku na sporák nebo na alobal v mikrovlnné troubě. Zapněte nízkou teplotu asi na třicet sekund a poté ji opatrně vyjměte pomocí chňapek nebo držáků na hrnce, abyste se nepopálili.

Krok tři

Propíchněte knot špejlí nebo jiným dlouhým předmětem. To by mělo být provedeno jemně, aby se nerozbila skleněná nádoba držící roztavený vosk. Pokud se tak stane, umístěte svíčku asi na deset minut do mrazáku, pak si pospěšte a použijte ji, než se rozpustí!

Krok čtyři

Zakryjte horní část sklenice alobalem. Sfoukněte jakékoli jiskry nebo plameny na knotu – NEFOUKÁTE dovnitř sklenice! Vraťte na sporák/mikrovlnnou troubu na dalších třicet sekund až jednu minutu. Odstraňte opatrně, abyste se nepopálili o horkou sklenici nebo rozlitý vosk.

Pátý krok

Opakujte krok čtyři několikrát, dokud nebude knot dostatečně pevný, aby hořel. Zapalte knot zapalovačem nebo zápalkou na svíčku. Užijte si svou uloženou svíčku!

Umíte opravit zlomený knot?

Ano, zlomený knot můžete opravit. Vše, co potřebujete, je dodržet postup v tomto článku.

Existuje nějaký trik, jak zachránit svíčku ve zlomeném knotu?

Ano, můžete knot omotat kolem špejle a poté jej roztavit na mírném ohni, dokud nebude dostatečně pevný, aby se dal zapálit. Přečtěte si další informace o tom, jak zachránit svíčku ve zlomeném knotu!

Postup, jak opravit zlomený knot

Při opravě zlomeného knotu byste měli postupovat podle níže uvedených kroků. Před zahájením těchto kroků se ujistěte, že jste si nasadili rukavice, protože skleněná nádoba může být horká.

Krok 1: Pokud si chcete svíčku uložit, dejte na deset minut do mrazáku. Pokud je již zlomený, přejděte k odříznutí přebytečného knotu. Poté přikryjte horní část sklenice alobalem a propíchněte ji špejlí nebo jiným dlouhým předmětem.

Krok 2: Zapněte nízkou teplotu asi na třicet sekund a poté ji opatrně vyjměte pomocí chňapek nebo držáků na hrnce, abyste se nepopálili. Poté umístěte sklenici na varnou desku hořáku nebo mikrovlnnou troubu znovu na nízkou teplotu, ale tentokrát na dalších třicet sekund až jednu minutu. Ještě jednou opatrně vyjměte, abyste se nepopálili.

Krok 3: Opakujte krok dva, dokud nebude knot dostatečně pevný, aby se zapálil. Po dokončení použijte zapalovač nebo zápalku na svíčku k zapálení knotu. Užijte si svou uloženou svíčku!

Jak vyrobit nový svíčkový knot

Pokud váš knot svíčky není ani zdaleka zachráněn, může být možností vyrobit nový. I když si můžete koupit knot na svíčku v obchodním domě, uděláte to ještě zvláštnějším a zábavnějším. Zde jsou kroky, jak vyrobit nový knot svíčky:

Věci, které budete potřebovat

  • Proužek svíčkového knotu
  • Pravítko
  • Nůžky

Krok 1: Odřízněte alespoň 6 palců svíčkového knotu. Buďte v tomto kroku praktičtí, protože celý knot se musí vejít do vaší sklenice nebo nádoby. Záleží také na velikosti vaší nádoby – možná ji budete muset řezat déle, pokud bude obtížné spálit zamýšlenou svíčku malým knotem.

Krok 2: Knot svíčky přeložte přesně napůl tak, aby oba konce měly stejnou délku. Ujistěte se, že ho při skládání nijak nezakřivíte, jinak se s ním po roztavení a vytvarování nebude dobře pracovat.

Krok 3: Odřízněte pouze jednu stranu přeloženého okraje, zjevně ponecháte jednu stranu neoříznutou. Můžete odříznout asi jeden centimetr nebo i více, pokud chcete silnější knot svíčky.

Krok 4: Rozložte celý proužek a umístěte jej tak, aby nesestříhaná strana byla dole, a znovu přeložte napůl stejně jako ve druhém kroku. Ujistěte se, že pro tento krok používáte své pravítko. Měření pomocí pravítka zajistí, že oba konce přeložené hrany jsou stejné, zvláště když byly obě strany před přeložením oříznuty.

Krok 5: Odřízněte pouze jednu stranu, ale neřežte příliš, protože nechcete mít velmi silný svícen. Přeložte ještě jednou napůl a ujistěte se, že jsou obě strany při tomto kroku u sebe a na druhé straně ponechte neoříznutý konec.

Tentokrát stačí ustřihnout jen polovinu celého pruhu, protože je již složený. Spočítejte, kolikrát jste dosud knot svíčky řezali a rozvinuli, abyste věděli, jakou část byste měli tentokrát odříznout.

Krok 6: Odřízněte veškerý přebytek a rozložte svůj nový a vylepšený knot svíčky! Zapalte svůj vytvořený svícen zapalovačem nebo zápalkou a staňte se svědky jeho kouzelné práce při rozsvícení rovnoměrné záře, která jistě rozzáří váš pokoj stejně jako při použití svíček z obchodu.

Pokud se chcete dozvědět více o svíčkách a tipech na výrobu svíček, navštivte naše stránky a podívejte se na naše články o svíčkách!