Jak zabránit větru, aby sfoukl kontrolku na ohřívači vody? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak zabránit větru, aby sfoukl kontrolku na ohřívači vody? Opravte svůj termočlánek uvolňující plyn, zakryjte komín, chraňte jej před klesajícím prouděním vzduchu a dvakrát zkontrolujte plášť topeniště, abyste se vyhnuli nefunkční kontrolce způsobené větrem.

To může představovat problém, když je pilotní světlo často spálené. Pokud je vaše voda regulována externě, budete ji muset v zimě zapnout venku, což může představovat značné potíže.

Postup odfouknutí ohřívače vody však není standardní a je možné, že ohřívač má technický problém, o kterém nevíte. V důsledku toho je lepší poradit se s odborníkem. Ohřívač můžete také zkontrolovat a opravit pomocí níže uvedených pokynů. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Způsoby, jak zabránit větru, aby sfoukl pilotní světlo

Někdy vítr není skutečnou příčinou, která fouká kontrolku na ohřívači vody; místo toho to vítr způsobuje mnoho faktorů. Níže jsme diskutovali o několika způsobech, jak zabránit větru, aby sfoukl kontrolku na ohřívači vody:

#1. Zkontrolujte termočlánek

Je to termočlánek, ne vítr, a to je nejpravděpodobnější příčina sfouknutí pilotního světla. Termočlánek detekuje, zda je či není aktivní zapalovací plamen vašeho ohřívače vody. Pokud pilotní proud vypadne, termočlánek okamžitě vypne váš ohřívač vody a budete muset resetovat kontrolku, aby se okamžitě rozběhla. Kdykoli je váš termočlánek poškozený, nečistý nebo vadný, budete mít problém.

I když kontrolka funguje správně, budete používat studenou vodu, pokud si toho termočlánek neuvědomuje. Vyčištění termočlánku od prachu nebo nečistot bude vaším hlavním úkolem. Posypte starý hadřík univerzálním dezinfekčním prostředkem a začněte čistit veškeré nečistoty na termočlánku. Vyzkoušejte, zda je správně orientován a nefunguje. Váš termočlánek může být nutné pravidelně upravovat, jak se pohybuje. Přečtěte si více o běžných problémech s termostatem ohřívače vody.

#2. Podívejte se na topné těleso

Plynový vypouštěcí ventil, stejně jako termočlánek, je nezbytný pro spuštění zapalovacího světla. Pokud je ohřívač poháněn elektřinou spíše než plynem, budete muset hledat elektrický výměník tepla. Plynový vypouštěcí ventil, nazývaný také topné těleso, zapaluje zapalovací světlo a udržuje ho v plameni. Vaše kontrolka bez ní nebude fungovat. Zkontrolujte, zda na vypouštěcím ventilu plynu nejsou nečistoty nebo prach, které by mu mohly bránit v plnění jeho funkce. Konkrétní součásti může být nutné vyměnit, pokud jsou příliš zrezivělé. V takovém případě musíte vyměnit vypouštěcí ventil plynu nebo si najmout elektrikáře, aby zabránil větru sfouknout kontrolku. Vědět, jak vyčistit vápník z ohřívače vody.

#3. Zkontrolujte případné downdrafty

Aby ohřívače vody fungovaly správně, jsou napojeny na ventilační systémy nebo komíny. Pokud je ohřívač připojen k větracím otvorům, měli byste hledat praskliny nebo netěsnosti. Možnost, že se spádový tah přesune zpět do ohřívače a sfoukne jeho kontrolní světlo, roste s odchodem chladnějšího vzduchu. Umístěte dlaň do blízkosti odvětrávacího potrubí ohřívače, abyste zjistili, zda tam není tah. Nedotýkejte se žádné z trubek rukama! Jsou dostatečně žhnoucí, aby vám vážně způsobily puchýře na dlani. Jsi v pořádku, když můžeš jít, když cítíš chladný vzduch proudící z potrubí.

Máte problém, pokud je tam ohřátý vzduch. Spodní tah může také způsobit sfouknutí vaší kontrolky, pokud je vaše zásuvka zablokovaná zvenčí domu. Dochází k tomu proto, že na ventilačním otvoru směřujícím k povrchu vašeho domova je příliš mnoho nečistot nebo materiálu. Domovní větrací otvory se obvykle nacházejí na střeše nebo v podkroví, takže buďte velmi opatrní, nebo pokud možno ještě, najměte si odborníka.

#4. Zkontrolujte uzávěr komín

Zkontrolujte, zda je uzávěr komína správně umístěn. Mnoho komínů má na sobě uzávěr, aby se dovnitř nedostalo vše zvenčí a naopak. Pokud je krytka nesprávně umístěna nebo časem zrezivěla, může to ovlivnit váš pilot. Není dobrý nápad jít jen tak ke komínu a zkontrolovat, co je špatně. Specialista může prozkoumat kryt komína, aby určil zdroj problému. Zjistěte také, jak vyčistit ohřívač teplé vody.

#5. Opravte případný únik

Kryt chrání kontrolku na každém ohřívači vody před povětrnostními vlivy. Kryt je navržen tak, aby seděl naplocho na vašem ohřívači vody a zabraňoval vnikání vzduchu a jiných nečistot. Pokud máte potíže, ujistěte se, že je víko topeniště zcela zavřené a že v něm nejsou žádné mezery. Vítr může foukat přímo skrz všechny ty nejmenší otvory a zhasnout vaše pilotní světlo. Pomocí klíče zjistěte, zda je třeba pouze upravit, aby zůstal v jedné rovině. Pokud se kryt zkroutí a nezůstane tak zarovnaný, budete chtít více lepidla na topení. Lepidlo na ohřívače je navrženo tak, aby vydrželo vysoké teploty a v ohřívačích vody se často používají speciální látky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku lépe pochopíte, jak zabránit větru, aby sfoukl kontrolku na ohřívači vody. Upevněním špinavých termočlánků, případných netěsností nebo správnou instalací topného článku můžete zastavit vítr a sfouknout kontrolku. Děkujeme vám přátelé, že jste na konci byli s námi!