Jak zabránit tomu, aby se prostěradla sbalila v sušičce? 6 snadných kroků!

Přemýšlíte, jak zamezit tomu, aby se povlečení v sušičce nesbalilo? Dejte dohromady čtyři hrany; uděláte to, narovnejte strany, aby byly rovnoměrně. Uvolněte uzel, který drží konce těsně u sebe, a pokračujte v hození do sušičky.

Zatímco časté praní může udržet povlečení uvolněné a osvěžující a zajistí dobrý spánek, s masivní hromadou prostěradla může být manipulace náročná, což je pravda, zejména v sušičce a pračce vhodné pro velikost bytu.

Při přehazování se prostěradla pouze sbalí a zkroutí s místností. Kromě toho se prádlo uvnitř sušičky zamotává do povlečení, což má za následek vlhkou tkaninu na konci cyklu. Dobrá věc; některé triky dokážou vytlačit ze sušičky pomačkané prostěradlo. Pojďme si tedy o tom probrat více níže. Čti dál!

Kroky, jak zabránit tomu, aby se prostěradla sbalila v sušičce

Níže jsou uvedeny kroky, jak zabránit shlukování listů v sušičce.

Krok č. 1. Vyjmutí prostěradel uvnitř pračky

Odstraňte čisté a uklizené prostěradlo uvnitř pračky. Po otevření listy protřepejte, čímž odstraníte zkroucení. Uvolněte povlaky na polštáře a další věci uložené uvnitř záhybů a ložní prádlo vložte do sušičky.

Krok č. 2. Nepřeplňujte sušičku

Vyhněte se přetěžování sušičky; malá sušička funguje nejlépe při sušení jednoho prostěradla, což je pravda, zejména pokud je vaše prostěradlo nadměrné velikosti vhodné pro manželskou postel nebo hlubokou matraci. Sušička nějakým způsobem vyžaduje prostor, když načechráte vzduch v celém bubnu.

Krok č. 3. Přidání sušáku nebo tenisového míčku

Přidejte několik sušicích míčků nebo čisté tenisové míčky podél povlečení. Tenisový míček se hází s prostěradly, zatímco se buben otáčí, což napomáhá různým záhybům a kroucení uvnitř látky.

Krok č. 4. Umístění suché a čisté osušky

Umístěte do sušičky suchý a čistý ručník pomocí sušicích míčků nebo tenisových prostěradel. Rozmotejte vlhké povlečení, dokud je ručník zcela rozložený. Znovu to společně protřepejte, dokud nejsou nakonec suché.

Krok č. 5. Zavazování elastických okrajů dohromady

Pokud jde o vypasovaná prostěradla, svažte tyto elastické okraje dohromady, čímž udělejte volný uzel, protože to pomáhá zastavit povlaky na polštáře a ploché povlečení, když se skládají přes vypasované prostěradlo.

Krok #6. Oddělování a vytřásání těžkých nákladů

Pokud budete prát těžší prádlo, jako jsou prostěradla a oblečení, zabraňte tomu, aby se sbalily uvnitř prostěradla, když je protřepáváte a oddělujete. Před vložením do sušičky je oddělte a protřepejte, zabráníte tak tomu, aby se oblečení sbalilo a zformovalo do klubíčka. Když povlečení neradi žehlíte, mějte je připravené, když je nošené a nemačkavé.

Cennější tipy, jak zabránit sbalení prostěradel v sušičce

Níže jsou uvedeny další cenné rady, jak zabránit sbalení listů v sušičce.

#1. Zabránění přetížení sušičky

Většina domů a bytů je vybavena malými pračkami a sušičkami, které nezvládnou velké lůžkoviny. Takže sušte prostěradla v různých a samostatných náplních, abyste je udrželi v suchu bez prostěradla, která se sbalují, protože to nepřinese potíže, které umožní oblečení a povlečení důkladně uschnout. Navíc se vyhne 3. nebo 4. cyklu sušení a kroku žehlení a zabraňuje přetížení sušičky, což šetří váš čas.

#2. Použití sušicích kuliček

Sušicí koule jsou užitečné při praní prádla, jako je manipulace s objemným povlečením. Mají špičaté uzlíky, které protřepávají a rozmotávají prostěradla, aby se v sušičce neshlukly dohromady. Také zkracují dobu, po kterou musí být listy uvnitř sušičky, což z nich dělá vynikající zařízení pro úsporu energie. Místo míčků do sušičky použijte nějaké tenisové míčky a poté je vyčistěte. Osušky tedy osušte a vyčistěte do zátěže. Ručník, který nasákne vlhkost, vyschne povlečení mnohem rychleji.

#3. Mokré povlečení před sušením setřes

Po vyprání uchopte několik kusů ložního prádla mimo pračku. Každé z těchto prostěradel pořádně protřepejte, protože tím dosáhnete dvou věcí, které oddělí povlaky na polštáře a prostěradla, a zabráníte tak jejich zamotání s jiným prádlem. Listy jsou také bez zamotání, což snižuje pravděpodobnost pomačkání během procesu sušení. Zastavte zařízení uprostřed a proveďte krok znovu. Rozmotejte povlečení před ukončením cyklu sušičky a co nejvíce.

#4. Zapínání na knoflíky nebo zipy při praní peř

Nikdy nevynechávejte zapínání knoflíků nebo zip u praní přikrývek. Při pokládání přikrývky potah znovu rozepněte. Opětovným stisknutím jej zavřete. Vyměňte přikrývku uvnitř nebo vně povlaku pomocí zipu. Pokusit se zapnout povlak na přikrývku zabere jen několik sekund. Povlečení se tak uvnitř při praní nebude shlukovat. Technologie zipu zabraňuje promočení mokrého prostěradla ve vlhkém povlaku na přikrývku. Možná vás také bude zajímat, že sušička prádla nefunguje při odstraňování problémů.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak zabránit tomu, aby se povlečení v sušičce sbalilo. Postupujte podle uvedených kroků a dalších tipů, jako jsou kuličky do sušičky, protřepejte mokré povlečení před sušením a zapněte knoflíky nebo zipy při praní přikrývek. Sdílejte tedy tento informativní článek se zbytkem svých přátel, rodiny a sousedů! Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat stohovatelnou pračku nebo sušičku a kde koupit pračku a sušičku velikosti bytu.