Jak zabránit roztočení snubního prstenu: 5 nejlepších triků

Pokud chcete vědět, jak zabránit otáčení snubního prstenu, zvažte pět jednoduchých triků. Může být frustrující nosit prsten, který se neustále pohybuje, takže je vždy užitečné naučit se nějaké triky, jak tento problém vyřešit.

Doporučujeme však také přečíst si více o tom, jak by měl snubní prsten padnout, abyste se tomuto problému v první řadě vyhnuli. Snubní prsten se totiž nosí pořád, takže by se měl na prstu cítit pohodlně.

Jak zajistím, aby se můj snubní prsten netočil?

Položte navrch další prsten

Nejrychlejší způsob, jak zabránit otáčení snubního prstenu, je nosit na něj další. Zásnubní prsten můžete mít například naskládaný na vršek snubního prstenu, abyste zabránili jeho pohybu.

Toto řešení také navazuje na představu nosit snubní prsten jako první před ostatními prsteny, aby byl blíže srdci. Kombinace dvou prstenů je dokonce stylová, zvláště pokud máte úzký snubní prsten.

Při stohování kroužků je však třeba vzít v úvahu. Někdy je zásnubní prsten nebo samotný snubní prsten již rozměrný a kombinace bude na jeden prst působit příliš objemně a nepohodlně.

Utáhněte kroužek páskou

Dalším rychlým domácím řešením rotujícího snubního prstenu, které nevyžaduje, abyste si něco kupovali, je přidat pásku na pásku. Pevně ​​srolujte kousek pásky, dokud nebudete mít válec, a přilepte jej dovnitř snubního prstenu na skrytou část pod rukou.

Tím se vyplní mezera mezi prstenem a prstem, která způsobí roztočení prstence. Toto je však pouze rychlé a dočasné řešení, protože páska může snadno vyklouznout, jakmile ztratí svou přilnavost.

Trvalejším řešením je pořízení ochranného kroužku. Koncept by byl podobný pásce, protože utahujete rotující snubní prsten.

Přidat ochranný kroužek

Chrániče prstenů jsou průhledné a levné plastové kousky podobné pružině, které dokážou snubní prsten snížit až o tři velikosti. Stačí pásek omotat kroužkovým chráničem, aby byl pevnější a zůstal na místě mnohem efektivněji.

Chrániče prstenů stejně nejsou nápadné a rychle seženete různé typy v tloušťce podle velikosti vašeho snubního prstenu. Navíc by neměl poškrábat snubní prsten, takže je bezpečný pro delší použití.

Upravte stopku snubního prstenu

Pokud se vám prstenový chránič zdá neatraktivní, můžete zvážit úpravu snubního prstenu. Například klenotnické studio může nabídnout sklopný dřík, což znamená, že můžete otevřít a zavřít základnu prstenu pomocí pantu.

Prsten nemusíte nasouvat přes kloub jako obvykle, ale místo toho umístěte otevřený dřík na základnu prsteníčku a poté jej zavřete. Tato možnost je nejlepší, pokud se váš snubní prsten točí kvůli tomu, že máte kloub větší než prst, nebo pokud máte artritidu, která způsobila otok.

Změňte velikost snubního prstenu

Konečným řešením, jak zabránit otáčení snubního prstenu, je nechat si změnit jeho velikost. To je ve srovnání s ostatními opravami poměrně drahé, ale pravděpodobně to stojí za to, protože prsten budete nosit denně.

Můžete také zvážit změnu velikosti snubního prstenu, když jej po několika letech upgradujete. Tímto způsobem můžete získat perfektní velikost pro váš prst, protože mnoho faktorů může ovlivnit, jak prsten padne v průběhu let.

Proč se můj snubní prsten neustále otáčí?

Špatná velikost prstenu

Váš snubní prsten se nevyhnutelně otočí, pokud je příliš velký na váš prst. Při nasazování nebo sundávání by měl pohodlně jít přes kloub, ale neměl by snadno sklouznout.

Velikost vašeho prstenu je příliš velká, pokud prsten vypadne, když máte ruku dole u svého boku. Zvažte zmenšení o jednu až dvě velikosti, abyste zajistili, že se nebude otáčet.

Kloby větší než prsty

Někteří lidé mají tvar ruky, kde jsou jejich prsty tenčí než jejich velké klouby. Proto možná zjistíte, že snubní prsten pohodlně sedí na kloubu kloubu, ale bude se točit, protože je příliš velký na prst.

Základna prstenu je příliš malá

Snubní prsteny mohou být kvůli kameni na jedné straně těžší. Pokud základna není dostatečně tlustá nebo široká, gravitace způsobí, že se těžší konec pohne a roztočí.

Pro toto vydání šperkařské studio navrhne širší základnu prstenu, aby kompenzovala váhu kamene na vrcholu.

Zánět nebo otok na prstencích

Mnoho důvodů může způsobit otoky prstů. Některé souvisí s artritidou, jiné jsou sezónní.

Například průtok krve může způsobit, že prst bude v létě větší, ale v zimě menší. A jakmile se váš prst vrátí do své skutečné velikosti, prsten bude příliš volný a může se otočit.

Pokud se cítíte extra vychytralí, můžete zvážit, jak se naučit vyrobit snubní prsten, abyste měli pro tyto případy konkrétní velikost.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak zajistit, aby se snubní prsten netočil, od naskládání dalšího prstenu navrch, použití pásky, chrániče prstenu až po zavěšení prstenu a změnu velikosti.

Nakonec si prosím znovu zkontrolujte velikost prstenu, abyste se tomuto problému vyhnuli. Jinak může být prsten nepříjemný nebo nepříjemný, pokud je příliš těsný nebo příliš volný.