Jak zabránit plotu před poškozením vodou ze studny: 4 snadné kroky

Zabránit poškození studny vodou ze studny je snadné pomocí těchto čtyř kroků, jak zabránit poškození plotu vodou ze studny. Minimalizujte dobu opravy svých hranic uplatňováním preventivních opatření pro studniční vodu a jiné vodní zdroje.

Ploty jsou tím, co udržuje naše domy v bezpečí. Je to první obranná linie, kterou máte na svém pozemku. Je třeba věnovat pozornost tomu, aby tyto struktury byly bezpečné a zdravé a aby vydržely déle.

Existuje několik typů plotů, ale kroky, které bychom představili, se primárně zaměří na dřevěné druhy plotů. Jelikož jsou dřevěné ploty jedním z široce používaných plotů a při dlouhodobém vystavení vodním zdrojům, jako je studniční voda, je lze snadno poškodit, existuje několik způsobů, jak tyto dřevěné ploty chránit a konzervovat.

Kroky k udržení plotu mimo studnu

Udržuje voda z odtokové studny váš plot slabý a strukturálně nezdravý? Nebojte se, protože zde jsou kroky, které musíte udělat, aby voda ze studny nepoškodila váš plot.

Krok č. 1. Identifikace a výběr materiálu

Pokud chcete dřevěný plot, který vydrží dlouho a je téměř odolný proti poškození, je lepší si udělat čas a informovat se o různých typech dřeva, které použijete. Různá umístění a aplikace ovlivní zvětrávání dřeva. Výběr vhodného materiálu je jednou z vašich hlavních starostí.

Krok č. 2. Správná konstrukce a umístění

Odtok vody a stojatá voda mohou dřevo snadno poškodit tím, že absorbují vodu rychleji než drátěné a železné ploty. Správná konstrukce a umístění by významně přispěly k zachování vašich dřevěných plotů.

Při vytváření sloupku a rámů vašeho plotu se pokuste zvýšit úroveň hranic o něco výše a nedotýkat se země. Země zadržuje vlhkost a je to místo, odkud pochází studniční voda. Zajistěte, aby tam byl prostor, aby voda mohla proudit, a bez překážek dřevěného plotu.

Při vytváření příspěvku se pokuste nejprve vytvořit pevnou podporu pod ním. Litý beton by byl dobrou volbou pro podporu a vyvýšení vašeho dřevěného sloupku. Snažte se, aby plotový sloupek nebyl zasazen přímo do půdy, protože by rychle zničil dřevěnou základnu.

Krok č. 3. Naneste ochranné nátěry

Nanesení několika ochranných nátěrů na vaše ploty bude vždy prospěšné. Tyto nátěry, jako základní nátěr, vodoodpudivý tmel a barvy, by při ochraně vašich plotů hodně pomohly. Ty se také mohou po nějaké době vytratit, takže se musíte čas od času pokusit sledovat stav svého plotu.

Při výběru nátěrů pamatujte na ošetření, kterým váš dřevěný plot prošel. Vyberte vhodný nátěr na dřevo, který bude doplňovat ošetření, kterým prošel.

Totéž platí pro železné a drátěné ploty. Správná aplikace a výběr hydroizolačních tmelů dlouhodobě hodně pomůže.

Krok č. 4. Správné monitorování a údržba

Sledování stavu vašeho plotu a provádění údržby není tak těžké. Musíte se pokusit vyhledat možná poškození nebo potenciální zdroje škod a vypořádat se s nimi co nejdříve.

Voda ze studny může zůstat na povrchu po dlouhou dobu, pokud nebude zpracována co nejdříve, zejména v období dešťů. Instalace a čištění drenážních systémů vám může pomoci zabránit dlouhodobému působení vašeho plotu na stojatou studniční vodu.

Jaké jsou běžné problémy s plotem a jejich příčiny?

Mezi běžné problémy s plotem patří koroze, zejména u kovových plotů primárně způsobených slunečním zářením a vodní vlhkostí. Kromě rzi může mít koroze také formu plísně, kterou lze vidět na dřevěných plotech.

Dalším častým problémem je deformace sloupku a prověšení. Tyto druhy poškození obvykle pocházejí ze zvětrávání lišty a rámů. To může být také způsobeno erozí půdy, která způsobuje naklonění sloupku.

Skvrny jsou také častým problémem plotů, zejména na malovaných. Skvrny mohou snadno smýt kov a mohou být také trvalým poškozením dřevěných plotů.

Poslední by obsahoval mezery a díry. To lze přičíst zvířatům, jako je například hmyz. Špatný výběr materiálů může být také jedním z přispívajících faktorů.

Jaké jsou nejlepší způsoby ošetření plotů?

Nejlepší léčba by nakonec závisela na typu plotu, který plánujete použít a postavit. Většinu času byste chtěli hledat ošetření pro účely hydroizolace, což je v podstatě potřeba pro všechny typy plotů. Pokud však používáte dřevěný typ plotu, prevence růstu plísní a napadení hmyzem by také byla dobrou volbou.

Závěr

Čtyři kroky, jak zabránit poškození plotu vodou ze studny, byste chtěli vědět a použít, zejména při použití plotů k ochraně svého majetku. Ať už přicházejí nechtění vetřelci nebo se pokoušejí vyjít domácí mazlíčci, budete potřebovat robustní a spolehlivou zeď.