Jak zabránit plísním ve skříních: 5 snadných a účinných tipů

Každý chce neustále čisté a svěže vonící oblečení; proto všichni musí vědět, jak zabránit plísním ve skříních. Pokud to chcete mít zvláště denně, ať už doma, v kanceláři nebo na náhodné pochůzky, pak je lepší proti plísním prevence než zabíjení již přítomných kolonií.

Skříně neobydlené žádnou plísní nebo plísní mají vyšší šanci, že vás nechají nosit a udrží všechny vaše věci v dobrém stavu. Nejen, že špiní vaše oblečení, boty a doplňky, ale někdy může být těžké odstranit skvrny a dodat pižmovou vůni, kterou byste si příště na sobě nechtěli vzít.

Vzhledem k tomu, že plísním a plísním se daří na organických látkách a vlhkosti, jejich přítomnost může být také znamením a pozvánkou pro další destruktivnější věci, které přijdou a zničí vaše věci. Začneme pozoruhodnými tipy, které fungují tak, že zabrání jejich invazi, podíváme se také na další informace, které vám také pomohou porozumět jejich existenci a lépe je uhasit.

Tipy, jak zabránit růstu plísní ve vašem šatníku

Prevence spočívá ve změně a nastavení prostředí v uzavřeném prostoru proti věci, která vás zajímá, a více ve váš prospěch. Nakloněním váhy směrem k vám, ať už se jedná o zcela samostatnou místnost nebo jen prostor propojený s vaším pokojem, budete mít určitou úroveň kontroly nad problémy, se kterými se budete muset vypořádat.

Zde je několik tipů, které byste měli zvážit ve svém šatníku, abyste zabránili plísním po dlouhou dobu.

1. Udržujte svůj šatník v čistotě

První položka je nejdůležitější a pro prostor, kde jsou uloženy věci, které nosíte, je čistota absolutní prioritou. Koneckonců, nemůže existovat žádné čisté oblečení, pokud to není čistá skříň.

Ujistěte se, že jste alespoň jednou měsíčně důkladně vyčistili svůj šatník; stěhování oblečení a vysávání přes celý prostor. Otřete všechen prach v policích a ramínkách vyvětrejte oblečení, které jste dlouho nepoužívali.

Čistota také zahrnuje vkládání pouze čistých věcí do skříně. Pokud se pokoušíte pověsit věci, které jste již nosili, vyčistěte je nasucho nebo je alespoň osušte a protřepejte, abyste odstranili veškeré nečistoty a spory, které se tam mohly usadit.

2. Udržujte svůj šatník v suchu

Plísně, stejně jako plísně, milují extra vlhkost a mokro, takže pokud se vám do šatníku dostane voda, pak je to pro ně praktická pozvánka. Udržet vnitřek vašeho šatníku v suchu je proto hlavním trikem, jak vytvořit prostor, který vám bude vyhovovat.

Veškeré oblečení nebo předměty, které umístíte do skříně, musí být také suché. Pokud tedy prší, ujistěte se, že každá bunda nebo dokonce boty, které byly potřísněny, byly před vložením vysušené a vykartáčované.

Všimněte si také, že pokud tam umístíte prádlo, které není úplně vysušené, máte zaručeno, že nějaké páchnoucí oblečení, i když jste ho deodorizovali.

3. Sledujte vlhkost a možné úniky

Kromě umístění mokrých věcí je další věcí, která vyžaduje vaši pozornost proti plísním, koncentrace vodní páry ve vzduchu (vlhkost) a jakékoli netěsné potrubí nebo strop ve vaší skříni.

Vlhkost se může v bouřkových dnech dostat pěkně vysoko, což také přináší zatékání střechami. Měli byste se podívat na předpověď počasí, zvláště pokud se chystáte na chvíli pryč, a okamžitě proti nim zakročit, než vyrazíte.

Ujistěte se, že jste utěsnili všechny netěsnosti a zavřete všechny otvory na skříni, aby se páry nedostaly ven, nebo dovnitř spusťte odvlhčovač.

4. Rozhodněte se pro více oceli než dřeva

Dřevo může poskytnout dobrý jedlý povrch pro plísně, jak jen můžete, minimalizujte jejich použití ve vašem šatníku a zvolte oceli s povlakem. Dřevo také absorbuje a zadržuje vlhkost na svém povrchu, což je dvojí plus pro plíseň.

Pokud jsou dřevěné části ve vaší skříni již opraveny, ujistěte se, že jsou po celý rok alespoň natřeny lakem nebo čímkoli, co dokáže udržet vlhkost ven. Chcete-li pomoci snížit vlhkost uvnitř, umístěte několik balení silikagelu, abyste část absorbovali.

5. Upřednostňujte chemické čištění

Také podél špičky suchosti, pokud zvolíte chemické čištění než běžné praní v pračce, také sníží vaše obavy. Vzhledem k tomu, že čistírny používají k praní vašeho oblečení jiné rozpouštědlo než vodu, výběr jejich služby zajistí, že se do vašeho šatníku nedostane žádná voda z oblečení.

Zde je návod, jak se zbavit zápachu plísní v bytě, abyste zabránili zatuchlým pachům od zbytku vašeho místa.

Proč ve vašem šatníku roste plíseň?

Plíseň se rozroste ve vašem šatníku, pokud se tam její spory rozfoukají dostatkem vlhkosti a organických látek, kterými se mohou živit. To je důvod, proč je nutné pamatovat na to, že špinavé oblečení může nést tyto spory.

V případě, že plíseň již začíná růst, můžete se jich zbavit octem nebo bělidlem a poté provést důkladnou očistu.

Přečtěte si tento článek o tom, jak zastavit plíseň na dřevě poškozeném vodou, zvláště pokud se to děje s vaším šatníkem.

Závěr

Plně jsme prozradili důležité tipy, jak zabránit plísním ve skříních. Jejich dodržováním by plíseň neměla chybět ani na vašem oblečení a botách, takže si je začněte brát k srdci hned!