Jak zabránit plísním na vložce sprchového závěsu: 4 nejlepší způsoby

Naučit se, jak zabránit plísním na vložce sprchového závěsu, může být užitečné. To proto, že poslední věc, kterou chcete, aby vás při vstupu do koupelny uvítali, je známka černé ošklivé plísně na místech kolem vložky sprchového závěsu.

Žádný strach však! Tento návod vás a vaši domácnost zachrání nejen před případným zničením vložky sprchového závěsu, ale také před možností vdechnutí alergenu.

Píseň vs. Plíseň

Pokud chcete zabránit tvorbě plísní na vložce sprchového závěsu, musíte být schopni rozlišit mezi plísní a plísní. To bude rozhodující pro překonání následujících kroků.

Plíseň se zvětšuje na povrchu vlhkých, teplých oblastí a je typicky bílá, šedá nebo žlutá. Má rozmazanou nebo křídovou texturu.

Plíseň je na druhé straně obecně zelená nebo černá a roste pod povrchem všeho, co bylo mokré.

Zdá se, že každý typ má zálibu v tom, kde začít pěstovat. Plíseň se běžně vyskytuje na vlhkých površích, přičemž látka, papír a kůže jsou některé převládající předměty v domácnosti, které se mohou po namočení zamořit plísní.

Plíseň se také vyskytuje na podlahách, stěnách a stropech místností s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny, kuchyně a sklepy. Zatímco plíseň se může vyvinout na vnější straně zemědělství, jako jsou brambory nebo hrozny, plíseň je druh houby, která se nejčastěji vyskytuje na potravinách, jako je sýr, chléb nebo maso.

Zajištění odolnosti vložky sprchového závěsu proti plísním

Chcete-li zaručit životnost vložky sprchového závěsu, musíte ji chránit před možným poškozením; z nichž některé jsou způsobeny plísní a plísní. Projděte si proto tyto tipy a umožněte jim, aby vás zachránily před problémy s majiteli domu!

1. Vyberte si tu nejlepší vložku

Zatímco plastové vložky jsou nejoblíbenější, můžete si pohrát s různými materiály, abyste našli ten, který je ideální pro vaši koupelnu. Jiní majitelé domů dávají přednost látkové vložce sprchového závěsu, protože jsou omyvatelné a trochu odolnější vůči plísním.

Sprchové závěsy s vyvýšenými nebo vyrytými vzory mohou shromažďovat vlhkost nebo vodu v určitých oblastech, zatímco hladký závěs umožní vodě stékat do odpadu.

2. Koupelnu pravidelně větrejte

Chcete-li odstranit přebytečnou vlhkost, odemkněte okno v koupelně nebo zapněte ventilátor. Měli byste mít na paměti, že dvě z oblastí rozmnožování plísní a plísní jsou vlhkost a vysoká úroveň vlhkosti.

3. Umožněte cirkulaci vzduchu

Až budete se sprchou hotovi, nechte závěs částečně otevřený. Veškerá vlhkost přilepená na mokré straně sprchového závěsu bude moci rychleji odejít a uschnout.

Chcete-li uvolnit zachycenou vlhkost, vytřeste vložku a sejměte všechny záhyby na sprchovém závěsu. Zvažte umístění nenaplněného koše na prádlo nebo háčku do vany, abyste udrželi mokrý sprchový závěs daleko od vany.

4. Důkladně osušte

Tím zabráníte růstu plísní na přilnavé ploše vany. Abyste zabránili prosakování vody do podlahy vaší koupelny, přemístěte sprchový závěs na vnější stranu vany až po částečném vyschnutí.

Po každém použití sprchový závěs vysušte. Tím se ve skutečnosti sníží tvorba mýdlové pěny a plísní na vašem sprchovém závěsu.

Po sprchování použijte suchý ručník nebo hadr k odstranění vody z mokré strany sprchového závěsu.

Význam prevence plísní

Plísně a plísně musí být odstraněny co nejdříve, protože mohou časem způsobit spoustu problémů. Od vašeho zdraví přes vaše výdaje až po vaši domácnost, plísně a plísně mohou způsobit zkázu.

Plíseň obvykle poškozuje rostliny a plodiny. Pokud však roste uvnitř, může být zdraví nebezpečný.

Spóry plísní vyvolávají při požití kašel, bolesti hlavy, v krku a dýchací potíže.

Plíseň může způsobit značné strukturální poškození, pokud je ponechána bez dozoru po delší dobu. V závislosti na kmeni plísní může dlouhodobé vystavení způsobit různé zdravotní problémy.

Plísně mohou způsobit různé nežádoucí reakce, problémy s dýcháním, srdeční potíže a migrény. Mykotoxiny produkované černou plísní jsou obzvláště rizikové a mohou mít vážné dlouhodobé zdravotní následky, zejména u malých dětí a lidí s oslabeným imunitním systémem.

Pokud v současné době čelíte problémům s plísněmi ve sprchové zálivce, zkontrolujte tyto kroky, jak odstranit plíseň ze sprchové spárovací hmoty. Pokud je to však samotný sprchový závěs a ne vložka, která páchne plísní, poznejte několik tipů, jak odstranit plíseň ze sprchových závěsů.

Závěr

Uschovejte si tento návod, jak zabránit plísním na vložce sprchového závěsu pro budoucí použití! Přestože mnoho lidí svůj sprchový závěs zahodí a nahradí ho novým závěsem nebo vložkou, existují preventivní opatření, která můžete často provádět, abyste zabránili vzniku plísní.

Vlhkost, která přetrvává po sprchování nebo koupeli, je primárně zodpovědná za napadení vašeho sprchového závěsu plísní. Tomu však můžete čelit dodržováním zde uvedených tipů.

Nejen, že jste ochránili svůj domov, ale také jste se zachránili před výdaji a zdravotními problémy!