Jak zabránit plísni ve skříních pomocí 4 užitečných tipů pro kutily

Tip, jak zabránit plísním ve skříních, je udržovat je v suchu. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte až do konce článku.

Co je plíseň?

Existují dvě klasifikace padlí, z nichž obě jsou častěji vidět na rostlinách. Jsou to peronospora a padlí.

Oba typy plísní jsou produkty různých houbových patogenů. Dokonce jsou odlišně identifikovány na rostlinách, které poškozují.

Plíseň vypadá neškodně a je vidět na horní straně listů rostlin. Na druhou stranu, peronospora je obtížnější identifikovat, protože není vidět na viditelnějších místech, jako je padlí.

Další informace o těchto dvou typech plísní se dozvíte v tomto článku o tom, co způsobuje plíseň. I když, pokud máte zájem o odstranění plísně, zde je článek o tom, jak se zbavit padlí na rostlinách konopí, může vám pomoci.

Plíseň je často světle žlutá nebo bílá, kontrastní tmavé barvy plísní (zelená, modrá a černá). Jeho světlá barva však vede k mylné představě, že plíseň je raným stádiem plísně, když tomu tak není.

Plíseň je jiný typ hub, ale po nějaké době pozve plíseň do prostředí, kde roste.

Jak se plíseň vyvíjí na skříních?

Skříňky jsou základem každé domácnosti. Lze je vidět v koupelnách, ložnicích a kuchyních.

Obsahují také mnoho věcí, díky nimž jsou zranitelnější vůči rozlité tekutině a částečkám jídla, a proto vyvolávají růst plísní. U skříní umístěných v koupelnách a kuchyních se možná budou muset vypořádat s vlhkostí ve vzduchu.

To může vést k poškození vodou. Jsme si jisti, že víte, jak nebezpečná může být voda pro konstrukce vašeho domu.

Může oslabit integritu skříní a pozvat houby, lákající škůdce. Kromě toho se plíseň rychle šíří z jednoho povrchu na druhý.

Kontaminace plísní může vést k mnoha problémům kvůli obsahu uvnitř skříní. Může to mít například vliv na potraviny, které tam skladujete.

Konzumace potravy kontaminované plísní může mít za následek bolesti žaludku a další typy onemocnění.

Pokud se vaše koupelnové skříňky kontaminují, může to ovlivnit vaši osobní hygienu. Můžete se také setkat s kožními alergiemi a podobně.

Poškození vodou není jediná věc, která způsobuje plíseň. Zbytky jídla mohou také zvýšit výskyt plísní, zejména proto, že plíseň miluje organickou hmotu.

Pokud necháte plíseň bez dozoru, budete čelit dalšímu vážnému problému: plísni. To je více škodlivé pro vaše skříně, protože to rozkládá dřevo, což vede k hnilobě dřeva.

Jaké jsou příznaky růstu plísní?

Jedním z příznaků růstu plísní na skříních je zatuchlý zápach. Zápach je způsoben mikrobiálními těkavými organickými sloučeninami (MVOC).

Vystavení těmto účinkům také způsobuje podráždění očí a horních cest dýchacích, a proto mají lidé s plísní kontaminovanými domy často alergické reakce.

Dalším způsobem, jak detekovat plíseň, je vidět bílý prachový nebo ochmýřený růst na vašich skříních. Neměli byste se plísně dotýkat holýma rukama, i když takovou nános vidíte.

Nedoporučujeme ani očichávat vaše skříně pro zatuchlý zápach. Expozice plísním může mít mírnější účinky než plísně, ale stále jsou nebezpečné, zejména pro zranitelné osoby.

Dalším způsobem, jak zjistit, zda má vaše skříň plíseň nebo plíseň, jsou skvrny od vody. Po poškození vodou trvá jen den nebo dva, než začnou plísně růst.

Pokud je poškození vodou ponecháno bez dozoru, dáváte houbám volnou vládu, aby zničily vaše skříně a přilehlé konstrukce.

Tipy, jak zabránit plísním ve skříních

Tip č. 1. Zabraňte poškození vodou

Poškození vodou je vaším největším nepřítelem jako majitele domu. Způsobuje poškození vašich věcí a přináší plísně, které dále ničí vaše domácí struktury.

Proto je velmi důležité zabránit poškození vodou, aby byly vaše skříně chráněny před kontaminací plísní nebo plísní.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zkontrolovat potrubní systém, zkontrolovat, zda není poškozen nebo zda jsou potrubí správně nainstalována. Úniky můžete jednoduše odstranit, jakmile k nim dojde.

Rozlití kapaliny může být nevyhnutelné, ale není zcela nemožné je opravit. Musíte se ujistit, že po vyčištění skříňky řádně vysušíte.

Tip č. 2. Provádějte pravidelný úklid

V souladu s předcházením poškození vodou je provádění pravidelného čištění. Mít zdroj potravy, ať už ve formě organických nečistot nebo nečistot, může vést k růstu plísní.

Protože chceme zabránit kontaminaci plísní, měli bychom naše skříně rychle udržovat a zbavovat je nečistot, které by mohly vyvolávat plísně.

Tip č. 3. Kontrolujte úrovně vlhkosti

Po zabránění poškození vodou a pravidelném čištění byste také měli podporovat proudění vzduchu, zejména v koupelně. Prostředí bohaté na vlhkost ve spojení s nedostatečným větráním vede k růstu plísní.

Utřete si koupelnu a otevřete okna, aby byl vzduch ve vašem pokoji čerstvý. Také by vám udělalo dobře, když se nadechnete venkovního vzduchu.

Tip #4. Vysušte obsah

Nakonec se před umístěním věcí do skříněk ujistěte, že jsou suché. Zkontrolujte také nádoby, zda nejsou prasklé.

Závěr

Dozvěděli jste se více, než jak předcházet plísním ve skříních, jak roste a jak je odhalit.

Plíseň vám nemusí dělat takové potíže jako plíseň. Může však vést k růstu plísní, takže byste to měli brát vážně, než to povede k něčemu závažnějšímu.