Jak zabránit plísni ve skříni: 4 nejlepší tipy, které můžete vyzkoušet!

Období dešťů bylo z mnoha důvodů znepokojivé, takže by nebylo hezké znát několik pozoruhodných způsobů, jak zabránit vzniku plísní ve skříni? Zatímco v deštivých částech roku jsou plodnější, mohou růst po celý rok.

Plísně jsou neuvěřitelně otravné, zvláště když je najdete na těch nejméně pravděpodobných místech. Tyto plísně jsou nebezpečné a toxické bez ohledu na to, zda jste alergičtí nebo ne. Nemluvě o tom, že podmínky, které tyto entity vyžadují k porodu, je docela snadné splnit.

Plísně většinou rostou na uzavřených nebo krytých površích. Rostou v koloniích a jsou to především rozkladači přírody. Častěji jsou podmínky potřebné k jejich životu splněny na skrytých místech, pokrytých některými věcmi, které často nekontrolujete.

Tipy, jak zabránit růstu plísní ve skříni

Jedním z míst, kde byste neměli zvažovat kontrolu plísní, je vaše skříň. Skříně jsou schopny naplnit prostředí, které si tyto formy užívají, na což se později podíváme. Prozatím je zde několik věcí, na které byste mohli chtít dát ruce, aby tyto formy vůbec nevznikly.

1. Zmenšete vodu kolem

Voda a její odpařená forma nesená ve vzduchu je nejlepším přítelem plísní. První náznak, že byste ve svém šatníku dokonce zjistili, že došlo k napadení plísní, je, že se dovnitř dostala voda nebo vlhkost. Bez ohledu na to, odkud tato tekutina pochází, určitě pozve do svého šatníku a oblečení nějaké ošklivé přátele.

Aby se plísně nacházely mimo váš šatník a dům jako celek, musíte sledovat, kde by voda a vlhkost měla a neměla být. Pravidelně kontrolujte případné netěsnosti nebo jakýkoli zdroj vody a udržujte nízkou vlhkost. Je také nutné zkontrolovat povrchy a předměty, které nejsou v přímém pohledu, jako zadní část skříně.

Měli byste se vyvarovat vkládání mokrého a neúplně vysušeného oblečení do skříně. Zaprášené bundy, kabáty a dokonce i obuv jsou ne-ne!

2. Použijte balíčky oxidu křemičitého

Hlavní myšlenkou prevence existence organických škůdců je udržovat prostředí, kde nemohou prospívat. Sníží vaše starosti, pokud si ve skříni vytvoříte podmínku ve svůj prospěch. Toto je ve stejné kategorii jako náš první tip: snižte vlhkost.

Rezervovat klimatizační jednotku jen proto, abyste udrželi vnitřní část skříně s nízkým obsahem vody, není možné a je to celkem zbytečné. K tomu účelu však budou stačit silikagelové obaly. Absorbuje do určité míry vlhkost ze vzduchu, a pokud maximalizujete na první špičce, pak by mělo být postaráno o vodu ve vašem šatníku.

3. Udržujte každý obsah skříně čistý

Plísně jsou druhem houby, jako je plíseň na dřevě, takže musíte také vyčistit skříň podle plánu, řekněme alespoň jednou za měsíc. Zde je článek o tom, jak zastavit plíseň na dřevě poškozeném vodou, abyste věděli, co dělat.

Napadení kolonií plísní může být zahájeno spórami nesenými vzduchem. Oprášení a bělení v tomto bodě je rozhodně užitečné.

Měli byste také vyčistit oblečení, které často nepoužíváte. Tímto způsobem budete moci zkontrolovat, zda se tam neskrývá něco škodlivého.

To je nesmírně důležité, zvláště pokud byl váš šatník již dříve napaden plísněmi a neradi byste, aby se vracely. Nechte také častý čerstvý vzduch proudit do vaší skříně.

4. Méně plastů

Hádej co? Plasty uvnitř vaší skříně jsou také výhodné pro formy.

Inhibují přenos tepla, a proto podporují tvorbu a tvorbu vlhkosti. Jak jsme již zmínili, nechcete, aby ve vaší skříni byla vlhkost!

Plísně se sice neuživí plasty, ale rozhodně podporují jejich růst. Nemluvě o tom, že naplnění vaší skříně plastem brání proudění vzduchu a zakrývá jakékoli zamoření, které už tam je.

Existují i ​​jiné způsoby, jak zabránit růstu plísní, a je nejlepší proti nim zakročit již nyní. Pokud máte co do činění s plastem zamořeným plísní, postupujte podle těchto pokynů, jak z lahví s vodou dostat plíseň.

Co způsobuje růst plísní v uzavřených prostorách?

Jako jeden z činitelů přírody se formy vyvinuly tak, aby se dostaly kamkoli, kde je něco, co mohou sníst. Plísně potřebují dostatek vlhkosti, teploty a biomasy ke spuštění a pokračování osídlování konkrétního prostoru. Váš šatník, bohužel, je více než schopný poskytnout tyto podmínky.

Kromě přítomnosti vlhkosti a organických látek, které se živí, mají tyto plísně rády chladná a temná místa, protože naopak nemohou přežít. Správně – plísně nemohou růst, pokud jsou vystaveny slunečnímu záření, proto existují návrhy na instalaci UV světel do skříní.

Jak zabránit růstu plísní

Jakmile má plíseň šanci začít růst ve vaší skříni, čeká vás práce navíc. Než budete moci pracovat s prevencí návratu, musíte se ujistit, že nejprve úplně uvolní váš šatník. Kompletní čištění a odstranění napadení plísní pomocí látek, které je vymýtí jako bělidlo a ocet.

Pokud máte ve skříni nějaké černé plísně nebo jinou barvu plísní, možná se budete chtít naučit, jak je vyčistit. Ujistěte se, že nevdechujete žádné jejich spory, a poté, co je odstraníte, naneste na zamořený povrch vodoodpudivý povlak. Poté použijte výše uvedené tipy, abyste je zabránili návratu.

Závěr

Nyní, když jste si prošli tipy, jak zabránit vzniku plísní ve skříni, měli byste své věci okamžitě chránit před jejich uchopením. Koneckonců, dosáhnou a ublíží vám, pokud je teď nebudete řešit.