Jak zabít plísně na betonu: Užitečný průvodce pro kutily v 6 krocích

Plíseň je nepříjemně vidět. Vědět, jak úspěšně zabíjet plísně na betonu, je nezbytné pro udržení vzhledu a stability betonu na celém vašem pozemku a dalších budovách.

Je to proto, že růst plísní a plísní na vnějších betonových površích se zhoršuje vlhkým počasím. Tento typ vývoje se očekává na vlhkých nebo tmavých místech a neabsorbuje mnoho slunečního světla nebo tepla. Beton se všemi svými štěrbinami a otvory vytváří vynikající kolonii plísní.

Plevel se množí a rychle se šíří, jakmile zakoření, zašpiní vaši terasu nebo příjezdovou cestu černými nebo zelenými pruhy, které nejenže nejsou přitažlivé, ale také představují možný závažný vážný zdravotní problém pro vás a vaši rodinu.

Je plíseň na betonu nebezpečná?

Plísně vznikající na betonových površích v konstrukci domu mohou představovat vážné zdravotní riziko pro ty, kteří tam žijí. Černá plíseň může způsobit vážné zdravotní problémy, které byste měli řešit, jakmile některou z nich v domě objevíte. Chcete-li se dozvědět více, zde je užitečný průvodce, jak identifikovat černou plíseň, kterou si můžete prohlédnout.

Černá plíseň může vyvolat citlivost a dýchací potíže a dráždit oči, nos a krk. Pokud se neošetřuje, může způsobit značné škody na majetku, zejména pokud přesahuje betonovou konstrukci do struktury dřeva.

Jak odstraníte plíseň z betonu?

Existuje několik kroků, které vám pomohou zabít plíseň na betonu. Než však provedete tyto kroky, ujistěte se, že máte na sobě správné obleky a vybavení, abyste předešli nehodě.

Krok č. 1. Vyberte metodu čištění

Vyberte látku na odstranění plísní k ošetření plísní pomocí čističe na hubení plísní, zředěného bělidla nebo profesionálního čističe určeného výhradně k odstraňování plísní. Nedoporučujeme míchat bělidlo s ničím jiným než s vodou, protože mnoho čisticích chemikálií může v kombinaci s bělidlem uvolňovat vysoce jedovaté plyny. Zde je průvodce, který vám pomůže vybrat řešení.

Krok č. 2. Dejte stranou všechny položky v beton

Jakýkoli předmět, který přijde do kontaktu s plesnivou oblastí, se může kontaminovat. Zlikvidujte všechny jednorázové předměty, jako jsou kartony.

Odstraňte z místnosti všechny ostatní odnímatelné věci, jako je bytové zařízení nebo podlahové krytiny. Při zvládání plísní a plísní je nezbytné přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, abyste ochránili sebe i ostatní.

Krok č. 3. Použijte řešení

Aplikujte vybraný čisticí prostředek na jakékoli viditelné plesnivé skvrny na betonu pomocí houby nebo drhnoucího nástroje, abyste zajistili důkladné pokrytí. Pomocí tvrdého kartáče skvrny důkladně vydrhněte. Na místa by měl být aplikován detergent zabíjející plísně a důkladně omyt.

Krok č. 4. Nechte nasáknout a opláchněte

Pokud se zdá, že plísně po několika minutách nezmizí, nechte roztok ještě několik minut nasáknout. Poté pomocí roztoku seškrábejte postižená místa, dokud plíseň úplně nezmizí.

Pořádně jej opláchněte a použijte tlakový rozprašovač horké vody, aby byla práce provedena co nejrychleji a nejefektivněji. Pokud nemáte tlak vody, můžete k čištění povrchu použít i obyčejnou hadici.

Krok č. 5. Zkontrolujte

Důkladně prohlédněte oblast, zda po vysušení nezůstala nějaká plíseň. Když je stále patrná plíseň, důkladně místo opláchněte a vyzkoušejte jedno z výkonnějších řešení, které jste ještě nezkoušeli, jako je bělicí roztok nebo specializovaný čisticí prostředek.

Krok #6. Hluboce vyčistěte odstraněné položky

Před vrácením na původní místo byste měli důkladně vyčistit předměty, které jste předtím odložili. Čalouněný nábytek s evidentní plísní bude muset být zlikvidován nebo kompletně přestavěn odborníkem, aby se zabránilo další kontaminaci.

Zde je užitečný průvodce, jak odstranit plíseň z nábytkové látky. Promáčené podlahy, které mají značný růst plísní, musíte vyměnit, abyste zabránili dalšímu poškození.

Jak zabráníte růstu plísní na betonu?

Nejúčinnějším způsobem, jak zabránit růstu plísní na betonu, je zabránit jejich vzniku. Jedním z procesů, jak toho dosáhnout, je odstranit vlhkost, která je nezbytnou složkou pro růst plísní.

Začněte omezovat zeleň, která vytváří ponuré skvrny na příjezdové cestě nebo cestě, která nikdy nespatří světlo, pokud máte na dvoře betonové terasy, příjezdové cesty nebo procházky. Mělo by se také řešit praskliny v betonu, které mohou absorbovat vlhkost a růst plísní. K vyplnění těchto mezer můžete použít přípravky na opravu betonu.

Pokud to není možné, zvažte utěsnění betonu tmelem vhodným pro venkovní použití v postižené oblasti. Vlhkost tak nepronikne na chodník nebo cestu a vy budete moci eliminovat atmosféru potřebnou pro růst plísní.

Zde je užitečný článek, který vám pomůže zjistit, jaký typ těsnění použít. Při zvládání plísní a plísní je nezbytné přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, abyste ochránili sebe i ostatní.

Závěr

Když víte, jak zabíjet plísně na betonu, měli byste si chránit ruce jednorázovými rukavicemi správné velikosti, abyste se vyhnuli mezerám, které by mohly umožnit vniknutí spór do rukavice. Po dokončení práce zajistěte, aby byly rukavice odstraněny a zlikvidovány, aby se zabránilo možné kontaminaci.