Jak vyzdobit svatební stan s nízkým rozpočtem

Můžete se naučit, jak vyzdobit svatební stan levně ve čtyřech krocích. Je možné vytvořit nádherný stan pro vaši svatbu, aniž byste museli vydělat peníze tím, že budete vědět, jaký typ stanu zvolit a jaké dekory použít, jako jsou závěsy, světla a květiny.

Pokud máte také oblouk, přečtěte si, jak ozdobit svatební oblouk látkou. Obsahuje některá tajemství týkající se měření látky, která budete potřebovat, abyste se vyhnuli plýtvání materiálem a ušetřili více se svým svatebním rozpočtem.

Jak vyzdobíte svatební stan s nízkým rozpočtem?

Krok 1. Vyberte si správný stan

Cena svatebních stanů začíná na 300 dolarech, takže si dejte pozor na typ, který si vyberete. Užitečným tipem je vybrat si stan s otevřenými stranami, abyste využili umístění a nebudete muset přehnaně kompenzovat dekorace.

Existují tři nejlepší stany, které můžete pro svou svatbu zvážit. Rámový stan se snadno zdobí, protože zde nejsou žádné středové tyče, zatímco tyčový stan může vypadat elegantněji, protože má strop.

Další možností je markýzový stan, který kombinuje charakteristiku rámového a tyčového stanu. Bude to skvělá volba, pokud děláte malou svatbu, a je dokonce univerzální pro různá místa.

S dekorací můžete ušetřit více, když se rozhodnete, jaký typ stanu si pronajmete, protože neriskujete nákup potenciálně nepotřebných dekorací.

Krok 2. Zakryjte a zabalte látky

Jedním z nejdostupnějších způsobů, jak ozdobit svatební stan, jsou látky. Snadno se připevňují a můžete si vybrat z různých barev a textur, aby odpovídaly tématu svatby.

V závislosti na stylu stanu můžete látku přehodit na strop a změnit tak atmosféru místa konání. Další možností je nabalit materiály na některé části konstrukce stanu, jako jsou nosníky.

Některé látky lze snadno svázat nebo zaplétat a vytvořit tak girlandy a stuhy. S materiály můžete dokonce zacházet jako s vložkami nebo panely stanu a lépe tak využít prostor stanu.

Pokud vás zajímá, jaké konkrétní materiály použít, přečtěte si, jaká látka se používá na svatební závěsy.

Krok 3. Přidejte světla

I když nemáte v plánu utrácet mnoho peněz za zdobení vašeho svatebního stanu, stále můžete přidat světla, aby byl pro událost estetičtější. Příkladem cenově dostupného typu světla pro zdobení svatebních stanů jsou pohádková světla.

S pohádkovými světly je skvělé, že je můžete rychle uspořádat a barvy mohou změnit náladu stanu. Řetězová světla můžete vést pod kostrou stanu a zajistit je stahovacími páskami.

Pokud pořádáte rustikální svatbu nebo chcete více osvětlení, můžete k výzdobě svatebního stanu použít lampy. Jen nezapomeňte zvážit bezpečnost kombinování světel s ostatními dekory, abyste předešli riziku požáru.

Krok 4. Vylepšete pomocí květin

Můžete předpokládat, že květiny budou příliš drahé na zdobení svatebního stanu. Pečlivé plánování a výběr květin k použití vám však může pomoci udržet rozpočet.

Díky květinám a zeleni může strop stanu oživit, nebo můžete kombinovat květinové aranžmá, které se řídí svatební barevnou paletou, a použít je jako akcenty na závěsech a látkových zábalech. Samozřejmě, pokud je problém s rozpočtem, nemusíte na všechny dekory používat ani živé květiny.

Dalším dostupným způsobem, jak ozdobit svatební stan levně květinami, je jednoduše je použít u vchodu, podobně jako stylizujete svatební oblouk. Některé příklady levných květin zahrnují sedmikrásky a karafiáty, abyste měli nějaké nápady.

Jak zavěsíte závěsy do svatebního stanu?

  • Nakreslete návrh stropu, který máte pro svatební stan se závěsy
  • Určete látky, které budete potřebovat podle vzdálenosti, kde je budete přehazovat
  • Přivažte na tyč uprostřed stanu velkou obruč
  • Navlékněte několik rybářských vlasců na tyče stanu po stranách
  • Protáhněte závěs středovým rámečkem a připevněte jej na místo
  • Upravte konce látky přes čáry, které máte po stranách, a přehoďte je podle požadovaného stylu
  • Jak zapálíte stan na svatební hostinu?

    K osvětlení svatebního stanu můžete použít lustr, ale zde jsou některé další cenově výhodné nápady:

    Strunová světla

    Pokud zdobíte svatební stan, budete mít snazší čas na uspořádání řetězových světel. Snadno se s nimi manipuluje, lze je zavěsit nebo navinout na stropy stanu a další příslušenství.

    Světla v lahvích

    LED světla můžete umístit do lahví a mít je jako středobod uvnitř svatebního stanu. Další možností je zavěsit tyto skleněné láhve, pokud chcete osvětlení lépe rozložit.

    Osvítit světla

    Již ze samotného názvu jsou tzv. wash světla, která omývají prostor jemným osvětlením. Tato svítidla jsou ideální pro svatební hostiny, zvláště když je čas na tanec, protože poskytují dramatickou atmosféru.

    Závěr

    A to je vše! Diskutovali jsme o tom, jak vyzdobit svatební stan s nízkým rozpočtem, a odhalili čtyři kroky.

    Nejprve se rozhodnete pro stan, abyste zjistili, jaké dekory potřebujete a kolik jich budete potřebovat. Poté látky zakryjte nebo je použijte jako girlandy, než přidáte světla a květiny.

    Pamatujte, že méně je více, takže není třeba používat příliš mnoho dekorací.