Jak vyzdobit obývací pokoj příliš velkou pohovkou a pohovkou

Pokud jde o nábytek do vašeho obývacího pokoje nebo rodinného pokoje, obrovský gauč a sedátko je skvělou volbou. Může to vypadat pohodlněji a je tu spousta místa pro rodinu a přátele, kteří si mohou pohodlně sednout. Proto si projdeme, jak vyzdobit obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou.

Navrhování celého prostoru kolem masivního uměleckého díla je na druhou stranu možná skutečný problém. Pokud například chcete, aby vaše pohovka fungovala, přijměte ji jako primární bod v prostoru. Poté jej můžete obklopit dekorem, který neupozorňuje na jeho velikost.

Co je to místo k sezení?

Jak název napovídá, sedačka je dvoumístná židle, která připomíná malou pohovku. Pohodlně se v něm usadí dva jedinci. Tyto židle jsou ideální volbou pro malé prostory, které vyžadují sezení, ale nemohou podporovat velkou pohovku!

Pokud máte velkou pohovku, můžete ji použít jako doplněk. Lidé je kvůli tomu používají ve svých ložnicích k dalšímu sezení. Historie však ukázala, že sezení sedadel vypadala úplně jinak než dnes, s mnohem doslovnějším designem.

Ty se skládaly z nadměrné židle se dvěma sedadly v konfiguraci „S“. Proto uspořádali židle, takže stáli proti sobě. Podle definice může být sedačkou lásky jakýkoli typ židle, která obsahuje dvě sedadla.

Jak vyzdobit obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou?

Přijměte lehkost

S obrovskou pohovkou jako ústředním bodem se místnost může zdát klaustrofobická a malá. Namalujte tedy stěny světlou barvou, aby místnost působila prostorněji. Není žádným tajemstvím, že světlejší barvy odrážejí více světla než tmavší; prostor tak působí větším a jasnějším dojmem.

Bílá je důležitou volbou, ale krémová, slonovinová nebo béžová může místnost zahřát, pokud je příliš sterilní. Dobrou volbou je také bohatší barva, jako je hnědá nebo šedá, obloha nebo broskev. Pomocí monochromatické barevné palety pro pohovku, stěny a podlahu vytvořte iluzi většího prostoru.

Prostor se zdá být větší, protože mezi různými oblastmi nejsou žádné výrazné kontrasty. Pokud je tedy vaše pohovka jemně opálená, doplňte ji stěnami v pískové barvě a opáleným nebo světle hnědým kobercem. Je to skvělý způsob, jak váš prostor vypadat vzdušněji a svěžeji.

Vyberte správné místo

Pokud máte velkou pohovku, největším problémem bude najít pro ni místo ve svém pokoji. Vzhledem k jeho velikosti pravděpodobně omezíte možnosti umístění, ale tok provozu je zásadním prvkem, který je třeba vzít v úvahu. Nejprve tedy uspořádejte pohovku, aby hosté nemuseli projít překážkovou dráhou, aby se dostali dovnitř a ven.

Masivní pohovka u zdi je obvykle nejlepší volbou; vytvoří více prostoru uprostřed místnosti. Umístěte jej před krb, okénko s obrazem, televizi nebo jiná ohniska, abyste ho mohli co nejlépe využít. Chcete -li optimalizovat prostor, umístěte velký řez do rohu proti dvěma stěnám.

Zvažte měřítko

Při výběru nábytku pro okolní místnost sledujte velikost. Jiní mohou předpokládat, že výběr drobných a jemných předmětů je tou nejlepší volbou, protože pohovka je obrovská. Konferenční stolek a koncové stoly však mohou způsobit, že se vaše pohovka bude zdát v prostoru masivní a nemístná.

Alternativně použijte položky střední velikosti s čistými liniemi, které vyváží vzhled vaší pohovky. Nezobrazujte sbírku malých rodinných fotografií v rámečcích na zdi za pohovkou. Jednoduše upozorní na to, jak velký je nábytek.

Několik středně velkých uměleckých děl nebo dokonce jeden výraznější předmět může odolat velikosti pohovky. K tomu můžete použít krásné zrcadlo, ale ujistěte se, že je ve střední velikosti. Pokud nechcete, aby váš nábytek vypadal příliš velký, je důležité myslet na měřítko.

Pamatujte: Udržujte to jednoduché

Protože středem místnosti je mimořádně velká pohovka, nepokoušejte se od ní odvádět pozornost přidáním dalších dramatických prvků. Místo toho se rozhodněte pro základní, skromný styl svého prostoru; omezte své příslušenství na minimum, například polštáře. Místo toho vyberte několik polštářů v jasných barvách a strategicky je umístěte na pohovku, abyste učinili prohlášení.

Místo záclon po podlaze se rozhodněte pro elegantní, moderní rolety nebo rolety. Kromě toho můžete dosáhnout jednoduchého a krásného vzhledu vytvořením úhledného bloku uměleckých děl s podobnou tématikou, obrázků atd. Udělejte to spíše než vyplňování zdi dekoracemi ve stylu koláže.

Jaká je maximální velikost příliš velké pohovky nebo sedačky?

Nadměrně velký gauč neexistuje. Pohovka může být pro vaši oblast příliš velká, ale pro někoho jiného může být perfektní. I když pohovky přicházejí v různých tvarech a velikostech, neexistuje univerzální řešení.

Závěr

Nyní se nemusíte starat o příliš velký gauč a sedací soupravu, protože jsme vás pokryli. Postupujte podle těchto jednoduchých, ale účinných metod, jak ozdobit obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou. I přes velikost nábytku budete mít svůj obývací pokoj okamžitě větší a vzdušnější!