Jak vyvěsit podložku? 13 snadných kroků!

Jak odpojit pračku je jednoduché, pokud budete postupovat podle několika jednoduchých kroků: uzavření vodních ventilů, přetažení nebo vytažení pračky, odpojení pračky, získání kbelíku a odpojení hadic od pračky. Pomocníci by také měli být poblíž, pokud máte k dispozici schody, abyste mohli manévrovat.

Při výměně nebo přemístění do nového domu pračku přesuňte. Odpojte jej od vodičů a hadic, které přivádějí vodu a energii. Postupujte podle níže uvedených pokynů, které vás provedou procesem vyvěšení pračky a jejím přemístěním na následující místo. O tomto tématu je toho ještě mnohem víc, takže bez dalších okolků začněme!

Kroky vyvěšení podložky

Jak tedy odpojit pračku? Zde jsou kroky, které je třeba mít na paměti a dodržovat při odpojování pračky.

Krok č. 1. Odpojte pračku

Vypněte vodní ventily, zatímco obvykle přivádějí studenou a horkou vodu přímo za pračku. Otáčejte těmito ventily ve směru hodinových ručiček, dokud se již nebude dále otáčet. Udělejte to, abyste se ochránili před politím, pokud roztrhnete hadici.

Krok č. 2. Přetáhněte nebo vytáhněte podložku

Pokud pracujete sami, uchopte podložku ze strany a zatlačte ji dopředu. Udělejte to samé s druhou stranou. Zkuste zatáhnout na opačné strany, pokud má někdo pomoci. Vytáhněte podložku tak daleko, jak chcete, aniž byste namáhali hadice. Mělo by být v určité vzdálenosti od stěny.

Krok č. 3. Odpojte pračku

Ujistěte se, že pračka neběží, když se ji rozhodnete odpojit. Zapojením pračky ze zásuvky ji odpojíte od napájení.

Krok č. 4. Popadni kýbl

Umístěte kbelík nebo nádobu na vodu blízko pračky přímo pod vodní potrubí, které zachycuje vodu. Poté jej obklopte ručníky, které zachytí vodu nebo úniky, které se vylijí z oddělených trubek.

Krok č. 5. Odpojte hadice

Hadice připevněné ke svorkám vyžadují otočení šroubů nad svorkami. Postupujte proti směru hodinových ručiček, dokud již svorky neuvolníte. Nasměrujte konce hadice na kbelík a vypusťte vodu. Umístěte hadice přímo do odtoku ze skříně pračky. Než to uděláte, několikrát zkontrolujte ventily, pokud jsou vypnuté. Rukojeti faucetu ve stylu jsou snadné, když jej znovu zapnete nebo přesunete stroj nebo stoupnete za něj. Poté, co zavřete ventily a vyjměte hadice, počkejte několik sekund. Tlak v hadici tak klesá; je pro vás snadné jej odstranit. Zapněte další kohoutky uvnitř vašeho domu, abyste je rychleji vyčerpali.

Krok č. 6. Odstraňte hadice ze zdi

Otočte konce hadic proti směru hodinových ručiček, dokud se hadice nakonec neodpojí. Nastavitelné kleště nebo hasáky pomáhají uvolnit hadice, zejména pokud se pračka na nějakou dobu odpojí. Poté, co je vyjmete, vypusťte zbytek vody do kbelíku.

Krok č. 7. Vytáhněte vypouštěcí hadici z odtoku

To závisí na instalaci vodovodního potrubí, protože odtok může být vysoký a stojatý, nástěnný typ odtoku, podlahový odtok a dřez na prádlo. Každý z nich vyžaduje jiný proces odstraňování hadice. Pokud to ještě není zřejmé, postupujte podle pokynů pro pračku. Nyní namiřte konec domu na kbelík, aby voda vytekla. Přátelé, může být užitečné zkontrolovat, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok č. 8. Připravte pračku k vystěhování

Než pračku vyjmete, nechte vyprázdnit kbelík s vodou. Utřete případné kapky nebo rozlití.

Krok č. 9. Znovu zkontrolujte připojení

Žádné další hadice nebo zástrčky by neměly připojovat pračku ke stěně. Vysuňte pračku, protože je uvnitř voda.

Krok č. 10. Vyčistěte přívody vody

Odstraňte přívody vody, pokud je ponecháte v pračce. Použijte kartáč se štětinami, který odstraní nečistoty, které se hromadí léta. Přečtěte si, jak vyčistit vypouštěcí hadice praček.

Krok č. 11. Odeberte napájecí kabel

Pokud pračku nepostavíte zpět na podobné místo, odpojte napájecí kabel. Pokud ji nemůžete odstranit, přilepte ji páskou, protože to chrání zástrčku a zabraňte pohybu kabelu, když se vytahuje. Odstraňte případné knoflíky vycházející z podložky, které rovněž zabrání ztrátě.

Krok č. 12. Zajistěte vnitřní komoru pračky

Vnitřní komora pračky je také známá jako buben. Nyní ji nejprve zajistěte, pokud budete pračku přesouvat na velkou vzdálenost. Proveďte to pomocí speciálních šroubů, ale uvědomte si, že to závisí na modelu stroje. Speciální šrouby jsou velké pěnové kusy ve tvaru Y. Přečtěte si návod k zajištění bubnu stroje a v tomto případě je také potřeba zakoupit speciální sadu. Také víte, jak opravit pračku, která nevytéká.

Krok č. 13. Zabalte díly

Pokud s nimi budete pohybovat na libovolnou vzdálenost, nechte šňůry připevněné ke stroji. Visící čáry přilepte páskou k podložce nebo po stranách, abyste se jim při cestě vyhnuli.

It’s A Wrap!

Nyní se pomocí uvedených kroků naučíte, jak podložku vyvěsit. Pokud je budete jasně dodržovat, bude z vaší strany přístupný. Získejte také pomoc, pokud ji potřebujete. Připravte si všechny potřebné nástroje, aby byl proces pohodlnější! Takže můžete pračku znovu použít! Můžete si také přečíst o tom, jak otevřít kryt pračky.