Jak vytvořit přikrývku na obdélníkovém stavu ve 3 krocích

Ti, kteří se chtějí naučit, jak tkat deku na pravoúhlém stavu, pochopí proces ve třech snadných krocích. Naučíme vás nejlepší techniky práce s obdélníkovým tkalcovským stavem při výrobě deky. Pamatujte, že tkalcovský stav je vynikající způsob, jak vytvořit přikrývku, zejména pro začátečníky.

Čím je ale obdélníkový tkalcovský stav jedinečný? Celkový design obdélníkového stavu je vhodný pro přikrývky a podobné předměty. Pokud pracujete s objemnou přízí, budete to mít také snazší s obdélníkovým stavem. Pokračujte ve čtení, abyste mohli začít a věděli, proč je tento projekt vhodný pro začátečníky.

Jak vytvořit přikrývku na obdélníkovém stavu pro začátečníky

1. Nastavte obdélníkový tkalcovský stav

Nejprve postavíte tkalcovský stav se 64 kolíky na každé straně na pracovní plochu. Měli byste také zkontrolovat, zda je mezi každým kolíčkem mezera, než uděláte skluzový uzel, a ujistěte se, že před vytažením příze máte 6palcový ocas. Jak zajistíte uzel ke kolíku?

Zatlačte uzel na kolíček nejvíce vlevo v horní řadě. Konec příze můžete snadno zasunout pod nohu tkalcovského stavu, abyste ji zvedli, než ji položíte zpět. Poté zatáhněte za přízi, aby se uzel kolem kolíčku utáhl.

2. Zapracujte přízi kolem kolíčků

Při omotávání přízí kolem každého kolíčku pak budete střídat horní a spodní řadu. Pohybujte se tam a zpět až do konce tkalcovského stavu. Znovu zapracujte přízi přes tkalcovský stav a přiveďte ji nahoru a kolem posledního kolíčku vpravo v horní řadě, když se dostanete na konec spodní řady.

Vzhledem k tomu, že připravujete přikrývku, budete potřebovat kotvící přízi, abyste udrželi projekt na tkalcovském stavu. Ujistěte se, že používáte jinou barvu a položte ji přes tkalcovský stav, než zastrčíte její konce pod tkalcovský stav. Aby vám pomohla přikrývka na kolících, nezapomeňte se ujistit, že příze je pod každým kolíčkem.

3. lícovým stehem přes tkalcovský stav

Posledním krokem je zpracování lícovým stehem přes tkalcovský stav. Pamatujte, že příze by měla být kolem každého druhého kolíčku a střídáte horní a spodní řadu. Jakmile jste na pravém konci stavu, zapracujte přízi zpět na levý konec.

Zahákněte spodní levou přízi kolíčku na pletací nástroj a vytáhněte ji nahoru a znovu. Poté chcete plést ve spodní řadě zleva doprava, než se přesunete k pravému konci spodní řady a pletete zpět do středu stavu. V tomto okamžiku budete plést přes oka v horní řadě, než uděláte dva průchody.

Zatáhněte za konce kotvící příze a dvakrát prošijte lícovým stehem přes tkalcovský stav, abyste měli přízi vlevo. Pleteme přes oka a lícovým stehem, dokud nedosáhnete konečných rozměrů přikrývky. Nakonec si svažte deku.

Jak svázat deku na obdélníkovém stavu

 • Naberte očko na kolíčku úplně vpravo v horní řadě pomocí pletacího nástroje a to samé proveďte s okem na kolíčku úplně vlevo. Pleteme přes tato oka, takže se spojí do jednoho, než vybereme další steh a pleteme přes něj.
 • Jakmile dokončíte vázání přes tkalcovský stav, odstřihněte přízi a nechte asi 5 palců ocasu.
 • Před prostrčením posledního stehu ocas omotejte a konec zauzlujte. Protáhněte tuto smyčku na uzel a zaplétejte ocas do přikrývky.
 • Pokud jde o druhý konec přikrývky, k uvázání použijete kotvící přízi. Zahákněte steh nejdále od ocasu příze a přetáhněte přes něj další steh, dokud nedokončíte vázání.
 • Nakonec zavažte poslední steh a odstraňte kotvící přízi, kterou jste použili jako vodítko. Propleťte ocas přes deku a máte hotovo.
 • Jak založíte deku na tkalcovském stavu?

  Vyberte si stranu, kde chcete zahájit projekt na vašem stavu. Poté udělejte kluzný uzel pomocí smyčky příze a vložte do něj volný pramen. Uchopte pramen palcem a ukazováčkem a zatáhněte za pracovní přízi.

  Umístěte uzel, který jste právě vytvořili, na první kolík úplně vpravo na straně tkalcovského stavu nejblíže k vám. Přeneste pracovní přízi za druhý kolíček a zpět dopředu, abyste vytvořili smyčku. Pokračujte v provádění těchto smyček v celém stavu, dokud nedosáhnete jedné strany.

  Jakmile se dostanete na konec, nezapomeňte přenést přízi na druhou stranu a při dokončení deky smyčku. Cílem je mít kolem každého kolíku spodní a horní řadu smyček. Ujistěte se, že pečlivě dodržujte vybraný vzor přikrývky a nenarazíte na žádné problémy.

  Závěr

  Chcete si vzít do rukou rýsující se deku? Stačí tři kroky, abyste pochopili, jak vytvořit přikrývku na obdélníkovém stavu. Primární dovednosti, které se musíte naučit, jsou, jak udělat kluzný uzel a jak svázat hotovou deku.

  Jakmile máte tyto techniky dole, stavění deky na obdélníkovém stavu má v podstatě horní a spodní řadu smyček na každém kolíku. Ujistěte se, že dodržujete svůj vzor přikrývky, a projekt dokončíte skvěle.