Jak vytáhnout škrábance ze skla? 5 jednoduchých kroků!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak ve své kuchyni dostat škrábance ze skleněné desky? Už se nemusíte divit, protože vám poskytneme 5stupňový hack na celý život, který vám pomůže odstranit škrábance na skleněné varné desce.

Skleněné varné desky jsou oblíbené z několika důvodů, včetně jejich špičkového vzhledu, funkcí týkajících se zabezpečení a samozřejmě údržby. Přesto neexistují dokonalá zařízení.

Skleněné varné desky mohou způsobit škrábance od různých kuchyňských přístrojů, jako jsou hrnce, pánve, nádobí atd. Škrábance na skleněném povrchu zcela nevyjmete, pokud si nepořídíte nový. Poté vše, co můžete udělat, je snížit jeho vzhled a celkový pocit. Nenechte se proto odradit; protože náš pětikrokový hack na celý život to zvládne, takže pokračujte ve čtení, abyste se naučili, jak se zbavit škrábanců ve skleněné varné desce.

Co je skleněná deska?

Elektřina se používá k ohřevu hořáku na elektrické skleněné varné desce. Nádobí, které přijde do styku s horkým hořákem, se poté ohřeje. Při tomto nastavení vše závisí na elektřině. Tato varná deska se používá k indukčnímu vaření, protože hořák používá k vedení tepla hlavně elektřinu.

Obvykle je tento druh varné desky náchylný k poškrábání, protože kuchyňské zboží má přímý kontakt s povrchem v důsledku režimu ohřevu, což je indukce; proto nakonec povede ke škrábancům přímo na povrchu části povrchu podle toho, jak svůj proces vaření provádíte. Můžete si přečíst vše, co potřebujete vědět o keramických varných deskách.

Kroky k odstranění škrábanců ze skleněné desky

Přátelé, může být těžké odstranit škrábance ze sporáku. Existují však řešení, takže si s tím nemusíte dělat starosti. Zde jsou kroky, jak odstranit škrábance ze skleněné desky:

Krok č. 1. Zkontrolujte závažnost poškrábání

Na základě polohy a hloubky škrábance na vaší skleněné varné desce může být nejlepší vzdát se opravy, ale místo toho požádat o radu odborníka na spotřebiče. U škrábanců nad topným tělesem a prasklin, které nelze vyleštit ani otupit, je nutná odborná oprava nebo výměna.

Posouzení aktuálního problému vám rozhodně ušetří peníze a zároveň vám usnadní život, protože byste mohli podle toho jednat na základě údajů, které jste získali z pozorování, které jste provedli na příslušné skleněné varné desce .

Krok č. 2. Shromážděte potřebné materiály

Vše, co potřebujete, je jedlá soda, malá mísa, měkká houba nebo ručník a voda. Naštěstí jsou všechny tyto materiály typickým domácím zbožím, které budete s největší pravděpodobností mít po ruce ve své kuchyni nebo garáži. Předměty, které kupujeme a používáme v našich domovech, se nazývají potřeby pro domácnost. Za domácí zboží často můžeme vidět, dotýkat se a používat uvnitř našeho domova. Může zahrnovat také nemovitosti; předměty pro domácnost představují veškerý náš majetek: kuchyňské nádobí, oblečení, potraviny, jen několik příkladů.

Krok č. 3. Vytvoření pasty

V malé misce smíchejte dvě lžičky jedlé sody a jednu čajovou lžičku vody. Smíchejte je všechny, dokud nevypadají jako pastová směs. Tato zcela přírodní pasta je ideální pro opravy skleněných varných desek. Na skleněnou varnou desku byste neměli používat suché a abrazivní materiály; proto se ujistěte, že je pasta mokrá.

Zajistit, aby byla směs mokrá, je velmi důležité, protože sklo lze poškrábat drsnými texturami. Abyste předešli nežádoucím problémům, doporučujeme provést tyto kroky správně.

Krok č. 4. Po nanesení pasty buffujte

Naneste pastu na poškrábaná místa skleněné varné desky měkkou houbičkou nebo hadříkem navlhčeným. Při nanášení pasty by měl být použit hedvábný texturovaný materiál, aby nedošlo k většímu poškození povrchu skleněné varné desky.

Škrábance lehce potřete pastou, dokud již nebudou viditelné; tím budete schopni pokrýt všechny kritické oblasti potřebné k pokrytí jedlou sodou směsí vody. Mějte však na paměti, že ho nikdy nebudete moci úplně odstranit nebo opravit škrábnutí.

Krok č. 5. Nechte uschnout a setřete

Pomocí měkkého a čistého hadříku setřete přebytečnou pastu z horní části skleněných kamen. Hladce aplikujte na střední tlak, abyste předešli nežádoucím škrábancům na povrchu vaší skleněné varné desky. Mnoho faktorů, které přispívají, může způsobit poškrábání skla, proto sledujte správné provedení tohoto kroku. Může být také užitečné vědět, jak čistit sklokeramickou desku.

Závěr

Tímto pětikrokovým hackem na celý život můžete zakrýt nebo odstranit stopy škrábanců na horní části skleněných varných desek. Kroky, jak odstranit škrábance ze skleněných desek, jsou důkazem toho, že vše má nápravu s použitím správných nástrojů a metod.

Hlavní věcí, která může důkladně odstranit škrábance ze skleněných varných desek, je prevence. Je to levnější, když si člověk začne uvědomovat, co je může způsobit, protože je to vůbec nebude obtěžovat, protože něčemu brání, než se to může stát.

„Prevence je lepší než léčba,“ říkají; toto rčení mluví o skutečnosti a má spoustu svazků. Je vhodnější přijmout opatření k zamezení problému, než se s ním muset vypořádat později. Je ideální k tomu, aby se předešlo tomu, že se stane něco hrozného, ​​než je oprava škody, jakmile k ní již došlo nebo již bylo provedeno. Dále si můžete přečíst způsoby, jak chránit sklokeramickou desku před poškrábáním.