Jak vytáhnout promáčknutí z dveří chladničky? 4 úžasné triky!

Opravujete promáčkliny na chladničce a chtěli jste vědět, jak dostat promáčkliny ze dveří lednice? Chcete -li dostat promáčknutí ze dveří chladničky, vše, co musíte udělat, je provést metodu pístu, metodu vzduchové prachovky v plechovce, metodu sady dentálních nástrojů nebo metodu suchého ledu. Samozřejmě, když vyzkoušíte něco, co nefunguje, můžete se vždy rozhodnout pro jiný. Pokud však žádný z nich nedokáže opravit promáčknutí dvířek vaší chladničky, zvažte jejich výměnu za nové.

Lednice se obvykle vyrábějí s plechem pro vnější část a polystyrenem pro vnitřní detaily.

Důvodem, proč se vám na dveřích lednice objevují promáčkliny, je to, že jste na ně pravděpodobně velkou silou narazili, což způsobilo jejich deformaci. Kromě toho jsou kovy náchylné k promáčknutí, kdy je zasáhne maličkost. Okamžitě se promáčkne.

Vzhledem k tomu, že obvykle nosíme věci, které umístíte do lednice, nemohli jsme se vyhnout otřesům při otevírání dveří. Pokud se vám tedy na dveřích lednice objevily promáčkliny, čtěte dále, protože vás naučíme pár šikovných triků, jak je odstranit. Tyto triky se dají snadno sledovat a jsou pohodlné, zvláště pokud nechcete vyhazovat peníze.

Triky, jak vytáhnout promáčknutí z dveří chladničky

Promáčknutí na dveřích vaší chladničky může způsobit, že celá lednice bude vypadat neuspořádaně. Kromě toho ovlivňují svěží a úhledný vzhled vaší chladničky, což vás nutí okamžitě ji opravit. Kromě toho jsou zde čtyři úžasné triky, jak dostat promáčknutí ze dveří lednice.

Trik č. 1. Metoda fénování

Fén může být velkou pomocí, protože teplo může vrátit promáčknutý kov do původního stavu. Než začnete opravovat promáčknutí dvířek chladničky, nejprve očistěte promáčknutou oblast, abyste odstranili prach pomocí čistého vlhkého hadříku, který může zpomalit proces opravy promáčknutí.

Dále vyfoukejte fén na promáčknutí, aby se zahřál. Můžete počkat několik minut, než se zub prohne zpět do normální polohy. Pokud se promáčknutí nevrátí do normálního stavu, opakujte to ještě jednou.

Při používání fénu jej prosím nepřehřívejte; jinak se barva na dveřích vaší chladničky rozpustí.

Trik č. 2. Metoda plunžru

Nejprve si dejte čistý a dezinfikovaný píst s plochými hranami, který bude použit k opravě promáčknutí na dveřích vaší chladničky. Dále nastříkejte na zub, který opravíte, trochu čisticího roztoku, jako je isopropylalkohol. To zajistí, že promáčklina bude mít těsné těsnění a při nastavování se nezlomí. Poté připojte gumový okraj pístu k prohlubni dveří chladničky.

Jakmile jej připojíte, pevně jej zatlačte a vytvořte těsnění. Po zasunutí bezpečně zatáhněte za rukojeť pístu směrem k sobě, abyste neporušili vytvořené těsnění. Tento postup opakujte, dokud se nevytvoří promáčklina, která určí, že jste ji opravili, nebo se podíváte, jak opravit promáčknutá dvířka chladničky.

Trik č. 3. Metoda prachové konzervy

Tato metoda vyžaduje konzervovanou vzduchovou prachovku, která se obvykle používá k čištění prachu z některých malých částí součásti, takže si ji můžete pořídit, pokud ji nemáte. Nejprve očistěte promáčknu navlhčenou utěrkou v teplé vodě a poté ji důkladně osušte. Poté protřepejte nádobu na prach z plechovky a nastříkejte ji na promáčknutí dvířek chladničky a držte ji dnem vzhůru.

Poté, co jej nastříkáte, chvíli počkejte, až promáčklina vyskočí. Látka uvnitř nádoby na prach z plechovky zahřívá promáčknutí, což způsobí, že se uvolní a zafixuje, a díky tomu ho rychleji a snáze dostanete zpět, protože jste jej zahřáli dříve. Pokud zub nevyklouzne, opakujte tuto metodu asi dvakrát až třikrát.

Trik č. 4. Metoda suchého ledu

Jako obvykle nejprve vyčistěte promáčknutí dvířek chladničky, abyste odstranili nečistoty, abyste důlek mohli rychle opravit. Poté noste rukavice, které chrání vaše ruce před mrazivým chladem suchého ledu. Nakonec zabalte suchý led měkkým hadříkem, abyste ochránili povrch dveří vaší chladničky před poškrábáním, které může způsobit mráz.

V rukavicích naneste led na promáčknutí na několik minut a poté na několik minut na oblast kolem něj. Poté suchý led odložte a nechte chvíli vychladnout. Dent se sám vrátí zpět do svého nepoškozeného stavu kvůli kontrakci způsobené chladem ledu.

Závěr

A to jsou čtyři triky, jak dostat promáčknutí ze dveří lednice. Tyto triky vyžadují určitou trpělivost a opatrnost, protože jakmile to přehnáte, můžete poškodit dveře lednice. Postupujte tedy správně podle pokynů, abyste zajistili, že nebude poškozen celý povrch dveří vaší chladničky.

A konečně, pokud žádný z těchto triků nefunguje, je načase vyměnit dveře chladničky za nové. Chcete -li získat další články o chladničkách, možná se budete chtít zastavit a přečíst si o tom, jak lednice vydává hluk, když jsou dveře zavřené.