Jak vyrovnat podložku? 6 úžasnými způsoby!

Zajímá vás, jak vyrovnat pračku? Existují tři běžně používané metody při vyrovnávání podložky. Nejlepší by bylo, kdybyste našli lepší variantu pro kapacitu vaší pračky.

Pračky byly pohodlným strojem, který nám pomůže prát, aniž bychom byli příliš unavení. Někdy není počasí vhodné na praní prádla a samozřejmě pračka se sušičkou je bonus.

Na trhu jsou různé značky podložek, ale ve vyrovnávání těchto strojů není velký rozdíl. Mezi kovovými a plastovými nohami lze plastové nohy vyrovnat rychleji, ale musíte s nimi dobře zacházet. Pokračujte ve čtení všech těchto kroků v tomto článku a pomůže vám získat bezstarostnou podložku a roztočit ji jako předtím. Vyrovnáním pračky také určitě zabráníte jejímu dalšímu poškození. Takže bez dalších řečí začneme!

Způsoby, jak vyrovnat podložku

Trápí vás vaše pračka, která není vodorovná? Ovlivňuje to způsob odstřeďování vaší pračky a hledáte alternativy, které vám pomohou? Naučte se tyto metody opatrně. Každá pračka má nastavitelné nohy, ale obvykle to bude záviset na tom, jak moderní nebo starý model je. Některé podložky mají kovové, samonivelační a ruční nohy. Identifikace části nohy pračky napoví, jakou metodu použít při vyrovnání. Pro kontrolu hladiny můžete použít vodováhu. Zde jsou způsoby, jak vyrovnat pračku:

#1. Upravte podložku do kratší nožičky

Nastavení nožiček po kousku je jednoduché než stahování vyšší části. Tímto způsobem jej budete muset změnit tak, že se budete pohybovat nahoru nebo mírně dolů. Také vám zabrání v opakování. Podložky používané po dlouhou dobu mohou být nestabilní a mohou být náchylné ke zlomení nohou.

#2. Umístěte vodováhu na rovný povrch

Vodováha je nástroj používaný k vyrovnání povrchu a zjištění, zda tomu tak není. Má tři trubky, které jsou vertikální, horizontální a diagonální. Umístěte vodováhu na rovnou plochu pračky. Pokud je povrch plochý, bublina ve vodorovné trubici se přesune do středu.

#3. Nastavujte z jedné nebo dvou nohou najednou

Vězte, že pokud nastavujete nohu podložky poprvé, může to pro vás být obtížné. Zkuste změnit nastavení pro každou nohu nebo obě nohy z obou stran. Při seřizování nevyvíjejte tolik tlaku, protože by se mohl ohnout nebo v nejhorším případě zlomit.

#4. Nastavení samonivelační zadní nohy

Vaše pračka pravděpodobně patří k moderním pračkám. Se samonivelační zadní nohou nebo automatickou zadní nohou se manipuluje mnohem snadněji než s manuální. Stačí zvednout zadní část pračky asi o 2,5 cm a pračka se automaticky přizpůsobí. Pokud jste si všimli, že se samonivelační stroj sám nevyrovnal, zkuste poklepat na zadní nohy klíčem nebo kleštěmi, jako je to kvůli případné rzi, a znovu jej zvedněte.

#4. Nastavení ruční podložky zadní nohy

Tato podložka je hlavně u staršího modelu a nohy si člověk musí nastavit ručně. Ruční podložku poznáte přímo, protože má pojistné matice nebo úchytné body. Vyrovnáním tohoto druhu podložek je nutné nastavit pojistné matice a úchytné body. Je lepší pro manuální nastavení zadní nohy zepředu dozadu. Připravte si klíč nebo kleště a zkontrolujte pojistné matice nebo úchytné body. Přímo po malých porcích ztrácejte ořechy a upravte je a opakujte podle potřeby. Dávejte pozor, abyste matice neutahovali silně, protože by bylo těžší je znovu ztratit nebo zlomit.

Pro snazší nastavení můžete použít dřevěný blok, abyste udrželi nastavenou úroveň. Poté použijte vodováhu a sledujte malou bublinu. Bublina určí, zda je vaše pračka dobře vyrovnána.

#6. Rozhoupejte nebo zatřeste pračkou

Stroj se točí dokola a nohy jsou základem rotace pračky. Aby byly nohy dostatečně silné a dobře vyvážené, musíte pračku kývat minimální silou. Nemáš ještě v plánu koupit si nový, co? Pokud byla vaše pračka s kovovými nohami, zkuste nejprve ztratit pojistnou matici pomocí klíče nebo kleští umístěných na základně. Nastavte pojistnou matici a otáčejte ji proti směru hodinových ručiček, dokud nedosáhne spodní části podložky. Pojistná matice bude sloužit jako zámek mezi nohou a podložkou.

U podložek, které mají plastové nohy, budete potřebovat kleště nebo klíč, abyste je uchopili. Pokud používáte kleště, vytáhněte rukojeti na širší velikost a poté je přidržte na noze pračky. Chcete-li ji prodloužit, otočte jím po směru hodinových ručiček a pro zkrácení proti směru hodinových ručiček. Pamatujte, že roztažení části podložky je delší, protože je náchylnější k ohnutí a zlomení než kovové nohy.

It’s A Wrap!

Nyní, to je způsob, jak vyrovnat pračku. Vyrovnání vašeho prádla vám zcela zabrání v nákupu nové nebo ve vytváření dalších poškození vašich zařízení. Výše uvedené kroky vám mohou pomoci vyvážit podložky. Noha myčky je stejně důležitá jako ostatní části stroje.

V obchodech se spotřebiči je několik značek podložek. A nezbytně nutné je koupit stroj, který bude vyhovovat vašim potřebám a vydrží déle. Kontrola spotřebičů před zaplacením je důležitou součástí zákazníků a je lepší, když doprovázíte osobu, která je schopna je zkontrolovat. Některé obchody však spotřebiče testují, aby se ujistily, že s nimi nejsou žádné problémy.

Předpokládejme, že se vám po mnoha pokusech nepodařilo vyvážit pračku a použili jste metody. Možná budete muset odstranit části nohy podložky a vyměnit je.

Na druhou stranu, pokud nemáte dostatečné znalosti a stále máte pochybnosti o dodržování podrobných postupů, můžete se obrátit na opravnu a požádat o pomoc nebo požádat o domácí službu. Přečtěte si související články; vědět, jaká je největší velikost pračky a kde si pračku a sušičku pronajmout. Až sem, přátelé!