Jak vyrobit zavinovací deku ve 2 rychlých krocích

Pro ty, kteří se chtějí naučit vyrábět zavinovačku, máme dva kroky, které vás to naučí! I když si můžete vždy koupit zavinovačku, je to relativně snadný a zábavný projekt pro kutily. Můžete jej dokonce více přizpůsobit pro vaše nejmenší.

Stejně jako ostatní dětské deky se ujistěte, že pro zavinovačku použijete ideální materiály. Někteří rodiče dokonce používají jednu přikrývku jako přijímací a zavinovací. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více a také o tom, jak bezpečně zavinout své dítě.

Jak si doma vyrobit zavinovačku

1. Ustřihněte si látku a připravte ji k šití

Prvním krokem k výrobě zavinovačky je příprava a řezání materiálu. O nejlepší látce a velikostech pro zavinovačky si povíme více později, ale snažte se použít něco měkkého a lehkého. Dva a půl yardu materiálu vám obvykle zajistí dvě přikrývky.

Pokud jste látku právě koupili, pomohlo by ji před řezáním vyprat a vysušit, protože některé materiály se srážejí. Tímto způsobem získáte skutečné rozměry. Poté, co si látku ustřihnete na požadovanou velikost, můžete před ušitím deky také zaoblit rohy.

2. Olemujeme a sešijeme okraje dek

Okraje kusu látky přehněte asi o půl palce a poté je přehněte znovu ve stejné velikosti, abyste vytvořili záhyb. Zažehlete je na místě, abyste olemovali deku a prošijte s půlcentimetrovou přídavkem na švy. Rovný steh můžete šít ručně nebo šicím strojem, podle toho, co je vám pohodlnější.

A to je vše! Právě jste rychle vyrobili zavinovačku pomocí základních šicích dovedností. Pokud nechcete okraje lemovat, můžete neopracované okraje zakončit také sešívacím nebo klikatým stehem. Při výrobě zavinovačky je hlavní myšlenkou ustřihnout kus látky a jednoduše zakončit okraje.

Kolik látky potřebuji na výrobu zavinovačky?

Na výrobu jedné zavinovačky o rozměrech 36 x 36 palců stačí metr látky. Můžete také získat další dvě nadměrné zavinovačky z materiálu o velikosti 2,5 čtverečních metrů. Za tuto částku můžete mít dvě zavinovačky o rozměrech 44 x 44 palců.

Protože existují různé velikosti zavinovaček, můžete si vždy dokoupit látku navíc. Pokud zjistíte, že máte až 3,5 čtverečních yardů látky, budete schopni vyrobit velmi velkou zavinovačku o rozměrech 60 x 60 palců.

Jaká je nejlepší látka na zavinovačku?

Nejideálnějším materiálem pro ty, kteří se chtějí naučit, jak vyrobit zavinovačku, je cokoliv lehkého, měkkého a trochu pružného. Hotová deka by se navíc měla rychle vyprat a uschnout, aniž by ztratila pocit. Některé nejlepší příklady jsou flanel nebo dvojitá gáza, bavlna, mušelín a pletený úplet.

Měli byste snadno najít různé barvy a přidat svůj osobní nádech do zavinovačky vašeho dítěte. Před řezáním látky si však vzpomeňte na náš tip dříve. Nejprve ji vyperte a osušte, abyste neskončili s menší hotovou dekou.

Jaká je nejlepší velikost zavinovačky?

Nejběžnější rozměry zavinovačky jsou 36 x 36 palců. Vždy však můžete mít něco většího, abyste své miminko zavinuli mnohem snáze. S dalšími materiály, proč nezkusit vyrobit přikrývku o rozměrech 44 x 44 palců nebo dokonce 60 x 60 palců?

Postupem času mohou mít tyto nadměrné přikrývky další využití, jak vaše miminko poroste. Může se stát praktickým povrchem pro hraní, přebalování nebo dokonce jako přikrývka pro vás a vaše nejmenší. Některé děti si svou přikrývku také oblíbí a pohlížejí na ni jako na pocit bezpečí.

Jak správně používat zavinovačku

Zavinování je skvělý způsob, jak pomoci vašemu dítěti spát. Stále však má určitá rizika, která musíte mít na paměti. Zde je nejbezpečnější způsob, jak zavinout dítě, podle Americké akademie pediatrie.

 • Začněte s přikrývkou naplocho s jedním rohem složeným a potom na ni položte své dítě obličejem nahoru.
 • Hlava dítěte by měla být nad ohnutým rohem, než mu narovnáte levou paži a zabalíte stejný roh přikrývky přes jeho tělo
 • Zastrčte přikrývku mezi pravou paži a bok vašeho dítěte
 • Stáhněte pravou paži dítěte dolů a přehněte stejný roh přikrývky přes jeho tělo a pod jeho levou stranu
 • Spodní část přikrývky volně složte a zasuňte pod jednu stranu dítěte
 • Zkontrolujte, zda není přikrývka příliš těsná, protože se snažíte vměstnat asi dva prsty mezi hrudník dítěte a přikrývku
 • Kdy přestat zavinovat

  Měli byste přestat zavinovat, jakmile se vaše dítě může převrátit, což se obvykle stává kolem dvou měsíců věku. Kromě toho vždy konzultujte s vaším pediatrem další obavy týkající se zavinování.

  Závěr

  Novorozenci se mohou cítit zavaleni novým prostředím a zavinování je může pomoci uklidnit. Můžete se naučit, jak vyrobit zavinovačku ve dvou krocích, aniž byste potřebovali mnoho technik. Stříháte pouze jakoukoli lehkou a měkkou látku podle požadované velikosti přikrývky a poté dokončíte okraje.

  Doufejme, že vám tento dvoukrokový průvodce pomohl naučit se vyrobit zavinovačku za méně než hodinu. Zkusili jste si dnes jeden vyrobit? Dejte nám vědět níže!