Jak vyrobit vonné svíčky

Vonné svíčky jsou skvělým doplňkem každé domácnosti, vydávají příjemnou vůni, která rozzáří každou místnost. I když je na trhu spousta vonných svíček, vyrobit si vlastní vonné svíčky je opravdu snadné a lze to udělat doma pomocí věcí, které pravděpodobně již máte doma.

Přečtěte si níže a zjistěte, jak vyrobit vonné svíčky!

Co jsou vonné svíčky?

Vonné svíčky jsou jednoduše svíčky, které byly napuštěny vůní a vytvářejí příjemné aroma. Proces nasycení svíčky touto vůní se nazývá „vonění“. Existuje mnoho různých druhů receptů na vonné svíčky, které si můžete vyrobit doma, abyste svému domovu dodali svěží vůni, od jednoduchých osvěžovačů až po domácí svíčky s vůní vanilky.

Jak si vyrobím vlastní vonné svíčky?

Existuje několik způsobů, jak navonět své vlastní domácí svíčky, včetně voskových dortů, tavenin sojového vosku a vonných svíček na sloup/nádobu/votivní/čajové svíčky. Pokud jde o to, jak vyrobit vonné svíčky doma, existují 2 hlavní metody: horká metoda a studená metoda. U obou metod si budete muset připravit recept na vonnou svíčku tak, že se ujistíte, že máte vše, co potřebujete, než začnete vosk rozpouštět.

Chladná metoda

Tato metoda zahrnuje použití voskových koláčů nebo tavenin sojového vosku, které jsou již předem navoněné. Jednoduše vložte dortík s voskem do nádoby na vonnou svíčku a jděte! Taveniny sójového vosku lze umístit přímo do většiny skleněných nádob, ale pokud jsou příliš velké, budete je chtít rozdělit na malé kousky.

Horká metoda

Při této metodě si budete muset vytvořit své vlastní vonné svíčky přidáním esenciálního oleje buď do parafínu nebo včelího vosku. Parafínový vosk je dodáván předem navoněný, takže se nemusíte starat o jeho navonění, ale je také dražší než obyčejný včelí vosk. Svíčky z včelího vosku se nedodávají předem vonící, protože většina lidí dává přednost svíčkám bez vůně, ale jsou mnohem levnější než svíčky z parafínu/sójového vosku.

Chcete-li vosk navonět, budete muset rozpustit vybraný vosk spolu s esenciálním olejem. Použijte kdekoli od 15 do 50 kapek esenciálních olejů na 1 libru (16 uncí) roztaveného včelího vosku nebo sójového vosku, abyste vytvořili silnou vůni, která nezmizí. Jiné typy vonných svíček, jako jsou sloupové svíčky a votivní svíčky, lze vyrobit jednoduše přidáním 5 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje do vosku, než jej nalijete do forem na svíčky.

Kroky při výrobě vonných svíček

1) Sbírejte zásoby. K výrobě vonné svíčky budete potřebovat: -Dvojitý kotel nebo dva hrnce (jeden, který se těsně vejde do druhého, ve kterém je vroucí voda), vosk (nebo staré pastelky), knoty (můžete použít i provázek nebo přízi, pokud chcete), a nůžky (na stříhání knotů).

2) Uřízněte knot o jeden palec delší, než je požadovaná délka svíčky.

3) Připravte spodní část vašeho dvojitého bojleru a přidejte vodu (ujistěte se, že se nedotýká horního hrnce). Zapněte sporák a zvyšte teplotu na vysokou. Když se voda vaří, snižte teplotu na minimum. Umístěte libru vosku do horní nádoby (za předpokladu, že používáte parafínový vosk; pokud ne, postupujte podle pokynů na obalu, protože se mohou lišit).

4) Jemně promíchejte vosk, jak se rozpouští. Jakmile se vosk úplně rozpustí, stáhněte jej z ohně a nalijte trochu do formy na svíčku (méně než z poloviny plné). Pokud chcete, přidejte 10-15 kapek esenciálního oleje a jemně ručně promíchejte, aby se vůně rozptýlila po svíčce. Nechte minutu vychladnout.

5) Vložte knot do svíčky a ujistěte se, že je vycentrován. Chcete-li to provést, jednoduše položte knot na kapalinu svíčky a počkejte, dokud neklesne na dno. Jakmile uvidíte, že se knot zcela ponořil do tekutého vosku, opatrně jej vytáhněte zpět, dokud nebudou na každé straně stejné délky. Nyní odstřihněte všechny přebytečné kousky knotu pomocí nůžek.

6) Naplňte formu nebo nádobu na vonné svíčky roztaveným voskem do 1/2-3/4 (opět, pokud vyrábíte sloupové svíčky, naplňte je podle pokynů na obalu). Pokud chcete, přidejte 10-15 kapek esenciálního oleje a znovu jemně promíchejte rukou.

7) Nechte několik minut vychladnout a poté položte knot do středu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když na povrch položíte něco těžkého, abyste to na několik hodin zatížili, než odstraňte přebytečný vosk papírovou utěrkou nebo hadříkem.

8) Užijte si to! Vyrobili jste si své vlastní vonné svíčky, které jsou ideální pro zdobení vašeho domova nebo jako dárky! Tyto svíčky by měly prohořet čistě, protože neobsahují žádné barvivo a minimum přísad.

Co potřebuji k výrobě vlastních vonných svíček?

Chcete-li si vyrobit vlastní domácí vonné svíčky, nejjednodušší způsob je pravděpodobně proces výroby svíček roztavit a nalít pomocí předem vyrobené neparfémované svíčky. Budete si chtít vybrat velikost, která nejlépe odpovídá tomu, co chcete vytvořit.

Chcete-li si tento typ svíček navonět doma, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Kontejnerový sójový vosk – 4 oz horký hrnec nebo elektrická fontána na fondue také fungují skvěle!
  • Esenciální oleje – levandule, vanilka, pomeranč a máta peprná, to vše jsou skvělé možnosti pro rychle uvadající vůni.
  • Candle Dye – volitelné – vyberte si ze široké škály barev pro svíčky
  • Wax Tart Melts – lze je nalézt ve většině řemeslných obchodů nebo online
  • Svíčkové knoty – nejlépe fungují 1/2palcové knoty, které lze nalézt v místním železářství

Jakým esenciálním olejům bych se měl vyhnout?

Není nic horšího, než když začnete pálit vonnou svíčku a zjistíte, že ten zápach je hrozný! Aby vám nezůstala nepříjemně páchnoucí svíčka, je důležité vědět, jaké esenciální oleje při výrobě vlastních domácích vonných svíček nepoužívat. Některé vůně esenciálních olejů, kterým se při výrobě vonných svíček vyhnout, zahrnují:

  • Bazalka
  • Lavender, Spike Lavender a Sweet English Lavender
  • Hřebíček
  • Heřmánek pravý a heřmánek římský

Pokud plánujete vytvořit silnější vůni pro své domácí vonné svíčky, omezte se na 20 kapek esenciálních olejů na 16 uncí vosku. Skvělý způsob, jak otestovat vůni vaší vonné svíčky, je umístit ji tam, kde byste svíčku normálně zapálili, a nechat vosk působit asi hodinu. To vám umožní zachytit všechny poznámky vašich esenciálních olejů, než je spálíte dohromady.

Máte ještě něco, co bych měl vědět?

Při výrobě vlastních domácích vonných svíček je důležité mít na paměti, jak dlouho necháte knot při hoření a kolikrát ho denně zapálíte. Delší knoty mohou produkovat větší plamen, který spotřebuje více vosku než kratší knoty.

Pokud se chcete o svíčkách dozvědět více, podívejte se ještě dnes na naše stránky, kde najdete další články.