Jak vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími

Můžete se naučit, jak vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími ve dvou snadných krocích. Vždy je užitečné vyrobit deku s odnímatelnými závažími, abyste si ji mohli upravit podle svých preferencí. Můžete dokonce postupovat podle tohoto průvodce a přeskočit tlačítka, pokud chcete, aby byly váhy trvalé.

Již dříve jsme vás naučili, jak vyrobit váženou deku se skleněnými korálky. Ale pro tento tutoriál použijeme plastové korálky. Bez dalších okolků můžeme začít!

Jak snadno vyrobit váženou deku s odnímatelnými závažími

1. Naplánujte si deku a připravte si materiály

Stejně jako při výrobě jiných přikrývek musíte ustřihnout dva kusy látky podle velikosti hotové přikrývky, kterou chcete. Ideální velikost přikrývky by měla mít dostatečnou šířku a výšku, aby zakryla osobu, která ji bude používat. Poté, co budete mít přední a zadní díl, budete muset udělat kapsy na zátěž.

Mohou se pohybovat od tří do pěti palců s přídavkem čtyř palců na dokončený okraj přikrývky. Poté si připravte dostatek plastových korálků pro pozdější vyplnění deky. Jak těžká by měla být vaše vážená přikrývka?

Je důležité si pamatovat, že přikrývka by měla být těžká jako 10 % hmotnosti osoby, která ji používá. Nezapomeňte číslo rozdělit, abyste věděli, jak rozmístit korálky pro každou výplňovou kapsu.

2. Sešijte kusy látky

Sešijte přední a zadní díl přikrývky, ale nezapomeňte nechat horní díl otevřený pro pozdější otočení. Měla by stačit ⅜ přídavek na švy, poté můžete přikrývku otočit pravou stranou ven a švy otevřít. Prošívejte ¼ palce od okraje, abyste také končili tam, kde začínáte od mezery.

Sešijte dva palce od okraje látky nebo dva palce od mezery, abyste dokončili šití dvou dlouhých stran a dna. Chcete-li posílit odolnost vaší vážené přikrývky, chcete na začátku a na konci prošít zadní steh. Poté sešijte dva palce od vnitřního prošívání, abyste spojili svislé kanály vaší deky.

Umístěte do kanálků dostatek plastových pelet, abyste dosáhli požadované hmotnosti přikrývky. Sešijte všechny svislé kanály a pokračujte v uzavření otevřeného konce, který jste předtím nechali. Při šití kanálků prošijte poslední řadu čtverců a začněte a dokončete šití tam, kde horní šití končí na stranách po přehnutí okrajů otevřené strany na půl palce.

Jak provést odnímatelné závaží?

Vzhledem k tomu, že chcete nastavit váhu tím, že budete mít možnost zmenšit pelety, budete muset přidat knoflíkové dírky. Tímto způsobem můžete přikrývku umístit do přikrývky, aby vše drželo na svém místě.

Jak si vyrobím pratelnou zátěžovou deku?

Výroba omyvatelné zátěžové přikrývky je stejně snadná jako použití pratelných výplní. Použijte plastové výplňové kuličky místo organických výplní, jako je rýže, fazole nebo dokonce písek. Postupujte podle našeho výše uvedeného dvoukrokového průvodce a můžete si zajistit, že výsledná zatížená deka bude bezpečně omyvatelná.

Pokud použijete plniva, jako je písek nebo rýže, riskujete poškození přikrývky a její hrudkování. Deka už nebude pohodlná, protože váha, kterou poskytuje, je špatně rozložena. Může se také stát, že se nepodaří důkladně zaschnout a riskujete vznik plísní.

Jak prát váženou deku

Správná péče o zátěžové přikrývky zajistí, že budou pohodlné po mnoho let. Nezapomeňte však deku prát podle toho, co je vhodné pro její látku a typ výplně. Zatímco plastové pelety jsou omyvatelné, vyhněte se použití vysokých teplot, protože by se mohly roztavit, na rozdíl od skleněných kuliček.

Tkaniny přikrývek mohou být také bezpečnější pověsit, než je házet do sušičky v bubnu. Nejlepší způsob, jak prodloužit životnost vaší vážené přikrývky, je pamatovat si tato pravidla praní a také se ze všech sil snažit ji udržovat čistou. K tomu použijte snímatelný potah, který můžete prát častěji.

Snímatelnou přikrývku, kterou jsme vás naučili, můžete použít jako povlak na přikrývku. A nakonec deku pravidelně větrejte, abyste ji bezpečně deodorizovali, osvěžili a dezinfikovali.

Co mohu použít k naplnění vážené přikrývky?

Nejběžnějšími plnidly pro vážené přikrývky jsou skleněné kuličky a plastové pelety. První z nich je milován kvůli jejich odolnosti, ale plastové pelety jsou méně náročné na údržbu. Některé přikrývky mohou také ztěžknout pískem, rýží, fazolemi nebo dokonce ocelovými kuličkami.

Pokud vyrábíte zátěžovou deku sami, nezapomeňte zvážit výhody a nevýhody materiálu, který chcete použít. Pamatujte, že některé z nich se nemohou namočit, protože by se mohly shlukovat. Výsledný hluboký dotykový tlak způsobený hmotností přikrývky by navíc měl poskytovat úlevu a ne nepohodlí.

Je špatné používat příliš těžkou přikrývku?

Použití vážené přikrývky, která je příliš těžká, bude nepříjemné. Proto musíte vyrobit pouze něco těžkého, než je 10 % hmotnosti osoby, která to použije. Také byste se měli odpovídajícím způsobem přizpůsobit, pokud bude váženou přikrývku používat dítě nebo starší lidé.

Závěr

Hluboký dotykový tlak můžete využít pomocí zátěžových přikrývek. Ale pokud chcete vědět, jak vyrobit váženou přikrývku s odnímatelnými závažími pro větší kontrolu, zjednodušili jsme proces do dvou kroků. Stačí vyrobit přikrývku ze dvou kusů látky a vyplnit vertikální kanály plastovými kuličkami.

Nezapomeňte dokončit tento projekt pomocí tlačítek, abyste mohli odstraňovat závaží, jak chcete.