Jak vyrobit Tilex odstraňovač plísní a plísní: 2 nejlepší způsoby

Existuje několik receptů, jak vyrobit Tilex odstraňovač plísní a plísní, a my se v tomto článku zabýváme dvěma z nich.

Je nebezpečné udržovat plíseň neléčenou?

Pokud jste obeznámeni s tím, jak fungují houby v domácnosti, věděli byste, že ponechání plísní bez ošetření by mělo za následek plísně. Dlouhotrvající růst plísní činí prostředí bohatším na vlhkost, a proto přitahuje plísně.

Z tohoto důvodu by plíseň neměla zůstat neošetřená, i když je mírnější než plíseň. Neriskujete, že se předměty, které vlastníte, porouchají kvůli plísni, ale s plísní je to jiný příběh.

Kromě toho, s plísní a plísní ve vaší domácnosti, budete muset přidělit více nákladů na opravy. Také se může zvýšit riziko vzniku respiračních problémů a kožních alergií.

A konečně, pokud plísně a plísně zůstanou neošetřené, je vysoce pravděpodobné, že poškození vodou, které je způsobilo, zůstanou neopravené.

Jak mohu zjistit plísně v domácnosti?

Pokud si myslíte, že se ve vaší domácnosti vyskytují plísně, ale nevíte, kde je hledat, zkontrolujte tmavá místa a zajistěte menší proudění vzduchu. Plíseň je ve svých obětech nevybíravá, ale plíseň roste pouze na organických površích, jako jsou rostliny.

Posledně jmenované lze stále nalézt na anorganických površích, ale pouze v případě, že existuje zdroj potravy nebo organický materiál, může na nich zůstat.

Dalším způsobem, jak odhalit houby v domácnosti, je zkontrolovat zatuchlý zápach. To neznamená, že byste měli čichat po domě kvůli tomuto konkrétnímu zápachu.

To také nedoporučujeme, protože můžete vdechnout spóry plísní nebo plísní. Můžete pozorovat určitou část vaší domácnosti (např. sklep) a cítit její vzduch.

Pokud potřebujete odkaz na zápach a jak jej odstranit, zde je článek popisující snadné způsoby, jak dostat zápach plísní ze suterénu.

Pokud je dusno, přichází spolu s vůní; s největší pravděpodobností by to mohlo znamenat růst plísní ve vaší domácnosti. Pokud je to však příliš vágní a nepřesné, můžete vždy otestovat úroveň vlhkosti vašeho domova pomocí vlhkoměru.

Také, pokud vás trápí spóry plísní a plísní, zde je článek o způsobech, jak se zbavit spor plísní ve vzduchu, který vám může pomoci.

Co je Tilex odstraňovač plísní a plísní?

Tilex Odstraňovač plísní a plísní je dobře známé řešení domácích hub. Je to oblíbené řešení majitelů domů po generace.

Je určen k hubení plísní a plísní bez nutnosti drhnutí. Je také velmi levný, a proto je oblíbený v rodině.

Jednou z hlavních složek přípravku Tilex odstraňovač plísní a plísní je Clorox. Clorox je známá značka bělidla a každé bělidlo, které není touto značkou, se stále nazývá Clorox.

Existence bělidla v produktu z něj činí účinný prostředek na hubení plísní. Nejen, že bělidlo může zabíjet plísně a plísně, ale také bakterie, které žijí ve vaší domácnosti.

Může být použit na různé povrchy, jako je dřevo, cihla, obklad, beton, plast, vinyl, terasový nábytek, venkovní sklo a lakované dřevo. Navzdory široké škále povrchů jej lze použít a nedoporučujeme jej používat na mramorové povrchy.

Kromě toho, že Tilex odstraňovač plísní a plísní bez drhnutí, je jeho další výhodou to, že čím více jej používáte na povrch, tím menší je možnost budoucího růstu plísní.

Jak si vyrobit odstraňovač plísní a plísní Tilex?

Odstraňovač plísní a plísní Tilex je dostupný majitelům domů a je dokonce považován za cenově dostupný. Je k dispozici na Target, Walmart a dokonce i na Amazonu.

Někteří majitelé domů však říkají, že láhev vydrží pouze dva týdny, což je nepraktické. Pokud si ho tedy chcete vytvořit z existujících surovin doma, můžete tak učinit.

Zde je několik domácích receptů na plísně a plísně Tilex, které vám mohou pomoci.

Recept #1. Čistič skla

První recept zahrnuje použití čpavku, lihu, prostředku na mytí nádobí a vody.

Vezměte galonovou nádobu a nalijte do ní půl šálku čpavku a dva šálky lihu. Poté nalijte vodu na nádobu, dokud nebude plná.

Poté naneste část směsi do čističe ve spreji a nastříkejte na skleněné povrchy kontaminované houbami.

Recept č. 2. Obklady a spáry

Pro tento recept budete potřebovat ⅓ šálku domácího čpavku, půl šálku jedlé sody, čtvrt šálku bílého octa a sedm šálků teplé vody. Nalijte všechny ingredience do galonové nádoby, zakryjte ji a promíchejte šviháním.

Pokud řešíte menší problém s plísní, můžete naplnit láhev s pumpičkou výše uvedeným roztokem. Poté směs nastříkejte na povrch.

Poté dlaždici nebo spárovací hmotu otřete vlhkou houbou. Pozor, nemíchejte tento roztok s bělidlem, protože obsahuje amoniak.

Závěr

Sdíleli jsme, jak mnoho domácností milovalo Tilex odstraňovač plísní a plísní po mnoho generací, ale pro některé to není vždy praktické. Proto jsme se uchýlili k tomu, že vám poskytneme recepty, jak vyrobit Tilex odstraňovač plísní a plísní.

Vytvoření vlastního řešení vám také dává svobodu, kolik toho můžete vytvořit a jak dlouho je můžete používat. Doufáme, že tento článek o odstraňovačích plísní a plísní vám byl užitečný!