Jak vyrobit svíčky v mikrovlnné troubě

Svíčky lze snadno vyrobit i doma. Věděli jste ale, že svíčky můžete vyrábět v mikrovlnné troubě? Pokud jste o tom ještě neslyšeli, pak máte štěstí. V tomto článku vám ukážeme, jak vyrobit svíčky v mikrovlnné troubě.

Je možné vyrobit svíčky v mikrovlnné troubě?

Odpověď na tuto otázku je ano. Svíčky můžete vyrábět v mikrovlnné troubě. Lidé dnes používají mikrovlnky, ale jediné, k čemu je používají, je ohřívání jídla nebo vaření kávy. Věděli jste ale, že svou mikrovlnnou troubu můžete skutečně proměnit v nízkoteplotní tavič vosku?

Jak vyrobím svíčky v mikrovlnné troubě?

Výroba svíček v mikrovlnné troubě není vůbec složitá. Existuje několik kroků, které byste však měli udělat opatrně, abyste vosk nezničili a neskončili jen s kousky vosku na vaší pracovní desce nebo podlaze. Podívejme se na jednotlivé kroky níže:

 • a) Zapněte troubu na nejnižší nastavení (obvykle někde 200F a 300F). Nepoužívejte tlačítka předvoleb.
 • b) Vložte vosk do žáruvzdorné misky a vložte ji do mikrovlnné trouby. Nedávejte vosk na rošt trouby.
 • c) Nastavte časovač na přibližně deset minut v závislosti na tom, jak velký nebo malý je váš kontejner.
 • d) Zhruba každou minutu nádobu vyndejte, krouživými pohyby s ní zakružte, otestujte její teplotu ponořením prstů do ní (pouze na několik sekund) a pokračujte v mikrovlnné troubě, dokud se vosk úplně nerozpustí.
 • e) Po rozpuštění do něj přidejte svůj oblíbený esenciální olej nebo vonné oleje. To mu dodá sladkou vůni, kterou si užijete, když budete doma pracovat se svíčkami, které jste právě tímto procesem vyrobili.
 • f) Nalijte vosk do forem na svíčky a nechte je přes noc vychladnout.
 • g) Po ztuhnutí nyní můžete svíčky vyjmout z forem a vychutnat si je!
 • Vyrobit svíčky v mikrovlnné troubě opravdu není tak těžké. Postupujte podle výše uvedených kroků a získáte své vlastní voskové svíčky. A jakmile budou pryč, jednoduše proces opakujte znovu, dokud se nebudete nudit nebo vám nedojdou materiály.

  Jak uklidím po výrobě svíček v mikrovlnné troubě?

  Jakmile dokončíte výrobu svíček, nezapomeňte mít poblíž odpadkový koš, protože všude bude spousta vosku! A když říkáme „všechno“, myslíme to vážně. Mohlo by se vám trochu rozlít na pracovní desku nebo stůl, takže buďte připraveni použít mokrý hadr, ručník nebo papírové ručníky, abyste to otírali. Pokud byste nebyli dostatečně opatrní, na vaší podlaze mohou být stále kusy vosku, takže se jich okamžitě zbavte, abyste neuklouzli a nespadli.

  BUĎTE VELMI OPATRNÍ! Výroba svíček může být velmi nebezpečná. Vždy si uvědomte, co děláte, než budete postupovat podle výše uvedených pokynů.

  Další tipy pro výrobu svíček v mikrovlnné troubě

  • Při tavení vosku nenechávejte mikrovlnnou troubu bez dozoru
  • Nepřehřívejte vosk
  • Nikdy nezahřívejte nádoby vyrobené z plastu nebo hliníku.
  • Vždy začněte nejprve s malými množstvími, abyste zjistili, zda se úplně rozpustí a nezanechávají za sebou kousky
  • Nikdy nedávejte do mikrovlnky žádnou vodu, protože by to způsobilo požár (toto už byste měli vědět, protože to bylo zmíněno dříve)
  • Esenciální oleje používejte pouze v případě, že vyrábíte vonné svíčky. Nikdy nepoužívejte oleje na vaření, protože zničí vosk
  • Vždy proveďte vodní test, abyste zjistili, jak rychle váš vosk taje
  • Buďte velmi opatrní při úklidu po výrobě svíček!

  Druhy vosků, které můžete použít na svíčky v mikrovlnné troubě

  Vosk je vosk. Nezáleží na tom, jaký typ vosku pro tento proces použijete. Před použitím k výrobě svíček v mikrovlnné troubě se ujistěte, že vosk má preferovanou konzistenci a barvu. Můžeš použít:

  Včelí vosk: Tento druh vosku je trvanlivý a snadno se s ním pracuje při výrobě svíček v mikrovlnné troubě. Ale protože je vyroben z včelích částí, má velmi výraznou vůni, takže pokud se vám to nelíbí, zkuste místo toho jiný druh vosku (tj. parafínový nebo sójový).

  Parafín: Stejně jako včelí vosk, parafín také funguje opravdu dobře v mikrovlnné troubě, ale jediný rozdíl je v tom, že ho nemůžeme extrahovat ze včel, takže se musí kupovat v obchodech. Ale kromě toho můžete parafín použít i při výrobě svíček v mikrovlnné troubě.

  Sojový vosk: Toto je nejnovější typ vosku. Je bez zápachu, a proto je velmi oblíbený při výrobě vonných svíček v mikrovlnné troubě. A protože to není vyrobeno ze zvířecích částí, můžete sóju používat v mikrovlnné troubě, aniž byste se museli obávat, že se s vašimi esenciálními oleji nebo vůněmi smísí nějaké pachy, pokud nejste alergičtí na sóju!

  Závěr

  Při výrobě svíček v mikrovlnné troubě byste měli vědět, že množství času a vosku potřebného k roztavení bude záviset na tom, jak velká je vaše mikrovlnná trouba. A při mikrovlnce mějte na paměti, že knot svíčky by měl směřovat nahoru! Pokud ne, může se vznítit, takže před provedením výše uvedených pokynů nezapomeňte provést vodní test.

  V neposlední řadě: Při provádění tohoto procesu nikdy nenechávejte mikrovlnnou troubu bez dozoru a vždy po sobě ukliďte, protože by se tam mohly stále povalovat kousky vosku! Psaní tohoto článku bylo zábavné a doufáme, že jste se z něj také mohli dozvědět něco nového. Hezký den!