Jak vyrobit svíčku ze starých svíček

Světlo svíček okamžitě dodá krásný a osobitý nádech každé příležitosti, od večírků po romantické večeře. Ale jakmile svíčky zhasnou a kouř se uvolní, co uděláte s kalužemi roztaveného vosku? Mohli byste zvážit vyřazení těchto bezcenných hrudek do odpadkového koše nebo se naučit, jak vyrobit svíčku ze starých svíček.

Věděli jste, že můžete vyrobit čerstvé svíčky ze starých v několika jednoduchých krocích? Vzhledem k tomu, že technika je přímočará, nejsou potřeba sady nebo komplikované instruktážní brožury standardní v jiných metodách výroby svíček. Místo toho vás tento příspěvek naučí jednoduchý, levný a ekologicky šetrný postup.

Výroba čerstvých svíček ze starých je vynikající způsob, jak ušetřit peníze. Namísto nákupu všech nových komponentů můžete použít věci, které již máte v domě, jako jsou staré svíčky. Můžete také pomoci životnímu prostředí tím, že místo vyhazování vosku znovu použijete.

Jakmile začnete své staré svíčky recyklovat, ujistěte se, že máte po ruce dostatečné zásoby starého vosku nebo částí svíček. K roztavení vosku budete také potřebovat kus tavícího zařízení. Mnoho výrobců svíček volí jako tavicí zařízení dvojitý kotel nebo dva staré hrnce, které mohou být přeměněny na dvojitý kotel.

Budete také potřebovat předem navoskované knoty, které najdete ve většině řemeslných a hobby obchodech. Čtěte dále a zjistěte, jak využít tyto jednoduché ingredience k podnícení vaší kreativity a přeměně starého vosku ze svíčky na zbrusu novou svíčku! Jak tedy vyrobit svíčku ze starých svíček?

Jak vyrobit svíčku ze starých svíček

Chcete-li postavit novou svíčku, budete muset roztavit staré kousky vosku. Sbírejte staré svíčky. Pokud se vám po domě povaluje sbírka starých svíček, bude tento projekt mnohem jednodušší.

Ale nebojte se, pokud ne. Pytle se svíčkami seženete velmi levně v antikvariátu. Můžete si také popovídat se svými kamarády a zjistit, zda můžete získat jejich staré svíčky.

Některé církve rozdávají použité svíčky. Než začnete, ujistěte se, že vaše staré voskové kousky mají velmi podobnou chuť nebo barvu. Příliš mnoho různých vůní nebo barev kombinovaného vosku může mít za následek nepříjemné aroma nebo nepřitažlivý odstín.

K nakrájení vosku na menší kousky byste měli použít také starý nůž. Menší kousky usnadní odstranění starých knotů a roztavení vosku. Pokud nemůžete odstranit staré knoty, přeceďte vosk přes tenkou tkaninu, abyste zachytili knoty a další nečistoty.

Poté, co shromáždíte všechny své staré kousky svíček, vyberte formy, které chcete použít. Formy na svíčky můžete vyrobit ze skleněných dóz, kelímků na saké, hrnků a dalších skleněných nebo keramických předmětů. Také je snazší vyjmout svíčku, jakmile vychladne.

Formu lehce potřete nepřilnavým sprejem nebo sprejem na uvolňování vosku. Umístěte předem navoskovaný knot na dno formy. Pokud chcete, můžete knot po nalití horkého vosku nasadit.

Nastavte své tavicí zařízení nyní, když je vaše forma kompletní. Postavte si na sporák dvojitý kotel nebo si vytvořte svůj vlastní umístěním starého hrnce do o něco většího, do poloviny naplněného vodou. Když je horní část dvojitého kotle zahřátá, přidejte kousky vosku, abyste zahájili proces tavení.

Když se vosk roztaví, nalijte ho do formy a nechte vychladnout. Poté ořízněte knot, zapalte ho a užijte si svou novou svíčku! Naučit se vyrobit svíčku ze starých svíček je přímočaré.

Nyní, když jste zvládli základy výroby svíček z recyklovaného vosku, zvažte experimentování s jinými barvami, tvary a zdobením. Můžete dokonce znovu použít staré sklenice na svíčky, které máte doma. Svíčky mohou být drahé, ale po jejich použití můžete každý kus znovu použít.

Je výroba svíček levnější?

Výroba svíček ze starých je skvělý způsob, jak ušetřit peníze. Tímto způsobem můžete místo nákupu zcela nových materiálů použít věci, které již máte v domě. Mohou to být staré svíčky a skleněné nádobí nebo nádobí.

Tipy, jak vyrobit svíčku ze starých svíček

Pomocí staré punčové mísy můžete také vytvořit svíčku s vrstveným efektem pomocí tohoto přístupu. Když vosk úplně ztuhne, vyjměte ho z punčové mísy a budete mít svíci duhové barvy. Můžete se dokonce naučit vyrábět svíčky se sušenými květinami.

V závislosti na velikosti vaší nádoby můžete vyrobit malé votivní svíčky. Nebo dokonce svíčky, které jsou větší než cokoli, co jste kdy viděli v obchodě. Nejlepší je pohrát si s velikostí a tvarem svíčky, kterou chcete vyrobit.

Závěr

Zbylý vosk ještě nevyhazujte do odpadu! Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit svíčku ze starých svíček. Toto jsou jen jednoduché kroky, které můžete udělat během okamžiku.

Mít vlastní svíčku je jedinečné! Můžete to zkusit a dát to někomu speciálnímu. Také vám ušetří spoustu peněz, tak to vyzkoušejte!