Jak vyrobit svíčku s pastelkami

Pokud máte děti ve školním věku, s největší pravděpodobností máte omezenou zásobu pastelek. Pastelky jsou vynikající umělecké potřeby, protože jsou levné a netoxické. Víte, jak vyrobit svíčku s pastelkami?

Pokud je odpověď ne, máme pro vás připraveno! Do konce školního roku si vaše ratolest možná nashromáždila pěknou sbírku rozbitých pastelek. Nevyhazujte je! Místo toho je proměňte v pestrobarevné svíčky.

Jak vyrobit svíčku s pastelkami

První věcí, kterou je třeba zvážit, je výběr pastelek. Hledejte pastelky, na kterých jsou skvrny jiných barev, jsou matné a už se nedají barvit. Nebo dokonce ty, které jsou jen doplňky, kolem kterých sedíte.

Následuje spolehlivý způsob odstraňování obalů. Naplňte misku do poloviny vodou. Přidejte pár kousků ledu a nechte vodu vychladnout. Nechte své pastelky, obal a vše usadit asi 5 minut.

K tomu můžete použít dva přístupy. Za prvé, pokud se obal docela snadno sundá. Pastelku rozdělte napůl a odlepte obal od místa, kde je obal těsně nad pastelkou.

Za druhé, pokud je obal stále připojen; položte pastelku na stůl svisle. Vezměte neostrý nůž a opatrně s ním posouvejte po pastelce, dokud neuvidíte některé ze skutečných pastelek. Poté ji sloupněte.

Krok č. 1: Nastavení materiálů

Prvním krokem, jak vyrobit svíčku s pastelkami, je připravit si materiály. Dejte si stranou dostatek vosku, abyste naplnili svícen a ještě něco navíc. Zkuste získat vosk ve formě vloček nebo pelet. Roztaví se mnohem rychleji.

Pokud je váš vosk v blocích, nasekejte ho na malé kousky, abyste urychlili proces tání. Svíčku budete muset naplnit voskem. Mnoho jednotlivců věří, že svíčky vyrobené výhradně z pastelky dobře nehoří.

Když vosk roztavíte, bude se „scvrkávat“, takže budete potřebovat více vosku. Odstraňte pastelku. Pokud se obal nedá snadno sundat, můžete jej odříznout řemeslným nožem nebo jej na několik minut namočit do vody.

Pokud chcete vyrobit pruhovanou svíčku, oloupejte několik dalších pastelek. Na každou barvu budete potřebovat jednu pastelku. Na 1 šálek vosku budete potřebovat 6 pastelek.

Odložte pastelku rozlámanou na malé kousky. Čím menší kousky pastelky rozdělíte, tím snáze se roztaví. Někteří lidé věří, že rozdrcení pastelky na vločky urychluje proces tání.

Při výrobě pruhované svíčky dbejte na to, aby byly barvy zřetelné. Do skleněného držáku svíčky vložte knot s ouškami a zajistěte jej kapkou horkého vosku. Lze také použít kapku super lepidla nebo kousek oboustranné pásky.

Některé knoty svíček s poutky budou samolepicí. Aby byla svíčka stabilní, použijte dvě tyčinky na každé její straně. Umístěte dvě tyčinky, jako jsou tužky nebo nanukové tyčinky, přes ústa svícnu.

Krok č. 2: Roztavení vosku

Udělejte dvojitý kotel. 1 až 2 palce vody v hrnci Do hrnce umístěte tepelně bezpečnou odměrku. Skleněnou odměrku naplňte do poloviny pastelkami a voskem. Pokud chcete vyrobit pruhovanou svíčku, musíte roztavit každou barvu zvlášť.

Nedělejte ostatní barvy, pokud budete vyrábět pruhovanou svíčku. Počkejte, až zaschne první barevný nátěr. Roztavte pastelku a vosk na středním plameni za častého míchání.

To pomůže rovnoměrněji rozpustit vosk a pastelku. Můžete míchat lžící. Pokud si nechcete lžíci ušpinit, použijte místo lžic nanukovou tyčinku nebo jednorázovou hůlku.

Pomocí chňapky nebo chňapky vyjměte odměrku z vody. Bude docela horko, takže buďte opatrní. Umístěte jej na tepelně bezpečný povrch.

Zvažte použití vůně. Jakmile se vosk roztaví, přidejte malé množství aroma svíček nebo esenciálního oleje. Vosk dobře promíchejte, aby se vše spojilo.

Krok č. 3: Nalití vosku

Naplňte svícen do poloviny roztavenou směsí vosk/pastel. Pokud chcete vyrobit vrstvenou svíčku, neplňte držák úplně. Pokud budete vyrábět jednobarevnou svíčku, naplňte ji téměř po okraj.

Před přidáním dalších barev a vrstev nechte svíčku ztuhnout. Pokud přidáte druhou vrstvu příliš brzy, splyne s první, což povede k neatraktivnímu odstínu. Každá vrstva ztuhne přibližně za 20 až 30 minut.

Před použitím svíčku nechte ztuhnout. To bude trvat dlouho. Postup můžete urychlit zmrazením svíček na dvě až tři hodiny.

Odřízněte knot na délku 14 palců. Pokud knot neodstřihnete, bude nadměrně dlouhý. Nebude správně hořet a bude představovat nebezpečí požáru. Nyní si dejte krásnou svíčku.

Informace týkající se bezpečnosti

Pastelky nejsou určeny k použití jako svíčky a nehoří tak čistě jako „skutečná“ svíčka. Hořící papír a tající vosk je cítit. Kromě toho je tento projekt vhodný pro dospělé nebo by měl být dokončen pod dohledem dospělé osoby.

Závěr o tom, jak vyrobit svíčku s pastelkami

Výroba svíček z pastelek je kreativní metoda, jak recyklovat vaše staré pastelky. Ale přesto, protože vosk na pastelky není stejný jako vosk na svíčky, budete muset přidat i nějaký obyčejný vosk. Pokud tak neučiníte, svíčky budou hořet slabě a krátce, tak se naučte vyrábět svíčku pastelkami.