Jak vyrobit svíčku roztaví

Je snadné, aby se vaše DIY svíčky roztavily a navíc úžasně voní! Dnešní přednáška vás naučí, jak vyrobit taveninu svíček s různými směsmi esenciálních olejů. Je na vás, abyste dosáhli vůně, která vyhovuje náladě vás a vašich hostů!

Chcete-li nastavit, aby se vosk esenciálního oleje v tomto receptu roztavil, budete používat ohřívač svíčky. Můžete si vyrobit svůj vlastní pomocí zednické nádoby a čajové svíčky, pokud chcete. K dispozici jsou také ohřívače svíček, které se zasouvají přímo do zdi a jsou vhodné do malých prostor.

Ohřívače svíček vosk jednoduše zahřejí a při tání se uvolňuje vůně. Použijte esenciální oleje k provonění mého receptu na vosk do svíček. Zanechá váš dům nádhernou vůní a zároveň poskytne výhody aromaterapie.

Kroky, jak roztavit svíčky

Včelí vosk, kokosový olej a esenciální oleje jsou vše, co potřebujete, aby se váš vosk rozpustil. Kokosový olej je volitelný. Prodlouží to však životnost nádobí.

Bílý i žlutý včelí vosk v tomto receptu na rozpouštění vosku pěkně fungují. Kromě barvy budou obě fungovat stejně. Je tedy jedno, který z nich použijete.

Pokud chcete taveniny obarvit, použijte bílý včelí vosk; barva bude viditelnější. Pokud chcete, můžete sójový vosk nahradit včelím voskem. Nemá téměř žádné aroma a je jemnější než včelí vosk. Zbytek receptury zůstane nezměněn a výsledkem bude podstatně měkčí tavenina.

K přípravě těchto tavenin na svíčky budete potřebovat dvojitý kotel. Nedělejte si starosti, pokud žádný nemáte. Výroba jednoho je jednoduchá a dělám to pro všechny své DIY projekty, které to vyžadují.

Umístěte skleněnou misku na hrnec s vroucí vodou. Měl by být dostatečně velký, aby seděl na okrajích hrnce, se dnem ponořeným asi centimetr nebo dva ve vodě. Vytvoření provizorního dvojitého kotle je tak jednoduché!

Dbejte na to, abyste papírovou utěrkou odstranili veškerý vosk z misky. Odtoky dřezu se ucpou v důsledku nahromadění vosku. Toto jsou kroky, jak roztavit svíčku.

Jak používat voskové taveniny na svíčky

V závislosti na velikosti ohřívače a prostoru, který chcete provonět, do něj dejte 1-3 ručně vyráběné voskovky. Může být několikrát roztaven a znovu roztaven, než ztratí své aroma. Když vůně vybledne, vytřete ohřívač svíčky a nahraďte jej novými voskovými taveninami.

Případně naneste několik kapek esenciálních olejů na roztavený vosk pro další běh. Recept vyžaduje silikonovou formu. Ale můžete je vytvořit ve formách na led, pokud žádné nemáte.

Podle výzkumu zveřejněného v časopise Psychoneuroendokrinology Journal může čichání určitých esenciálních olejů zlepšit náladu a imunitní systém. Studie například zjistila, že vůně citronového oleje má blahodárný vliv na lidskou náladu. Překvapivě však levandulový olej neměl stejný účinek.

Jak rozptýlit esenciální oleje na sporáku

V malém hrnci zahřejte směs vody a esenciálního oleje nebo nosného oleje s esenciálním olejem. Nasaďte jej na hořák na nejnižší možný stupeň. Oleje se vlivem tepla postupně vypařují do vzduchu.

Měli byste se pokusit rozvířit oleje, aby se rozbily na malé kapičky. Ale dávejte pozor, abyste nevypařili veškerou vodu a nepřipálili dno hrnce! Rozptylování esenciálních olejů na kamna má své klady a zápory, takže tento krok, jak roztavit svíčku, můžete vyloučit.

Další tipy, jak vyrobit svíčku roztaví

Vezměme věci o krok dále, když už víte, jak roztavit svíčku. Než však začnete vytvářet taveniny vosku, je několik věcí, které byste měli vědět. Zde jsou tedy tři profesionální doporučení, která vám pomohou zvládnout tuto uměleckou formu.

Zkuste experimentovat s esenciálními oleji.

Proč neudělat uklidňující směs esenciálních olejů, které se vzájemně doplňují? Při výrobě tavenin vosku z přírodních látek byste měli bez obav experimentovat s různými kombinacemi.

Účinně se doplňují například citrusové vůně. Ale na druhou stranu můžete spojením citronu, limetky a pomeranče vytvořit zcela nové aroma. Výběr je na vás!

Můžete použít tolik oleje, kolik chcete.

Používejte pouze tolik oleje, kolik potřebujete; mnoho lidí se diví, kolik vůně potřebujete na libru vosku. Faktem však je, že je to zcela na vás. Může to být předmětem pokusů a omylů, když začnete, ale rychle najdete svou pevnou půdu pod nohama.

Vyzkoušejte různé formy na roztavení svíček.

Chcete, aby váš ručně vyrobený vosk vypadal skvěle, ať už je dáváte jako dárek nebo je používáte sami. Řešením může být použití elegantních formiček nebo forem na led. Kromě toho můžete vyrábět voskové taveniny v různých tvarech, jako jsou hvězdy, srdce a další.

Závěr

To je obal! Jste připraveni, aby váš domov voněl úžasně? Vyzkoušejte tyto jednoduché kroky, jak roztavit svíčku, a budete mít doma úžasnou atmosféru!