Jak vyrobit svíčkové knoty z vatových kuliček

Věděli jste, že si můžete vyrobit vlastní knoty svíček z věcí, které už máte doma? V tomto článku vás naučíme, jak vyrobit knoty svíček z vatových kuliček. Pečlivě zvažte tyto kroky, může to být složité!

Jak vyrobit svíčkové knoty z vatových kuliček

Krok č. 1: Přeměňte své vatové kuličky na bavlněné provázky

Vyrobte si vlastní přízi z vatových kuliček. Udělejte dojem na své kamarády a zároveň se naučte nové dovednosti a získejte svobodu. Tyto koncepty se používají k výrobě bavlny, ale lze je použít na jakýkoli druh vlákna, které lze spřádat.

Později můžete experimentovat s barvením bavlny, abyste zcela přizpůsobili přízi. Otevřete bavlněný sáček. Odebírejte kuličky jednu po druhé, hrst po druhé.

Kartáčujte štětiny štětců o sebe, použijte vatové tampony jako nárazník. Toto je známé jako „mykací“ bavlna. Podívejte se na bavlněná vlákna.

Nitě se začnou při kartáčování narovnávat a hrst bavlny se začne prodlužovat. Přidávejte další bavlněné kuličky, dokud nevytvoří jediný, dlouhý, nadýchaný chomáč na šířku štětců. Kartáčujte prameny, dokud nebudou všechny cestovat stejným směrem.

Připravte si bavlnu na předení. Vezměte konečnou špičku vaty do dlaní a otočte ji nahoru, zatímco za ni taháte. To by měl být začátek příze. Vytvořte kousek dlouhý 9 palců.

Vytvořte vřeteno. Kolem tužky dejte devět gumiček do jednoho svazku. Několikanásobné zdvojení gumičky, aby byl svazek co největší a přitom zůstal pevně u tužky.

Umístěte tento svazek na spodní třetinu tužky. Nasuňte dvě CD/DVD na gumičku. Pokud je chomáč příliš malý, použijte další gumičky.

Navlečte bavlnu na vřeteno. Přivažte kroucenou špičku velkého a rozptýleného vatového tamponu k tužce na krátké straně CD/DVD. Bavlněnou nit omotejte kolem okraje disku a až ke špičce tužky.

Uchopte pramen těsně nad tužkou a stočte jej do smyčky. Připevněte smyčku k tužce. Tužku otáčejte spodním koncem v misce nebo jen tak zavěšenou ve vzduchu.

To vám pomůže při natahování bavlny a kroucení pramenů dohromady. Vlákna budou následně spředena do příze. Když vám bude pramen vypadat dobře, vyhákněte smyčku z konce vřetena.

Naviňte přízi, kterou jste vytvořili, stočením další smyčky v horní části nové příze, abyste roztočili vřeteno. Poté postup opakujte. Bavlna a další vlákna byla také mykaná pomocí kartáčů pro psy.

Některým lidem to funguje dobře, ale může se to brzy opotřebovat. Pokud jsou vlákna rozptýlena příliš tence, příze bude příliš tenká. Vytvořte konzistentní přízi kroucením a taháním za pramen stálou rychlostí.

Pokud dosáhnete konce vatového tamponu, můžete na konec předchozího naroubovat další. Udělejte to během procesu odstřeďování. Vytrhněte a stočte prameny k sobě.

Krok č. 2: Proměňte své bavlněné provázky na svíčkový knot

Pro optimální výsledky použijte 100% bavlněný provázek. Namočením provázku do roztoku vody, soli a kyseliny borité na 10 minut knot posílí a umožní mu trvale hořet. Bez tohoto roztoku můžete vyrobit knoty, ale budou hořet rychleji a mohou způsobit nerovnoměrné tání vosku svíčky.

Určete tloušťku a délku knotu. Malé svíčky fungují dobře s jednoduchými knoty, ale větší svíčky vyžadují knot vyrobený ze tří splétaných pramenů provázku. Aby svíčka hořela rovnoměrně, větší svíčky mohou vyžadovat dva nebo tři splétané knoty rozmístěné od sebe.

Změřte a uřízněte provaz tak, aby byl asi o tři palce delší než výška svíčky na jeden knot. Co když chcete uplést knot? Ustřihněte tři stejné prameny provázku o čtyři palce delší, než je výška svíčky, na kterou bude knot použit.

Po dokončení svíčky nakonec oříznete knot na správnou velikost. Takhle ale neskončíte s příliš krátkým. V mixovací nádobě smíchejte teplou vodu, sůl a prášek kyseliny borité a šlehejte do rozpuštění.

Délky provázků namočte do roztoku po dobu nejméně 8 hodin až 24 hodin. Vyjměte provázek z roztoku a nechte jej zcela vyschnout. Zavěste nebo zavěste knoty, aby kolem nich mohl cirkulovat vzduch a urychlil proces schnutí.

Jak knoty zasychají, vytvoří se na nich malé bílé krystalky; tyto jsou bezpečné. Ale můžete je opatrně oprášit, pokud chcete. V dvojitém kotli pomalu roztavte část vámi zvoleného vosku.

Budete ho potřebovat dost na zakrytí provázků/copů a přebytečný vosk můžete přetavit, až budete příště chtít vyrobit další knoty. Pro potažení provázku jej namočte přibližně na minutu. Protože motouz „nenasává“ vosk, není nutná delší doba namáčení.

Vytáhněte každou délku provázku z vosku pomocí kleští, abyste si chránili prsty. Nechte ji chvíli okapat, abyste odstranili přebytečný vosk, a poté ji zavěste, aby vychladla. Jak vosk chladne a než ztuhne, můžete knot opatrně narovnat.

Je to tak, že po konečném vytvrzení vosku je zcela rovný. Vosk nechte ztuhnout a ztuhnout. Pokud chcete na spodní část knotu přidat poutko knotu.

Provlékněte středovým otvorem a pevně zamačkejte pomocí jehlových kleští. Hotové knoty uchovávejte na chladném a suchém místě. Nyní můžete jít!

Závěr o tom, jak vyrobit svíčkové knoty z vatových kuliček

Zde jsou dva hlavní procesy, kterými procházíte, pokud chcete vědět, jak vyrobit knoty svíček z vatových kuliček. V první části to může být složité, takže to dělejte opatrně. Jakmile budete vědět, jak na to, můžete vyrábět svíčky jako profík! Podívejte se na naše stránky, kde najdete další články související se svíčkami.