Jak vyrobit svatební laso ve 2 krocích

Je snadné se naučit, jak vyrobit svatební laso, když to zjednodušíte do dvou kroků. Také si povíme, co všechno o této tradici potřebujete vědět.

Doporučujeme procházet náš blog, kde najdete další návody týkající se důležitých svatebních symbolů, pokud si je chcete vyrobit sami. Víte například, že je možné se naučit vyrobit snubní prsten?

Jak si sami vyrobit svatební laso

Krok 1. Korálkování

  • Ustřihněte šperkový drát asi 42 palců
  • Navlékněte na jeden konec bižuterního drátu zamačkávací korálek a zajistěte jej na místě
  • Ozdobte bižuterní drát čtyřmi krystaly a zatlačte je směrem k záhybu
  • Následujte křišťálové korálky perlovým korálkem a pokračujte ve vzoru čtyř krystalových korálků a perlového korálku, dokud nebudete blízko druhého konce drátu

Krok 2. Dokončení

  • Jakmile budete palec od konce šperkového drátu, provlékněte jej zamačkávacím korálkem
  • Zajistěte krimpování stejným způsobem, jakým jste vytvořili smyčku na druhém konci krimpování
  • Zahákněte na oba konce lasa skákací kroužek
  • Přidejte křížek na kroužek a kroužek zavřete kleštěmi

Kdo si koupí laso na svatbu?

Svatební laso tradičně kupují nebo poskytují kmotři laso. Jde totiž o manželský pár, od kterého se očekává, že budou vzorem novomanželů.

Kmotři laso dají laso v den svatby snoubenců jako dárek. Na hispánských svatbách se jim také říká los padrinos de lazo.

Je však třeba poznamenat, že svatební laso se v některých rodinách nekupuje. Místo toho je to dědictví, které se bude dědit z každé generace, která se vdá.

Co je to laso na svatbě?

Svatební laso se také nazývá svatební šňůra, což je v podstatě korálkový pramen růžence. Používá se především při katolických svatbách a převládá v hispánských kulturách.

Jedinečným rysem svatebního lasa je, že po natažení vytvoří symbol nekonečna. Nechybí ani krucifix, ale vězte, že svatební laso se neomezuje pouze na tradiční korálky růžence.

Některá svatební lasa dokonce používají květiny, jiná se vyrábějí s provázkem nebo stuhou. Kromě toho mohou některé svatební obřady používat také svatební laso, které symbolizuje spojení novomanželů, bez ohledu na jejich náboženství.

Co znamená svatební laso?

Svatební laso symbolizuje sjednocení páru v manželství. Symbol nekonečna, který vzniká lasem, také znamená, že spolu budou po zbytek svého života.

Symbol nekonečna lze vnímat jako číslo osm, což znamená nové začátky. A samozřejmě tradiční růžencová svatební lasa znamenají, že Bůh spojuje nevěstu a ženicha.

Katolické svatby patří mezi svatby, které mívají obřad lasem. A pokud jste na jednom hostem, přečtěte si, co si obléknout na katolickou svatbu, abyste se ujistili, že se k vám hodí.

Jak se dělá laso ceremoniál?

Obřad lasem se tradičně provádí po výměně slibu a prstenů na svatbě. Manželé stále klečí u oltáře; pak si kmotři laso obtočí laso kolem ramen a vytvoří osmičkový tvar.

Laso je také doprovázeno modlitbou prosící Boha, aby požehnal svazku páru. Svatební laso má na páru zůstat po celou zbývající část bohoslužby, než jej kněz nebo kmotři lasa odstraní.

Kdy je odstraněno svatební laso? Svatební laso se obvykle sundává dříve, než novomanželé nabídnou svou kytici Marii.

Co se stane po obřadu s lasem? Je běžné, že si jej manželé uchovávají a vystavují ve svém domě, ale mohou ho použít také jako růženec k modlitbě.

Co říkáte na laso ceremonii?

Existují různé způsoby, jak provést obřad laso růžencového obřadu. Kmotři lasem nebo oficiant se mohou za pár pomodlit.

Modlitby, které mají být vysloveny při obřadu lasem, jsou snadno dostupné online, ale abyste měli představu, jak bude probíhat, přečtěte si toto:

Je zmíněna modlitba, která oznamuje začlenění rituálu lasa do jejich svatebního obřadu. Modlitba hovoří o záměru páru být spojeni před rodinou, přáteli a Bohem.

Úředník může požádat pár, aby se při vyjadřování svých úmyslů drželi za ruce a dívali se jeden druhému do očí. Poté kmotři lasem přehodí laso ve tvaru osmičky kolem ramen nevěsty a ženicha.

Další modlitba se mluví o poutu mezi novomanželi ao tom, že jsou spojeni věčnou láskou a důvěrou. Officiant se nakonec pomodlí, než sundá laso a předloží ho ženichovi, aby ho dal nevěstě.

Závěr

A to je vše! Právě jsme řešili, jak vyrobit svatební laso tradičním způsobem pomocí korálků růžence a perel.

Na svatební laso však můžete použít i jiné materiály, protože existují i ​​materiály vyrobené ze stuhy, provázku a dokonce i látkových květin. Pak si o použití lasa promluvte s vybranými kmotry lasa.

Doporučujeme promluvit si s ostatními staršími příbuznými, abyste se dozvěděli více o správném obřadu lasem. Možná ho ani nebudete muset vyrábět, protože některé rodiny mají laso jako dědictví.