Jak vyrobit svatební kytici s falešnými květinami

Ti, kdo jsou zvědaví, jak vyrobit svatební kytici s falešnými květinami, si ji mohou zjednodušit pouze do dvou kroků. Nejprve vám pomůžeme vytvořit vkusnou barevnou kombinaci a poté se podělíme o tipy, jak z umělých květin vytvořit nádhernou svatební kytici.

Nebojte se také procházet náš blog, kde najdete další výukové programy pro svatební kytice, abyste získali více nápadů. Například bohémský je oblíbeným motivem nevěst, tak proč nezkontrolovat, jak vyrobit boho svatební kytici?

Jak vyrobit svatební kytici pomocí falešných květin

Krok 1. Naplánujte si návrh svatební kytice

 • Při nákupu různých barev a typů falešných květin mějte na paměti barevné schéma svatby
 • Pokud kytici drží nevěsta, měly by barvy doplňovat její svatební šaty; stejný koncept platí, pokud vyrábíte kytice pro družičky nebo maminky nevěsty a ženicha
 • Zvažte tři falešné květiny jako ústřední bod pro kytici a poté si k nim kupte doplňkové barvy a druhy květin
 • Nezapomeňte si do svatební kytice koupit falešnou zeleň, listí, lusky a dokonce i bobule, aby byla živější, i když je všechno umělé
 • Podobně jako při výrobě jakékoli svatební kytice si připravte nůžky, drát, pásku, stuhy, krajky, látky a další ozdoby, které chcete do svatební kytice přidat

Krok 2. Uspořádejte falešné květiny

 • Vyberte si z trsu tři své oblíbené květiny a uspořádejte je jako základ kytice
 • Odstraňte listy ve spodní části stonků, kde budete držet kytici
 • V případě potřeby seřízněte stonek u základny, aby měla kytice jednotnou délku, nebo přidejte květinový drát ke kyticím s kratšími stonky
 • S umělými ohniskovými květinami na základně přidejte více listů a menší květiny kolem nich, podobně jako budete aranžovat svatební kytici se skutečnými květinami
 • Ujistěte se, že je okolní uspořádání kolem ohniska dobře rozmístěno, proto při práci kolem kytice otáčejte
 • Při přidávání stonků udržujte aranžmá zajištěné květinovou páskou
 • Mezi květinami střídejte různé textury a zeleň, jako jsou umělé bobule a trávy, aby to bylo vizuálně zajímavější
 • Po dokončení každé vrstvy a po naaranžování celé kytice zabalte květinovou pásku
 • Jakmile hotovou falešnou kytici zajistíte květinovou páskou, ořízněte konce stonků, aby byla spodní část rovná
 • Omotejte pásku nebo látkový proužek, abyste ji skryli
 • Hotovou svatební kytici ozdobte drahokamy nebo perlami na rukojeti

Pokud chcete atraktivní tvar svatební kytice, zvláště pokud je to svatební kytice, podívejte se na tento návod, jak vyrobit kaskádovou svatební kytici. Stejný postup můžete použít na falešné květiny.

Je použití falešných květin na svatbě nevkusné?

Použití falešných květin na svatbě není nevkusné, hlavně pokud máte omezený rozpočet. Je pochopitelné, že některé páry by utratily více za místo svatby a catering než za květiny.

Jsou perfektní jako dekorace

Pokud vyrábíte květinová aranžmá pro svatební dekorace, je přijatelné použít falešné květiny nebo je smíchat se skutečnými. Ale na svatební kytici, živůtkách a boutonniere jsou umělé květiny kontroverzní.

Někdo by řekl, že falešné květiny jsou nápadné, zvláště když se nosí na oblečení jako živůtek nebo boutonniere. Mohlo by to také vypadat trapně, pokud nevěsta nese umělou svatební kytici.

Investujte do realistických a kvalitních umělých květin

To však neznamená, že nemůžete použít falešné květiny na svatební kytici, živůtky a boutonnieres. Tajemství je v tom, že i když šetříte na nákladech, stále chcete kvalitní umělé květiny.

Investujte do hedvábných květin nebo do těch, které vypadají realističtěji. Dokonce by byly dobrou investicí, protože je můžete znovu použít ve srovnání se skutečnými čerstvě řezanými květinami.

Uvažujete o falešných květinách, protože skutečné květiny se rychle dehydrují? Pokud chcete konkrétní květy, jako jsou hortenzie, ale obáváte se o jejich životnost, zde je návod, jak udržet hortenzie čerstvé na svatbu.

Můžete kombinovat falešné a skutečné květiny?

Pokud přesto chcete na svatbu nějaké přírodní prvky, proč místo toho nesmíchat skutečné a falešné květiny? Stále ušetříte na nákladech a umělé květiny budou v aranžmá méně nápadné.

Tipy pro míchání falešných a skutečných květin na svatbu

 • Vyberte si realistické umělé květiny, například květiny s různě velkými okvětními lístky a nedokonalými stonky
 • Používejte pouze falešné květiny s realistickými barvami, nikdy ne příliš světlé nebo výrazné, protože vyniknou oproti skutečným květinám
 • Ostříhejte listy a ohněte stonek svých umělých květin, aby vypadaly přirozeněji, když jsou smíchány s přírodními květinami
 • Přimíchejte do aranžmá také falešnou a skutečnou zeleň a výplně

Protože budete používat i skutečné květiny, zde je návod, jak vytvořit svatební kytici s držákem na kytice, aby byly hydratované.

Kolik stojí falešné květiny na svatbě?

Falešné květiny do kytic a aranžmá mohou stát 20 dolarů, zatímco živůtky a boutonnieres jsou cenově dostupné pouze za 3 až 5 dolarů. Nejlepší je však investovat do realistických falešných květin, aby vypadaly elegantněji, takže přidělte 20 dolarů a více.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, jak vyrobit svatební kytici s falešnými květinami, začněte tím, že znáte požadované barevné schéma a vyberete si kvalitní umělé květiny.

Poté je můžete naaranžovat počínaje ohniskovými květinami a střídavě květy se zelení, bobulemi a trávami. Nakonec stuhu ozdobte, aby byla více svatební.