Jak vyrobit sprchový závěs odolný proti plísním: 5 nejlepších položek

Chcete vědět a naučit se, jak vyrobit sprchový závěs proti plísni? Nepochybně jste se dostali na správnou stránku!

Pokud budete udržovat koupelnu čistou, plíseň na vašem sprchovém závěsu vás může odradit. Plíseň se vyvíjí v teplé, vlhké atmosféře s relativní vlhkostí 70–93 %.

Vaše koupelna vytváří ideální prostředí pro plísně, když se sprchujete.

Snížením vlhkosti můžete zabránit růstu plísní na sprchovém závěsu, vaně a dalších površích koupelny. Přečtěte si a zjistěte více o tom, jak odstranit plíseň ze sprchové malty, abyste získali několik užitečných tipů.

Vytvoření sprchového závěsu odolného proti plísním

Udržet vaši koupelnu bez plísní je nutností! Podívejte se na tyto jednoduché postupy, které můžete udělat, aby byl váš sprchový závěs odolný proti plísním:

Krok č. 1. Měli byste vyčistit sprchové závěsy. Pokud je váš sprchový závěs nějakým způsobem pratelný v pračce, můžete jej vyprat, abyste se zbavili nahromaděných plísní.

Za tímto účelem umístěte na dno pračky jednu nebo tři osušky. Umístěte závěs na ručníky a poté přidejte další dva ručníky.

1/2 šálku jedlé sody a šálek pracího prostředku S horkou vodou nastavte pračku na „jemný“ cyklus. Před zahájením cyklu odstřeďování odstraňte záclonu a zavěste ji zpět, aby uschla.

Krok č. 2. Po každém použití sprchový závěs pořádně protřepejte. Po dokončení sprchování roztáhněte sprchový závěs a jemně s ním zatřeste, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

Pokud to neuděláte, záclona správně nevyschne a vytvoří se plíseň. To platí zejména pro sprchové závěsy vyrobené z bavlny.

Krok č. 3. Využijte odtahový ventilátor v koupelně. Po osprchování zapněte koupelnový odsávací ventilátor a nechte jej běžet alespoň 15 minut.

To je nejlepší způsob, jak eliminovat vlhkost a minimalizovat vlhkost a ventilátor nasává suchý vzduch do koupelny.

Krok č. 4. Nechte koupelnu dýchat. Když se sprchujete, nechte dveře koupelny otevřené, aby mohl odejít vlhký vzduch.

Krok č. 5. Otevřete okno v koupelně. Pokud má vaše koupelna malý otvor nebo okno, otevřete je, když je venkovní vzduch chladný a suchý.

Sluneční záření ničí plísně a zabraňuje růstu plísní. Pokud je však venku vlhko, neotevírejte okno.

Krok č. 6. Investujte do klimatizace. V létě využijte a zapněte klimatizaci u vás doma.

Plíseň se vyvíjí a prospívá při teplotách mezi 77 a 86 stupni Fahrenheita, takže udržujte termostat ve svém domě o několik stupňů nižší.

Krok č. 7. Ručníky byste měli pověsit, aby uschly. Až budete s osuškou hotovi, zavěste ji na věšák na ručníky.

Mokré ručníky by neměly zůstat zmačkané na podlaze nebo na pracovní desce. Mokré ručníky dodávají koupelně vlhkost.

Krok č. 8. Vytvořte sprej odolný proti plísním. Sprchový závěs denně zamlžujte pomocí spreje proti plísním a plísním.

Poznámka: K zakoupení je také vložka do sprchového závěsu odolná proti plísním.

Prevence plísní na sprchovém závěsu

Plíseň na vaší sprchové vložce je ponižující situace, které se můžete snadno vyhnout. Když budete své sprchové závěsy udržovat čisté pomocí těchto čtyř běžných domácích věcí, udrží je bez plísní a plísní po celé měsíce.

Zde jsou nejčastější předměty pro domácnost, které byste měli používat, abyste se vyhnuli plísním na sprchových vložkách:

1. Sůl

Sůl je levný způsob, jak odstranit plísně a zabránit jejich tvorbě na vašich sprchových závěsech. Funguje tak, že vysouší spóry plísní a v první řadě jim účinně brání v růstu.

Postříkání sprchové vložky směsí slané vody alespoň jednou týdně je snadný způsob, jak ji udržet bez plísní. Jednou za měsíc je nechat vložku namočit do kbelíku se slanou vodou pro dlouhodobou prevenci.

2. Ocet

Když už mluvíme o jeho kyselé povaze, ocet je účinným zabijákem plísní. Je také netoxický, takže je bezpečný pro psy a malé děti.

S ohledem na to lze neředěný ocet nastříkat přímo na vaši sprchovou vložku, aby se zabránilo růstu plísní.

Chcete-li pomoci octovému zápachu vyblednout, zapněte ventilátor v koupelně a otevřete všechny dveře nebo okna. Pokud je zápach stále příliš silný, před postřikem zřeďte ocet malým množstvím vody.

3. Listerine

Mnoho lidí zná Listerine jako ústní vodu, ale funguje dobře jako čistič koupelny. Listerine obsahuje čtyři esenciální oleje, z nichž všechny prokazatelně bojují proti bakteriím a plísním.

4. Mýdlo na mytí nádobí

Většina úklidových prací kolem domu stále vyžaduje saponát. Obsahuje povrchově aktivní látky, díky čemuž je ideální pro předcházení plísním.

Povrchově aktivní látky omezují tvorbu plísní tím, že znemožňují spórám plísní ulpívat na vložce.

Alespoň jednou za dva týdny nastříkejte na sprchovou vložku směs několika kapek mýdla Dawn a vody. Další preventivní čisticí prostředky můžete prozkoumat přečtením tohoto článku o tom, jak odstranit plíseň ze sprchové malty.

Závěr

Plíseň je pravděpodobně jedna z věcí, které se nemůžeme úplně vyhnout, takže maximum, co můžeme udělat, je vyhnout se jí. To je vše o tom, jak zajistit odolnost sprchových závěsů proti plísním.