Jak vyrobit sprchové závěsy 4 kreativními způsoby

Už vás nebaví všechna ta voda cákající kolem, když se sprchujete? No, proč se nenaučit, jak vyrobit sprchové závěsy? A dovolte mi, abych vám řekl, že nepotřebujete nějakou luxusní skleněnou stěnu nebo luxusní rekonstrukci koupelny, která vás pravděpodobně bude stát nehoráznou sumu.

S těmito chytrými tipy a triky vám pomůžeme vyrobit si vlastní sprchové závěsy s nádechem kreativity. Dodejte své koupelně designový nádech a zapomeňte na obyčejné staré závěsy, které ani nezačínají ladit s vaším dekorem a stylem.

Zde je několik důmyslných způsobů, jak vyšperkovat koupelnu. Vše, co potřebujete, je vyměnit to za pár ozdob, vyměnit hardware a možná natřít nějakou látku a možná uvidíte úplně jinou koupelnu. Kdo věděl, že výměna závěsů dokáže tolik?

1. Prodlužte pomocí makramé

Udělejte ze svých stropů vyšší dojem, než ve skutečnosti jsou, pomocí sprchových závěsů s krásnou makramé, která se na podlaze koupelny lehce tlačí. Je to také docela jednoduché. Sundejte sprchový závěs z tyče a jemně roztrhněte lem na spodní části látky.

Ustřihněte si makramé na požadovanou délku a přišijte ke spodní části látky. Před spuštěním pod šicím strojem je můžete zajistit na místě pomocí šicích špendlíků. Ke skrytí stehů použijte světlou nebo podobnou nit.

2. Vzory šablon

Kdo řekl něco o potřebě šicích strojů na ozdobení těch závěsů? S touto snadnou technikou designu potřebujete pouze vzor, ​​akrylovou nebo voděodolnou barvu a šablonu. Můžete si vytvořit vlastní šablonu pomocí silného papíru a vystřihnout design.

Pro tento krok možná budete chtít vzít závěsy ven, kde je řádné větrání. Položte závěs na zem a položte šablonu přes látku. Stříkejte barvu, dokud vzor neotisknete na závěs. Opakujte, dokud nebudete mít všechny výtisky na svém místě.

3. Vyšít návrh

Pokud hledáte příležitost procvičit si tyto dovednosti vyšívání nebo šití, může to být perfektní projekt. Pořiďte si šicí soupravu, barevné nitě a kbelík trpělivosti. Je také nejlepší, když použijete obyčejný nebo jednobarevný závěs pro vylepšení výšivky.

Začněte tím, že na záclonu nakreslíte svůj vzor, ​​abyste si dali vodítko. Buďte kreativní a dodejte svému designu jedinečný střih. Pokud si ještě nejste jisti svými dovednostmi, možná budete chtít být trochu laskavější a experimentovat s geometrickými vzory. Jakmile dokončíte návrh, vyjměte šicí materiály a pusťte se do šití.

4. Znovu použijte zbytky látek

Máte starou látku z minulých šicích projektů? Nebo možná máte hromadu oblečení, které čeká na recyklaci. Bez ohledu na to je čas vyndat ty krabice odpadních látek a použít je k ozdobení sprchového závěsu v koupelně.

Sešijte díly k sobě tak, aby vznikly široké, ale krátké panely. Výška by měla být ⅛ původního sprchového závěsu. Tyto panely použijeme k vytvoření volánů. Přišijte je na závěs začněte zdola a postupujte k horní vrstvě.

Jak vyrobit sprchový závěs

Samozřejmě, než to všechno zvládneme, potřebujeme ještě sprchový závěs, se kterým můžeme pracovat. Naštěstí máme podrobný postup krok za krokem, který vám pomůže naučit se vyrábět sprchové závěsy.

Krok 1: Vyberte látku.

Pamatujte, že na rozdíl od vašich běžných závěsů se sprchové závěsy vypořádají s velkým množstvím vody, páry a páry. Chcete si tedy vybrat látku, která odolá takové vlhkosti. Dobrou volbou by byl buď vinyl, polyester nebo směs polyesteru a bavlny.

Můžete se také rozhodnout pro nepromokavé typy tkanin. Ujistěte se však, že máte kvalitní vložku, která udrží zbytek vaší koupelny v suchu. Dobrými příklady jsou přírodní látky jako bavlna, plátno a konopí.

Krok 2: Připravte látku.

Jakmile jsme se rozhodli, jaký typ látky chcete použít, je čas udělat technické aspekty projektu. Vezměte si metr a tužky. Začněte měřením výšky tyče k podlaze.

Rozhodněte se, jak dlouhé chcete mít záclony. Pokud se chystáte přidat povrchovou úpravu makramé, zkraťte původní látku (alespoň 3-4 palce nad podlahou). V opačném případě získejte přesné měření záclony. Typický závěs měří 72” x 72”, takže můžete začít odtamtud.

Ustřihněte si látku a nezapomeňte přidat další centimetry pro lemování. Budete potřebovat 16 palců na délku a 8 palců na šířku pro lem pro sprchové závěsy. To je mnohem delší než průměrný přídavek na švy záclonového lemu.

Krok 3: Doba šití

Položte záclonu naplocho na pracovní plochu a začněte skládáním horní části dolů na čtyři palce. Látku vyžehlete, ale pozor na teplo. Některé druhy látek jsou citlivé a snadno se spálí. Přišpendlete látku, aby při šití lemu držela na místě. Udělejte to znovu pro spodní lem. Udělejte totéž pro boční lem, ale pouze dva palce místo čtyř.

Krok 4: Zavěste závěs

Jakmile zajistíte všechny švy, je čas pořídit si závěsy. U sprchových závěsů je nejlepší použít průchodky nebo zaklapávací kroužky na závěsy. Sprchové závěsy jsou navrženy tak, aby se čas od času otevíraly a zavíraly. Kroužky usnadní jejich pohyb.

Zavěste závěs a máme hotovo. Nyní víte, jak vyrobit sprchové závěsy a všechny různé způsoby, jak je ozdobit. Popusťte uzdu své kreativitě a nebojte se zkoušet nové věci.