Jak vyrobit skryté závěsy

Vždy je problém vědět, jaký typ záclonového formátu byste měli použít k ozdobení vašeho domova. Jakmile si však osvojíte, jak vyrobit skryté závěsy, může to být váš nový oblíbený typ závěsů.

Všechny různé styly záclon nabízejí odlišné dekorativní vlastnosti. Může se pohybovat od ležérních po formální, klasické po trendy, moderní po současné a mnoho dalších. Záclonové kování, jako jsou předinstalované průchodky a kroužkové spony, také usnadňuje pohyb závěsu po tyči.

Co jsou skryté karty?

Tyto skryté závěsy jsou speciálním typem závěsů, které návrháři také označují jako závěsy na zadní straně. Můžete si jej představit podle jeho názvu. Vypadá jako váš běžný závěs, ale místo kapes na pruty a vršků na poutka má na zadní straně našité pruhy látky.

Skryté poutka vám umožňují zavěsit a skrýt tyč a další závěsové kování za ní. Skryjte držáky tyčí a obyčejné záclonové tyče za tlustý kus závěsu. Závěsy se skrytými záložkami mohou být také vyrobeny z čisté látky, ale lehkost materiálu ovlivňuje efekt skrytí.

Nicméně, zadní závěsy jsou skvělým způsobem, jak dát módě minimalistický a přizpůsobený vzhled. Skryté proužky látky dodávají závěsu iluzi vznášení se v prostoru a vytváří poměrně čistou linii v horní a spodní části.

Vzhledem k tomu, že látka sotva spočívá na tyči, závěsy nějakým způsobem drží na místě a obtížně se s nimi pohybuje. Pomáhá dát záhybům ostrý okraj při zachování stejného umístění mezi záhyby. Jen se nepokoušejte často otevírat a zavírat závěsy. Více se o tom dozvíte zde.

Vytváření skrytých závěsů karet

Vyberte si látku pro výrobu skrytých závěsů a shromážděte šicí materiály. Pro určení rozměrů závěsu byste si měli okno předem změřit. Vynásobte skutečnou šířku okna koeficientem plnosti dva nebo tři, abyste získali šířku závěsu.

Rozdělte šířku závěsu na dvě, abyste určili šířku vašich dvou panelů. Dále se rozhodněte o délce celé záclony, počínaje tyčí až nahoru. Délka by měla zahrnovat dva nebo tři palce vysoký pruh látky k připevnění poutek. Zbytek je skutečná délka panelu.

Krok 1: Připravte si látku.

Pomocí měření, které jste provedli, změřte a označte látku. Tužkou si označte skutečné velikosti panelu a označte šev, kam budete poutka připevňovat. Posuňte ½ palce směrem k vnější straně závěsu, abyste získali švy.

Vytvořte lícní díl, který skryje poutko. Měl by být také dva nebo tři palce na výšku a stejnou šířku jako váš závěsový panel. Pro závěsy si pořiďte dlouhý pruh látky, který je dvakrát tak široký, než je skutečná šířka vašeho poutka. Označte řezy jednotnými délkami.

Odřízněte všechny kusy, včetně panelů, štítků a obkladů.

Krok 2: Vytvořte záložky.

Můžeme začít přípravou záložek. Vezměte jeden pruh ustřižené látky a přeložte jej podélně pravými nebo vzorovanými stranami k sobě. Sešijte je k sobě a otočte naruby tak, aby byl nyní viditelný vzor. Nakonec stiskněte a opakujte, dokud nedokončíte všechny karty.

Krok 3: Připravte obklad.

Obklad by měl být dlouhý pruh látky, který odpovídá šířce panelu. Vezměte krátké okraje a přehněte je o dva palce dovnitř. Zažehlete lisem, abyste vytvořili záhyb, a poté látku rozložte. Od vylisované čáry jej znovu přeložte napůl, poté přežehlete a prošijte. U obou protilehlých dílů proveďte pouze jednu hranu.

Krok 4: Olemujte panely

Položte dlouhé záclonové panely a složte horní, spodní a boční strany o jeden palec dovnitř. Zajistěte záhyby jejich stlačením k sobě a připevněním šicího špendlíku. Prošijte lemy pomocí jehly a nitě nebo jednoduše pod šicím strojem. Odstraňte kolíky.

Krok 5: Sestavte závěs

Položte závěsové panely tak, aby vzorovaná strana směřovala k vám, a zatlačte podél dlouhého okraje. Získejte měřicí pásku, abyste určili umístění jazýčků. Ujistěte se, že je dáváte rovnoměrně přes korunu závěsu.

Přišpendlete poutka jejich neopracovanými okraji nahoru na horním lemu závěsu vpředu. Udělejte půlpalcový šev a prošijte ho po celé délce přes horní okraj závěsu. Přišpendlete lícovou část na horní části štítků a panelů jejich neopracovanými okraji nahoru.

Přeložte jazýčky a krycí díl a připevněte jej k zadní části panelu. Zatlačte západky a přední část na místo. Před prošitím celé šířky půlpalcovým švem jej můžete znovu sešpendlit. Odstraňte všechny špendlíky a takto vytvoříte skryté závěsy.

Zavěšení závěsů

Nyní, když máte zádové závěsy pohromadě, nasuňte je na tyč. Pokud chcete ostré a přizpůsobené záhyby, zkuste místo tradičních kulatých použít plochou tyč. Plochá tyč zabrání pohybu látky a zajistí vám pevné a elegantní záhyby.

Můžete zkusit použít klipsy k zavěšení závěsů na záda, aby se snáze posouvaly po tyči. Jediné, co musíte udělat, je připevnit klip ve střední nebo spodní části záložky. Celkově není příliš obtížné naučit se vyrábět skryté závěsy. Vše, co potřebujete, je oprášit měření a základní šití.