Jak vyrobit průhledné záclony

Dodejte každému prostoru dotek elegance, když se naučíte vyrábět průsvitné závěsy od začátku. Už byste měli vědět, že průsvitné závěsy jsou tenké, vzdušné a lehké materiály, které se hodí ke každému pozadí a dokonale se hodí pro vytvoření relaxačního prostředí.

Vytvořte si vlastní průsvitný závěs pomocí dlouhého kusu látky a olemujte strany k sobě. Je to docela jednoduchý proces. Vše, co potřebujete, je trochu trpělivosti, základní šicí dovednosti a kompletní seznam šicího vybavení.

Průhledné závěsy

Tyto lehké a elegantní kusy látky skvěle udržují místnost dobře osvětlenou a klidnou, zejména během horkých letních odpolední. Poskytují vám také dostatek soukromí, takže cizinci nemohou úplně vidět dovnitř.

Některé látky, které výrobci používají k výrobě průsvitných závěsů, zahrnují len, umělé len, voál, hedvábí, krajku, šifon a mnoho dalších. Stručně řečeno, pokud je látka trochu průsvitná, lehká a vytváří prodyšný pocit, pak je to pravděpodobně průhledná látka. Podívejme se, jak vyrobit průsvitné závěsy, aby naše prostory získaly nádech elegance.

Krok 1: Změřte si okno

Pro tento DIY projekt budete potřebovat značné množství vámi vybrané látky. Než však půjdeme nakupovat látky, může být nejlepší získat nejprve ty měřicí pásky. Poznamenejte si rozměry vašeho okna a výšku tyče k podlaze.

Rozhodněte se, jak dlouhé chcete mít závěsy. Někteří lidé dávají přednost tomu, aby jejich průsvitné závěsy končily jen palec nebo dva pod okenním parapetem. Jiní by uvítali luxusní závěs v délce až na zem. Výška hodně ovlivňuje velikost vašeho prostoru.

Závěsy až po zem jsou elegantnější a dávají iluzi vyšších oken a vyšších stropů. Kratší závěsy poskytují ležérnější a uvolněnější vzhled. Jsou ideální pro okna, která mají okenní sedák nebo nábytek, který blokuje povrch stěny.

Krok 2: Změřte a odstřihněte látku

Pomocí rozměrů vašeho okna určete výšku a šířku vaší záclony. Vezměte na vědomí, že při výpočtu šířky by závěsy neměly odpovídat přesným rozměrům okna. Místo toho vynásobte šířku 1,5 nebo 2, v závislosti na plnosti závěsu.

Pokud používáte dva nebo tři panely, vydělte šířku (již vynásobenou plností) počtem panelů. Například šířka 32” a plnost 2 by vám měla dát 64”. Rozdělte produkt počtem panelů na základě vašich preferencí. Šířka každého panelu by měla být 32” za předpokladu, že máte dva panely, 21,34 pro tři panely a tak dále.

Vyjměte nůžky a nastříhejte látku na panely. Před řezáním můžete čáry označit tužkou a pravítkem. Nezapomeňte přidat další centimetry pro lemování na všech stranách. Měli byste také zvážit přídavek hlavy záclony a přidat ji k celkové délce.

Poznámka: Pokud chcete závěsy do kapsy na prut, možná budete chtít přidat větší délku v horní části, aby se do něj vešla tyč.

Krok 3: Olemujte závěs.

Začněte přeložením bočních švů. Udělejte dvojitý záhyb pro profesionálnější vzhled a vyžehlete látku, abyste definovali záhyb. Pomocí šicího špendlíku jej přidržujte na místě, zatímco látku vkládáte pod šicí stroj. Pro urychlení procesu můžete použít delší stehy. Udělejte to samé na obou stranách. Opakujte pro horní a dolní část.

Pro základní závěsy můžeme udělat kapsu na tyč. Složte horní část závěsu tak, aby odpovídala průměru vaší tyče. Přišpendlete a přišijte látku na místo. Dalším způsobem je přidat vlastní poutka připevněním pruhů látky v horní nebo zadní části závěsu. Jazýčky vám umožní nasunout záclonu na tyč a držet ji na místě.

Krok 4: Zavěšení

Pokud jste zvolili nehardwarový způsob zavěšení záclon, navlékněte látku na tyč a zavěste na držák. Závěs můžete žehlit napařováním, abyste získali efektivnější povrch. K dokončení vzhledu přidejte záhyby, kravaty nebo jiné doplňky záclon.

U závěsů, které vyžadují hardware, jako jsou klipsy a háčky na závěsy, je připevněte v horní části závěsu. Nasuňte hardware na tyč a proveďte tolik ručních úprav, kolik je potřeba.

Tipy pro manipulaci s průsvitnými závěsy

Můžete přidat jakékoli dekorace, aby vaše průsvitné závěsy vypadaly ještě lépe. Zkuste je navrstvit s těžšími a silnějšími závěsy, abyste svému pokoji poskytli více soukromí. Pokud vás už nebaví pravidelně věšené průsvitné závěsy, můžete vždy zvolit typ okenního šátku.

Zbavte se všech nepříjemně vypadajících vrásek pomocí napařovací žehličky nebo běžné rozprašovače s vodou. Buďte opatrní při ošetřování záhybů teplem, protože průsvitná látka je citlivá a může se rychle spálit. Před lisováním látky nastavte žehličku na nejnižší teplotu.

Celkově lze říci, že průhledné závěsy jsou přímočaré. Jsou všestranné a naučit se vyrábět průsvitné závěsy by mělo být příjemným podnikem, zvláště pokud jste ve světě šití nováčky. Koneckonců, závěsy jsou fantastickým dekorativním prvkem, který slouží vizuální estetice a praktickým funkcím, jako je zajištění soukromí, stínu a správné izolace.