Jak vyrobit přikrývku, zvládne to i dítě

Můžete se rychle naučit, jak vyrobit fidget deku, když začnete se základní přikrývkou. Odtud jsou tuny věcí, které můžete použít pro každý čtverec, aby byl příjemnější. Došly vám nápady na fidget quilt?

Žádný strach, protože máme osm interaktivních čtverců, které můžete použít jako fidget deku! Budeme také mluvit o velikosti přikrývek, takže tento článek má pro vás vše. A pokud chcete další zábavný nápad na deku, podívejte se, jak ušít oboustrannou deku.

Jak si vyrobit přikrývku Fidget: Návod na výrobu přikrývky a co na ni položit

Jak vyrobit fidget quilt

 • Udělejte několik čtverců o rozměrech 6,5 x 6,5 palce
 • Vyberte požadovanou ozdobu a přidejte ji na každý čtverec
 • Sešijte čtverce v řadách s přídavkem na švy ¼ palce
 • Přidejte vatelín, horní a zadní vrstvu 
 • Svažte okraje nebo použijte obálkovou techniku ​​k dokončení přikrývky
 • Co si oblékáte na přikrývky?

  • Textury

  Jednoduchý způsob, jak vyrobit fidget deku, je použít různé druhy látek na čtverce. Pamatujte, že materiály se také liší texturou, takže je můžete okamžitě sešít a vytvořit rychlou a snadnou deku. Některé látky, které stojí za to zahrnout, jsou fleece, Minky, kožešina, džínovina a flanel.

  Pokud máte staré džíny, můžete je přeměnit na neposednou deku. Získejte oblast kolem kapsy a použijte ji jako čtverec pro přikrývku. Můžete také získat pas a připevnit jej k jednomu ze čtverců, protože tlačítka mohou poskytovat smyslovou aktivitu.

  • Klapky

  Další činností, kterou je třeba udělat pro čtverec, je klapka. Například šijte předmět uprostřed čtverce. Poté přišijte dvě chlopně se suchým zipem, které tuto položku zakryjí.

  • Kapsy

  Pokud nemáte džíny, ze kterých byste si mohli vzít kapsu, můžete si snadno vytvořit kapsu sami se dvěma 5palcovými čtverci. Kapsu zašijte do jednoho ze čtverců přikrývky a naplňte ji vámi vybranou náplní nebo čímkoli, co má tvar jako vázanka do vlasů. Do otvoru kapsy můžete dokonce všít stuhu, kterou si uživatelé mohou zavázat a rozvázat.

  • Stužky

  Když už jsme u stuh, proč je neaplikovat přímo na čtverec přikrývky. Vyberte dva pruhy stuhy s texturou jako ty tkané a přišijte na boční a horní okraje. Spojte je dohromady nebo přidejte do pásů nějaké plastové kroužky pro další aktivitu.

  • Zipy

  Jedním z nejoblíbenějších předmětů, které můžete najít, když se učíte vyrábět fidget deku, jsou zipy. Ale aby ten váš vynikl, připevněte na tah zipu také prsten nebo stuhu. Dva kusy látky můžete na čtverec spojit i zipem.

  • Korálky 

  Kromě zipů můžete na fidget deku použít různé druhy korálků. Umístěte je na provázek, aby na konci neklouzaly. Poté tuto šňůrku přišijte na čtvercový švový přídavek.

  • Pásky

  Pokud se vám povaluje opasek, můžete přezku nebo D-kroužek znovu použít. Připevněte je přímo na čtverec přikrývky nebo pomocí stuhy, aby je uživatel mohl ovládat. Pás můžete také připevnit bavlněným popruhem pro větší texturu.

  • Velcro

  Zipy nejsou jediným typem zapínání, který může fungovat ve fidget dece. Pomocí suchého zipu můžete připevnit dva kusy látky na čtverec. Ujistěte se však, že jsou oba kusy suchého zipu dobře zarovnány.

  Jaký je účel přikrývky Fidget?

  Fidget deka má za cíl pomoci lidem v podmínkách, aby měli co dělat s rukama a prsty. Přikrývky Fidget se běžně dávají malým dětem a starším lidem s Alzheimerovou chorobou a demencí. Podle Národní federace ženských institutů najdou pacientky s demencí útěchu, pokud jsou jejich ruce zaneprázdněné.

  Každý čtverec může dokonce stimulovat vzpomínky. Můžete vyrobit neposednou deku pro přítele, ale některé pečovatelské domy přijímají dary i pro své starší. Proč neudělat své učení o tom, jak vyrobit fidget deku ještě užitečnější?

  Jak velké jsou přikrývky Fidget?

  Můžete si vyrobit fidget deku složenou ze čtverců o velikosti 6,5 palce, které jsou sešity dohromady. Výsledná přikrývka obvykle měří 18 x 20 palců, ale mějte na paměti, že čtverce, které použijete, řežete v souladu s nitěmi. Dále prosím používejte materiály a interaktivní čtverce, které dobře vydrží a vydrží mytí.

  Fungují přikrývky Fidget?

  Přikrývky Fidget jsou zvláště výhodné pro péči o seniory. To, že mají něco společného s rukama, může uklidnit pacienty s demencí a Alzheimerovou chorobou, protože jsou stimulováni po dlouhou dobu. Pamatujte, že pacienti se ztrátou paměti často pociťují úzkost a vrtění je způsob, jak se uklidnit.

  Závěr

  Znáte někoho, kdo bude mít prospěch ze smyslové stimulace? Uložte si prosím tento článek o tom, jak vyrobit fidget deku, a možná budete moci přispět do domova pro seniory ve vašem okolí. Obecně platí, že vyrábíte přikrývku z několika interaktivních čtverců sešitých dohromady.

  Každý čtverec může být vyroben z texturovaného materiálu nebo můžete přidat ozdoby, které můžete použít, aby se jejich ruce zaměstnaly. Nemusíte ani kupovat věci na přikrývku, protože věci jako korálky, pásky, suchý zip, stuhy a zipy jsou ve většině domácností snadno dostupné.