Jak vyrobit přenosný ohřívač? 4 skvělé metody!

Chcete se naučit, jak vyrobit přenosný ohřívač? Vyrobte si jeden a vyberte si nejlepší ohřívač, o kterém si myslíte, že vám pomůže zůstat v teple přes noc nebo alespoň několik hodin. Můžete si užít noc a strávit chvíli venku.

V dnešní době existují různá topidla jako plynová, elektrická a solární. Je prokázáno, že jsou účinné a jiné modely jsou nákladově efektivní, ale tyto ohřívače potřebují pravidelnou údržbu a používají jinou energii, aby dobře fungovaly.

Kvůli těmto okolnostem lidé používají přenosné ohřívače, které si mohou vyrobit, aby jim pomohli snížit spotřebu energie nebo účty. Chcete si také vyrobit přenosné ohřívače? Pokračujte ve čtení tohoto článku a vyrobte si topení doma a starejte se méně o spotřebu energie. Jsi připraven, příteli? Pojďme se ponořit!

Různé typy metod výroby přenosného ohřívače

Pokud si chcete postavit přenosný ohřívač, měli byste uvést, kde hodláte ohřívač používat. Předpokládejme, že potřebujete topení uvnitř. Nedoporučujeme topidlo na dřevo z kovových sudů nebo plechovek, protože z nich vychází kouř a není vhodné pro osoby s citlivými plícemi. Na druhou stranu je tento typ ohřívače skvělou volbou pro venkovní použití. Abychom vám pomohli zjistit, jaký typ ohřívače můžete vyrobit uvnitř a venku. Jste připraveni se naučit, jak vyrobit přenosný ohřívač doma? Pojďme na to!

#1. Kovový sud nebo 1galonová plechovka barvy

Pokud jste o tomto typu topidla ještě neslyšeli, můžete si topidlo vyrobit ze starého kovového sudu a plechovky od barvy. Tento typ ohřívačů je vhodný pro venkovní použití. Pořiďte si svůj starý kovový sud nebo plechovku a sundejte barvu uvnitř i venku. Barvu můžete spálit nebo je vydrhnout, abyste barvu odstranili. Po odstranění barvy se rozhodněte, zda chcete do hlavně udělat díry nebo dírky. Pokud se rozhodnete mít otvory, vyvrtejte otvory na spodní straně kovového válce nebo kovové plechovky. Udělejte v hlavni výraznější otvory, protože to vyžaduje více vzduchu.

Na druhou stranu, pokud chcete mít přístupová dvířka, nakloňte hlaveň na stranu a rozmístěte na ni dveře. Odřízněte horní a spodní část pomocí pilky na kov nebo brusky a poté připojte panty na straně, kterou chcete jako otvor. Po připevnění pantů odřízněte zbytek stran. Umístěte hlaveň do vzpřímené polohy a máte hotovo.

#2. Nádrž na propan

Pokud chcete vyrobit kamna na dřevo, které můžete používat v interiéru, můžete použít starou propanovou nádrž, ale k tomu musíte umět svařovat. Chcete-li začít, odřízněte rukojeť a ventil připojený k ohřívači. Po jejich vyjmutí vytvořte rozvržení dveří ve vašem topení a vyřízněte je.

Můžete si vybrat mezi vyrobením dvířek nahoru nebo do stran a připevněním pantů pro snadný přístup ke dvířkům. Po vyrobení dvířek si pořiďte kovovou trubku a přivařte ji k propanové nádrži. Můžete použít otvor, kde byl umístěn ventil, nebo vytvořit jiný otvor. Pokud použijete tento vnitřní ohřívač, můžete prodloužit a připojit delší trubky, které odvedou kouř ven. Možná vás také bude zajímat velikost propanové nádrže pro váš domov.

#3. Pomocí hliněného hrnce

Pokud nemáte starý sud nebo plechovku s barvou, kterou můžete použít, může být vaší volbou použití hliněné nádoby. Tento přenosný ohřívač lze použít v interiéru, protože budete používat svíčku. K tomu budete potřebovat několik ohnivých cihel, svíčku a střední a velký hliněný hrnec. Udělejte dvě hromádky alespoň tří cihel ve vzdálenosti několika centimetrů, umístěte svíčku mezi mezery, ale střední hrnec postavte čelem ke svíčce a pak přidejte velkou.

Tento typ ohřívače bude záviset na tom, jak velká je vaše svíčka nebo kolikrát budete svíčku měnit. Někteří lidé zavěšují hrnce a používají hliněný disk, který drží svíčku. Hliněný hrnec absorbuje teplo z ohně svíčky a uvolňuje ho do okolí.

#4. Alkohol a toaletní papír

Kromě dvou výše uvedených můžete použít toaletní papír, který vám pomůže projít nočním vypnutím a nemáte záložní topení. Pro začátek si pořiďte prázdnou 500galonovou plechovku od barvy a alkohol. Ujistěte se, že v plechovce s barvou nejsou zbytky barev uvnitř ani vně plechovky. Složte svůj toaletní papír a vložte jej do plechovky. Nalijte do papíru alkohol, dokud nebude úplně mokrý, a zapalte jej. Alkohol bude palivem vašeho ohřívače a může projít téměř za dvě hodiny. Můžete si také vyrobit alespoň tři nebo dva z nich, abyste udrželi v místnosti teplo.

It’s A Wrap!

Úspěšně jste odhalili čtyři typy přenosných ohřívačů, které si můžete doma postavit. Nyní si můžete vyrobit ohřívač. Nemusíte se bát, kdykoli vám vypadne plyn nebo elektřina, protože již víte, jak vyrobit přenosný ohřívač. Není to snadný a rychlý způsob, jak mít ohřívač! Můžete si také přečíst o tom, který ohřívač je nejlepší a jaký typ ohřívače mám.